"Shell" почав офіційно діяти на території Донецької і Харківської областей

10:00 13 вересня 2013 р.

Фото до новини

Вчора між Урядом України і компанією «Royal Dutch Shell» була підписана Угода про операційну діяльність щодо Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах Юзівської площі.

"Це безпосередньо та Угода, яка надає в повному обсязі дозвіл на інвестування і роботи на Юзівській площі. З сьогоднішньої доби фактично і юридично розпочинаються роботи «Royal Dutch Shell» в Україні», - сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький. 

Міністр підкреслив, що відповідно до підписаної Угоди про розподіл продукції на першому етапі «Royal Dutch Shell» вкладе в геологічну розвідку близько 500 млн. доларів, а взагалі інвестиції компанії у промислову розробку і побудову комунікацій на Юзівській площі оцінюються в обсязі 10 млрд. доларів. 

Едуард Ставицький нагадав, що відповідно до Угоди залежно від обсягів видобутку від 30% до 60% газу належатиме державі. Водночас між інвесторами -  компаніями «Royal Dutch Shell» і «Надра Юзівська» – 50х50. 

Міністр зазначив, що в межах Юзівської площі видобуватиметься як традиційний природний газ, так і сланцевий, і газ із щільних піщаників.

За словами Едуарда Ставицького, після підписання операційної Угоди розпочинаються тендерні процедури, на яких за умовами договору залучатимуться українські спеціалісти з геофізичних і сейсмічних робіт.  Як зазначив міністр, такі роботи будуть закінчені до кінця поточного року. 

За словами Едуарда Ставицького, перший вільний газ з Юзівської площі очікується наприкінці 2014 року. «Практично видобуток газу розпочнеться з 2015 року», - пояснив Міністр. 

Юзівська площа розташована на території Донецької і Харківської областей. За прогнозами експертів «Royal Dutch Shell», запаси газу становлять 3-3,5 трильйона кубометрів газу.

Про це повідомив Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ.

Нагадаємо, що за ініціативою робочої групи Львівської обласної ради для проведення економічного, юридичного, екологічного аналізу проекту Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах ділянки Олеська, між державою Україна, компанією "Шеврон Юкрейн Б. В." і товариством з обмеженою відповідальністю "Надра Олеська", проводиться громадське обговорення проекту вищезгаданої Угоди.

Коментарі для обговорення проекту Угоди Львівська обласна рада просить надсилати електронну адресу kom.eko@oblrada.lviv.ua.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини