"Shell" почав офіційно діяти на території Донецької і Харківської областей

10:00 13 вересня 2013 р.

Вчора між Урядом України і компанією «Royal Dutch Shell» була підписана Угода про операційну діяльність щодо Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах Юзівської площі.

"Це безпосередньо та Угода, яка надає в повному обсязі дозвіл на інвестування і роботи на Юзівській площі. З сьогоднішньої доби фактично і юридично розпочинаються роботи «Royal Dutch Shell» в Україні», - сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький. 

Міністр підкреслив, що відповідно до підписаної Угоди про розподіл продукції на першому етапі «Royal Dutch Shell» вкладе в геологічну розвідку близько 500 млн. доларів, а взагалі інвестиції компанії у промислову розробку і побудову комунікацій на Юзівській площі оцінюються в обсязі 10 млрд. доларів. 

Едуард Ставицький нагадав, що відповідно до Угоди залежно від обсягів видобутку від 30% до 60% газу належатиме державі. Водночас між інвесторами -  компаніями «Royal Dutch Shell» і «Надра Юзівська» – 50х50. 

Міністр зазначив, що в межах Юзівської площі видобуватиметься як традиційний природний газ, так і сланцевий, і газ із щільних піщаників.

За словами Едуарда Ставицького, після підписання операційної Угоди розпочинаються тендерні процедури, на яких за умовами договору залучатимуться українські спеціалісти з геофізичних і сейсмічних робіт.  Як зазначив міністр, такі роботи будуть закінчені до кінця поточного року. 

За словами Едуарда Ставицького, перший вільний газ з Юзівської площі очікується наприкінці 2014 року. «Практично видобуток газу розпочнеться з 2015 року», - пояснив Міністр. 

Юзівська площа розташована на території Донецької і Харківської областей. За прогнозами експертів «Royal Dutch Shell», запаси газу становлять 3-3,5 трильйона кубометрів газу.

Про це повідомив Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ.

Нагадаємо, що за ініціативою робочої групи Львівської обласної ради для проведення економічного, юридичного, екологічного аналізу проекту Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах ділянки Олеська, між державою Україна, компанією "Шеврон Юкрейн Б. В." і товариством з обмеженою відповідальністю "Надра Олеська", проводиться громадське обговорення проекту вищезгаданої Угоди.

Коментарі для обговорення проекту Угоди Львівська обласна рада просить надсилати електронну адресу kom.eko@oblrada.lviv.ua.

dailylviv.com

До теми

21:39 15 січня 2021 р.

Енергетику України тримають під контролем п'ять олігархів, яким не потрібен ринок - екснардепка

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль лобіює інтереси ДТЕК Ріната Ахметова, вважає екссекретарка Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Рубрика: Економіка

21:09 15 січня 2021 р.

Ціни на газ для населення знизять з 1 лютого, - в.о. міністра енергетики

"За результатами моніторингу ринку природного газу було виявлено, що переважна частина постачальників - регіональні постачальні компанії - фактично зловживає своїм домінуючим становищем", - констатував виконувач обов'язків міністра.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу