Школу-довгобуд у гірській Либохорі добудують наступного року. Витрачено вже 33 млн грн

17:15 18 серпня 2021 р.

Львівська обласна рада у 2021 році скерувала на продовження будівництва загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у с. Лихобора Самбірського району 10 млн грн. У попередні п’ять років з обласного бюджету було виділено 23,3 млн грн.

Про це поінформували у пресслужбі Львівської обласної ради, пише Dailylviv.com.

Наступного року завдяки консолідації фінансового ресурсу з різних джерел планується завершити будівництво навчального закладу, яке розпочалося ще в далекому 2008-му. Тоді фінансова криза призупинила будівництво, яке відновилося тільки у 2016 році.

На цьому сьогодні, 18 серпня, наголосила голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, проінспектувавши стан будівництва школи у с. Лихобора.

«Проєктом будівництва нової школи передбачається зведення триповерхової будівлі з цокольними приміщеннями на 480 учнів, спортивним залом та спеціалізованими класами. У підвалі облаштують навчально-виробничі майстерні та технічно-господарські приміщення. Тобто надання якісних освітніх послуг та забезпечення сучасних умов навчання дітей сільської громади гірського району», - зауважила Ірина Гримак.

Як розповів голова комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Володимир Квурт, с. Либохора є одним із найбільших гірських сіл Самбірського району, протяжністю 14 км і з чисельністю населення – 2300 осіб.

«Після децентралізації с. Лихобора увійшло до Боринської сільської територіальної громади, яка має найнижчий індекс податкоспроможності серед 73 громад Львівщини – 0,12. Тому така громада не може самостійно профінансувати завершення будівництва школи. Відтак участь державного і обласного бюджетів у цьому випадку є визначальним.

Важливо, що разом із коштами обласного бюджету у 2016-2018 рр. на об’єкт було залучено фінансовий ресурс з Державного фонду регіонального розвитку – 13,3 млн грн.. Плануємо і в 2022 році скористатися цим інструментом», - поінформував Володимир Квурт.

Сьогодні діти села Либохора навчаються в школі, збудованій у 1900 році. Капітальний ремонт будівель школи не проводився, тому технічний їх стан незадовільний: аварійними є покрівля, підлога, печі.

Наразі 278 учнів навчаються у дві зміни в приміщеннях, які не відповідають санітарним вимогам і тепловому режиму.

У межах робочого візиту до Боринської територіальної громади Ірина Гримак і Володимир Квурт також оглянули будівництво амбулаторії у Нижній Яблуньці та обговорили з місцевою владою проблемні питання шкіл у Борині, Нижній Яблунці й можливість ремонту доріг у громаді.

Крім того, керівники облради ознайомилися з роботою трьох добровільних місцевих пожежних команд.

Довідка

Село Лихобора розташоване у Самбірському районі. Засноване 918 року. Стара назва населеного пункту — Алексанка. Відстань до залізничної станції Сянки 17 км, до райцентру Турка — 41 км. Неподалік від села розташовані перевал Руський Путь, гора Пікуй і Либохорівський заказник.

У селі річка Смочельська впадає у Либохору.dailylviv.com

До теми

14:54 25 жовтня 2021 р.

IT-компанія зі Львова отримала американську нагороду за інновації в боротьбі з COVID-19

SoftServe отримав срібло Globee 6th Annual 2021 Business Excellence Awards за технологічні рішення, розроблені компанією для застосування в час пандемії. До них належать: вимірювання показників стану здоров’я з допомогою веб-камер, прорахунок кількості людей в приміщенні з допомогою спеціальних сенсорів та спосіб покращити соціальну взаємодію у віртуальному світі.

Рубрика: Економіка

11:09 25 жовтня 2021 р.

Новий сезон: після саудитів Львівщина готується до туристів з Бахрейну

Управління туризму та курортів Львівської ОДА спільно із курортними громадами організувало промоційний тур для одного з керівників туристичної компанії «Traveller Gate» із Королівства Бахрейн.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу