Серед лізингових установ львів’яни знають лише псевдокомпанії, – опитування

19:10 16 червня 2017 р.

В Україні активно працює близько 30 лізингових компаній. Але серед осіб, які взяли участь в опитуванні, мало хто міг розповісти по послуги, що їх надають ці компанії. Респоденти вважають, що лізинг – це послуга для бізнесу.

Про це сьогодні,16 червня, під час презентації результатів дослідження «Небанківські фінансові установи України очима споживача. Обізнаність та досвід населення та МСБ України щодо використання послуг кредитних спілок, ломбардів, короткострокових кредитів та лізингу», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила керівник напряму небанківських фінансових установ проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Наталія Ільїна.

Власне 95 відсотків клієнтів лізингових компаній – це юридичні особи. Умови лізингових компаній можна порівняти з банківськими, але для юридичних осіб є певні податкові переваги, які роблять лізинг дуже вигідними.

- З послугами лізингу, переважно, обізнані приватні підприємці, які використовували ці послуги для придбання автівок, обладнання або сільськогосподарської техніки для своєї роботи. Пересічний громадянин або розуміє, що лізинг це – щось на кшталт довгострокової оренди з правом викупу, або не розуміє про лізингові послуги зовсім нічого, - говорить вона.

Опитуючи львів’ян та мешканців сіл Львівської області, експерти помітили, що селяни не знають жодної лізингової компанії, отже і не користуються їхніми послугами.

- А от львів’яни, на жаль, назвали саме псевдокомпанії, які надають некоректні послуги, - зазначила фахівець.
Під час опитування експерти просили розповісти про свій позитивний і негативний досвід роботи з лізинговими компаніями.

- Особа придбала авто за більш вигіднішим кредитом, ніж у банку. А за певний час, розвинувши бізнес, змогла поміняти авто в тій же лізинговій компанії на інше. Або ж інша фізична особа змога взяти авто в лізинг та розтермінувати не тільки вартість автівки, але й вартість страхування. Або ж підприємець, яка взяла в лізинг бурову установку, скористалася ще й тим, що страхова компанія співпрацювала з виробником цього обладнання, - перелічує Наталія Ільїна позитивні історії.

Однак є й жертви псевдолізингових компаній, які виплатили перші платежі шахраям і залишилися і без грошей, і без техніки.

- Для лізингових компаній вкрай важливо проводити інформаційні компанії, щоби пояснити людям, як не втрапити в тенета шахраїв, - радить Наталія Ільїна.
Як показують дослідження, у Європі майже 30 відсотків малого та середнього бізнесу відбувається за рахунок лізингу.

Довідка
У дослідженні, яке проект USAID «Трансформація фінансового сектору» проводив у березні 2017 року, основна увага була зосереджена на уявленнях споживачів про кредитні спілки, лізингові компанії, ломбарди та фінансові компанії, які конкурують з банками у наданні кредитів. Результати дослідження базуються на 10-и фокус-групах у чотирьох регіонах України: Києві, Харкові, Львові та Одесі. Респонденти представляли усі прошарки українського суспільства за віком, зайнятістю, соціальною приналежністю та статтю. Також у фокус-групах взяли участь сільські мешканці, матері-одиначки, студенти, пенсіонери та внутрішньо переміщені особи.

 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

22:27 20 вересня 2020 р.

Львівська залізниця через епідситуацію знову змінила графік руху поїздів

Відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, зважаючи на епідемічну ситуацію в окремих містах та районах Рівненської, Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської областей, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

21:43 20 вересня 2020 р.

Укрзалізниця з 21 вересня відновить продаж квитків на поїзди далекого сполучення з низки міст

Укрзалізниця, у зв’язку зі зміною епідемічної ситуації у містах Івано-Франківськ, Коломия, Ізмаїл, Дубно, Тернопіль, Чернівці, а також у Новоселицькому та Рівненському районах, з 21 вересня відновить продаж квитків на низку поїздів із станцій, де раніше продаж квитків був тимчасово зупинений.

Рубрика: Економіка

21:59 19 вересня 2020 р.

Бізнесмен віддав на благодійність $8 млрд – майже все, що заробив за життя

89-річний американський бізнесмен і філантроп Чак Фіні витратив на благодійність 8 млрд доларів - майже все, що заробив за життя, при цьому 13 років він віддавав кошти на благодійність таємно.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу