Сміттєпереробну фірму-неофіта у Львові вибрала міська комісія з надзвичайних ситуацій

18:15 26 липня 2016 р.

Сміття у Львові сортуватиме та пресуватиме новостворена для вирішення львівської проблеми поводження з ТПВ фірма «Західресурс плюс». Так сказано у протоколі №12 засідання комісії з надзвичайних ситуацій при Львівській міській раді від 22 липня 2016 року. Інших документів – рішень міськради, договорів чи угод – немає. Участі в тендері або в конкурсі ця фірма також не брала.

Про це сьогодні, 26 липня, під час прес-конференції на тему: «Оцінка технологій утилізації твердих побутових відходів у Львові», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив керівник проекту «Чисте місто» Іван Олексієвець.
За його словами, минулого тижня відбулося засідання комісії з надзвичайних ситуацій у Львівській міській раді. На тому засіданні вищезгадана фірма запропонувала свої варіанти вирішення ситуації зі сміттям у Львові. І їх було прийнято.

- Варіанти, які ми запропонували, були прийняті як тимчасові до стабілізації ситуації поводження з відходами у Львові. Вони мають короткостроковий характер, - каже він.

Водночас, за його словами, вищезгадана компанія була створена спеціально під цей проект. Та входить до групи компаній, які займаються аналогічними проектами по Україні.

- Щоби не було, що на ринок Львова зайшла якась київська фірма, - каже він.

І наразі «Західресурс плюс».  не має з міською радою жодних підписаних документів та угод.

- Ми зараз проводимо підготовчу роботу: пошуки приміщення, його оренду, все це виконано на добровільних засадах. Нам мають дати технічні умови. Щоби ми зайнялися цією діяльністю, - розповідає він.

Іван Олексієвець попередив, що якщо громада не схоче співпрацювати з цією фірмою, то вона згорне свою діяльність і Львів залишиться один на один зі своїми проблеми та сміттям.

- Якщо будуть оголошувати тендери чи конкурси, то це  займе ще два три місяці, - каже він.
Також, за його словами, ця ж фірма має намір встановити у Львові сміттєсортувальні лінії.
- У нас вже є домовленості про доставку та встановлення у Львові трьох таких ліній, сумарною потужністю на день близько 550 тон відходів. Це лінії. Які ще не експлуатувалися. Але одна з них вже стоїть у Львові.

За словами керівника української філії німецької компанії «HAMMEL», виробника сміттєподрібнювального і сміттєсортувального обладнання  Михайла Куценка, одна з цих ліній знаходиться у Житомирі.
- Я бачив її минулого тижня, вона вбита і непридатна до роботи. Це моя думка. За її монтаж ми навіть не беремося. Ще одна вже знаходиться у Львові. І третя – ще не працювала і зберігається на підприємстві, - розказує він.

За його словами, технічно встановити ці лінії можна за два тижні. А от вирішувати всі юридичні проблеми доведеться довше.
- Ці лінії мають свого власника-орендаря, який мені сьогодні зранку підтвердив, що немає наміру розривати угоди та передавати ці лінії панові Іванові Олексієвецю, - повідомив Михайло Куценко.

Водночас, за його словами, він може встановити  таке ж обладнання, яке, наприклад, стоїть у Золочівському районі, протягом трьох місяців.

Довідка. Національний роект «Чисте місто» розпочався у 2011 році Державною агенцією інвестицій, яку тоді очолював Владислав Каськів. Передбачалося, що будуть створені сміттєпереробні заводи у десятьох містах України. Львова у тому переліку міст  не було. Станом на сьогодні жодного сміттєпереробного заводу не побудовано. 25 березня 2016 року Владислав Каськів оголошений Національною поліцією у розшук. За словами Івана Олексієвця, національний проект «Чисте місто» на урядовому рівні не закрито, але він за власним бажанням звільнився з посади директора державного підприємства «Національний проект «Чисте місто» і розпочав підприємницьку, у тому числі консультаційну, діяльність.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

10:43 29 червня 2022 р.

Львів за 5, 6 млн грн купив програму Інспектор для контролю за паркуванням

Львівське комунальне підприємство «Львівавтодор» придбало програмне забезпечення для автоматизованої системи оплати послуг паркування за 5,6 млн грн ТОВ «ЮНІП Україна». Угоду було укладено за переговорною процедурою, оскільки програма є інтелектуальною власністю підприємства.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу