Сміття у Львові пресуватиме новостворена фірма, яка не має історії успіху

15:49 26 липня 2016 р.

У Львові обіцяють пресувати побутові відходи з 1 серпня або з 1 вересня, щоб цим нешкідливим для екології сміттєвим камінням стабілізувати схили Грибовицького сміттєзвалища.

Про це сьогодні, 26 липня, під час прес-конференції на тему: “Оцінка технологій утилізації твердих побутових відходів у Львові”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила заступник директора ЛКП "Львівспецкомунтранс" Тетяна Ватуляк. 

- Пресування буде відбуватися районі Рясного, на території «Сільмашу».  Вже закуплений прес. І паралельно з пресуванням буде облаштовуватися сортувальна лінія. Тому що мешканці Львова самі ще не сортують сміття, - каже Тетяна Ватуляк. 

Як повідомив керівник проекту “Чисте місто” Іван Олексієвець, ці преси, що виготовлятимуть так зване сміттєве каміння для укріплення тіла полігону в Грибовичах, належать фірмі «Західресурс плюс», яку було спеціально створено, щоби вона працювала у Львові над цим проектом. 

- Ми встановлюємо спеціальні преси, які пресуватимуть відходи, які збираються у Львові. Ми уже завезли малий прес. І більший буде довезений найближчим часом, тому що це дуже спеціалізоване обладнання. Його ширина три з половиною метра. А по наших дорогах дозволяється їхати автомобілям шириною 2,5 метра, - пояснює він.

За його словами, малий прес має потужність 800 тон і пресує сміття в тюки розміром один метр на 0,8 метра. Один кубічний метр сміття в такому тюкові може важити від 600 кг і більше. Сміття стискають у 6-8 разів. І в чотири ряди обв’язують його металевими дротами. 

- Більший прес спресовує до 150 тон і спресовує один до десяти. Цей прес  французького виробництва. Такий є в Києві. Менший – італійського виробництва. Ці преси вже були у використанні. Але орієнтована вартість великого пресу понад півмільйона євро, малого – до 300 тисяч євро, - розказує Іван Олексієвець.

У цих сміттєвих тюках не буде жодної вологи, тому сміття не буде гнити, не вироблятиметься інфільтрат і метан. 

За його словами, запустити виробництво пресування сміття «Західресурс плюс» готове з 1 вересня. 

Чому Львів так поспішає, пояснив керівник української філії німецької компанії «Hammel», виробника сміттєподрібнювального і сміттєсортувального обладнання Михайло Куценко.

- Завод «Енергія» у Києві, куди Львів возить своє сміття, з 1 серпня закривається на плановий ремонт. Тому до 1 серпня Львів терміново мусить вирішити, куди вивозити сміття, - каже він.

Водночас експерт порадив міським чиновникам передомовитися з тими полігонами ТПВ, куди вивозиться непресоване сміття.

- Вони приймають за вагою. І Львів платить за вагою. Об’єм буде зменшений, а вага залишиться та ж сама. Привезуть у шість разів менший об’єм відходів, а заплатять так само, як і платили до пресування, - зауважив Михайло Куценко. 

Під час прес-конференції Іван Олексієвець не зміг дати чіткої відповіді журналістам, за яким рішенням місцевої влади і на яких договірних умовах зі Львовом працюватиме «Західресурс плюс», чому ця новостворена компанія одержала карт-бланш на утилізацію ТПВ у Львові, хто її власники-засновники і з якими відомими компаніями у галузі перероблення ТПВ вона співпрацює. Зате відомо, що національний проект «Чисте місто» кілька років тому був створений для спорудження сміттєпереробних заводів у десяти містах України, але жоден з них не був збудований. Іван Олексієвець пояснив таку невдачу прогалинами в українському законодавстві і висловив надію, що невдозві вони будуть усунені Верховною Радою. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

13:24 5 березня 2021 р.

Садовий знає, коли у Львові «всі ці мешканці прийдуть сюди, будуть нас роздирати"

Виконавчий комітет Львівської міської ради 5 березня затвердив чергові містобудівні умови та обмеження ТОВ «Тібет» та ТОВ «Львівська інвестиційна компанія» на будівництво багатоповерхівок на вул. Кульпарківській, 96 у Львові.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу