Скільки дерев треба зрубати на 14 гектарах брюховицького лісу, щоб збудувати тут 45 котеджів і санаторій

18:15 22 листопада 2025 р.

Повністю вкрита лісом ділянка, на якій планують масштабне будівництво, розташована в північній частині Брюховичів.

Цю історію розповів NGL media, пише DailyLviv.com. Пов’язана з корпоративною групою «Інтергал-буд» компанія має намір забудувати понад 14 гектарів брюховицького лісу. Там планується звести не менше 45 котеджів, які називають «комплексом відпочинкових корпусів сімейного типу», а також окремий санаторій.

Державна інспекція архітектури і містобудування (ДІАМ) уже дозволила почати будівельні роботи на залісненій ділянці площею понад 13,2 га у Брюховичах. Замовником будівництва виступатиме ТОВ «Оріон-Експорт», а генеральним підрядником – ТОВ «БК «Інтер-Білдінг». Обидві компанії, за даними YouControl, мають відношення до корпоративної групи «Інтергал-буд».

Повністю вкрита лісом ділянка, на якій планують масштабне будівництво, розташована в північній частині Брюховичів і фактично контролюється ТОВ «Оріон-Експорт».

Як ТОВ «Оріон-Експорт» отримало цю ділянку? 

Ще 25 років тому  Брюховицька селищна рада вилучила 14,3 га території Львівського лісопаркового господарства і віднесла їх до земель запасу. Після цього рада передала територію колишнього лісу ТОВ «Оріон-Експорт» в оренду на 50 років для будівництва відпочинкового комплексу.

Потім селищна рада поділила цю земельну ділянку на дві – 1,15 га і трохи більше 13,2 га. Менша ділянка перейшла в приватну власність за 142,4 тис. грн, а більшу передали у постійне користування ТОВ «Оріон-Експорт». Восени 2020 року, незадовго до приєднання до Львівської ОТГ, селищна рада затвердила містобудівні умови і обмеження для будівництва там комплексу відпочинкових корпусів та санаторію.

У листопаді 2021 року обидві ділянки арештували в рамках кримінального розслідування через підозри, що вони вибули із земель лісового господарства у незаконний спосіб. 10 січня 2024 року Шевченківський райсуд Львова скасував арешт на одну з ділянок площею 13,2 га, а 14 березня цього року – і на другу, площею 1,15 га.

Нещодавно суд також виправдав головного спеціаліста відділу державного контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Миколу Притулу щодо вилучення цієї землі з користування Львівського лісопаркового господарства та віднесення до земель запасу. Прокуратура вже подала апеляційну скаргу на цей вирок.

Паралельно з цим прокуратура з 2022 року позивалась до «Оріон-Експорт» та Львівської міськради (яка підтримувала прокуратуру), щоб визнати недійсним рішення і договір продажу 1,15 га цій компанії. Справа дійшла до Верховного Суду, який у 2023 році повернув її на новий розгляд. Вдруге справа дійшла до касаційного суду вже цього року, і прокуратура програла.

Тепер компанія «Оріон-Експорт» отримала дозвіл на старт будівельних робіт для зведення там відпочинкових корпусів сімейного типу – тобто десятків котеджів. Якщо їх продаватимуть окремо або ж продаватимуть право їхньої довготривалої оренди (наприклад, на 50 років), то це може перетворити забудову на черговий приватний житловий комплекс.  

«Станом на даний час будівництво не розпочате, жодні дії на земельних ділянках не проводяться. Замовником будівництва прийняте рішення щодо коригування проектної документації, з метою її вдосконалення. Зокрема, проводяться маркетингові дослідження щодо попиту на послуги санаторно-відпочинкові послуги, з метою визначення лікувального профілю та специфіки майбутнього санаторію та прилеглих споруд, що (своєю чергою) може спричинити необхідність внесення змін в проектну документацію», – йдеться у відповіді директорки «Оріон-Експорт» Тамари Кирилової на запит NGL.media. 

Згідно з генеральним планом Брюховичів, територія, де планують котеджі, належить до озеленених територій загального користування і території закладів відпочинку, туризму, дачного будівництва.

ТОВ «Оріон-Експорт» цьогоріч змінило прописку зі Львова на Київ. Раніше його власниками були Оксана Кіндрат, ТОВ «Фірма Інтеграл», ТОВ «Рєнт Сервіс» і «Компанія з управління активами «Крістал ессет менеджмент»». Зараз засновниками вказаний той же «Крістал ессет менеджмент», а також фонд «Дінант» і «Стар білдінг». Останньому належить найбільша частка в статутному капіталі (79%) і його контролює кіпрська компанія «Інтергал груп лімітед».

DailyLviv.com

Берлінські подушки поклали на обласній дорозі у Гряді. Для чого вони

З початком війни став на захист Батьківщини. Львів попрощається з уродженцем Криму Едуардом Котенком

Львів не дозволить вирубувати майже 15 га лісу у Брюховичах. Який план замислили забудовники

Від корозії до вишуканості. У Львові врятували унікальну металеву браму з латунним оздобленням

Львівські лучниці вибороли «бронзу» чемпіонату Європи у складі збірної України

У Шегинях у казахстанця вилучили мемуари диктатора Муссоліні та колекцію монет

До Дня Героїв Небесної Сотні 12 родин загиблих у Львові отримають грошові виплати

Чому зросла квартплата у Львові. Роз’яснення мерії щодо оновлених платіжок

На Львівщині затримали адвоката за спробу підкупу судді

Монстр з Тарнова. Під Варшавою тестують нову систему боротьби з дронами

На Львівщину насуваються нічні снігопади та морози

На Львівщині Свідок Єгови отримав реальний термін за відмову служити кухарем у ТЦК

У Львові покарали водія, який сигналом та лайкою перервав хвилину мовчання

У Британії заарештували брата короля у справі Епштейна

У Чернігові та Славутичі - повний блекаут

Понад 2,7 млн грн на лікування чотирирічного Марка Гладиша зібрали під час благодійного концерту у Львові

Мерц буде боротися з проросійською Альтернативою для Німеччини

Евакуйовувати музейні цінності під час воєнного стану будуть за новими правилами

Переробна промисловість і торгівля на Львівщині сплатили найбільше податку на доходи фізосіб

Як ексміністр енергетики Галущенко легалізував через офшори і свою родину $13 млн. Нові подробиці справи

У Раді спростували отруєння депутатів у їдальні. Причиною захворювання став норовірус

23 лютого у Львові засвітять промені над Полями Почесних поховань

На Львівщині рятувальники відбили у вогню понад 23 тисячі курчат

Через обстріли та негоду знеструмлено населені пункти у 8 областях України

На Сихові через аварію на тепломережі 83 будинки залишилися без тепла та гарячої води. Перелік

У Бразилії дозволили ховати тварин разом з господарями. Історія вірного пса, що змінила законодавство

Ліквідовано лабораторію амфетаміну у Дрогобичі та мережу збуту наркотиків у Львові

Двоє водіїв у лікарні. На трасі до Краківця сталася серйозна ДТП

Матір військового, який 3 роки був у полоні, привласнила 4 млн грн виплат на сина та виписала його з квартири

У Давидові потяг «Підзамче – Чернівці» на смерть збив чоловіка

Михайло Ореховський, Володимир Мельник, Василь Тітко. Прощання

Два потяги врізалися в авто на переїзді під Варшавою. Нове відео інциденту

Електроенергія з Польщі надходить в Україну лінією Ряшів – Хмельницький

Львівобленерго не повідомило про графіки відключення світла 19 лютого. Укренерго анонсувало

Світла менше, а платіжки зросли. Енергетик назвав чотири причини

Уряд вирішив терміново ремонтувати автомобільні дороги загального користування

50 енергетиків отримуватимуть по ₴200 тисяч. Уряд заснував щорічну премію

Юрисконсульт Першої приватної броварні кандидує у ВАКС. Знайшли непрозорість доходів і конфлікт інтересів

Графіки відключень світла 19 лютого будуть у всіх областях

Львівщина провела в останню путь екіпаж вертольота Мі-24, що розбився під час виконання бойового завдання