Селяни можуть навчити міських чиновників як розумно розпоряджатися грошима

21:39 20 жовтня 2015 р.

Партій стало менше, але їх все одно багато. Політтехнологи і далі правлять бал і вводять в оману виборців. Біллбордів не стало менше, а більше. Люди і далі вірять політичним брендам, мало звертають увагу на конкретні програми.

Про це сьогодні, 20 жовтня, під час публічних дебатів на тему: «Які корективи у виборчий процес внесла децентралізація влади?»,  що відбулися у Львівському прес-клубі, заявив кандидат до місцевої ради від партії «БПП-Солідарність» Валерій П’ятак.

Проте, за його словами, депутатів в органах місцевого самоврядування стане менше. Але не достатньо мало.
- Було би краще, якби було би ще менше, тоді би краще працювали, - вважає він.

Але, на його думку, сьогодні виборче законодавство і децентралізація – це трошки різні речі. І вплив децентралізації на вибори не суттєво великий.
- Децентралізація – це той шлях, на який ми обов’язково повинні стати. Не ставши, ми не зробимо помилок, ми не побачимо завдань. Якщо ми цього не зробимо,  то й не зробимо краще для громади. Це є об’єктивно найважливіша реформа, яку ми повинні зробити для розвитку громади, - вважає кандидат від партії влади.

Валерій П’ятак каже, що децентралізація – це розмежувати повноваження компетенцій. Це означає, що держава не втручається в органи самоврядування, область не втручається в район, район не втручається в місто і село. Кожен повинен робити своє і за це відповідати.

Він також навів статистику: сільських мешканців стає менше, а сільських рад – більше.
- На Львівщині за останні 25 років стало менше на 110 тисяч мешканців села. Натомість маємо приріст на 150 сільських рад. І з 710 сільських рад тільки 10% є самодостатніми, - каже політик. 

Але, на його думку, саме в селах та маленьких містечках мешкають дуже розумні люди.
- Децентралізація має ризики, що ці кошти, які зваляться завтра на громаду, будуть неефективно використовуватися. Але не думайте, що оцей бюрократ зі Львова чи ще звідкість, краще використає ці кошти, ніж мудрі люди, які є в громаді. Практика показує, що останні десять років міста і селища навчилися господарювати краще, ніж ми на рівні держави і області. Вони зробили набагато більше кращих ініціатив, ніж ми. Вони сьогодні більше готові, тому що вони реалізовують мікропроекти, вони реалізовують міжнародну технічну допомогу, проекти зі співфінансування. Це є міжнародні процедури, і вони нас сьогодні можуть навчити, як використовувати кошти, - каже Валерій П’ятак, депутат обласної ради.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

20:59 24 вересня 2020 р.

Зарплати людей Садового мінімум у 10 разів перевищують середню зарплату у промисловості

За 2019 рік міський голова Андрій Садовий разом із заступниками отримали понад 5 млн. 766 тис. грн заробітної плати. А на початку 2020 року заступникам мера знадобилося ще й 527 тис. 500 грн матерільної допомоги з міського бюджету.

Рубрика: Економіка

10:59 24 вересня 2020 р.

Статисти повідомили, що відбувається з роздрібною торгівлею на Львівщині

Обсяг обороту роздрібної торгівлі у Львівській області у січні–серпні 2020 року порівняно з січнем–серпнем 2019 року збільшився у порівнянних цінах на 1,8% і становив 43,6 млрд.грн.

Рубрика: Економіка

16:32 23 вересня 2020 р.

У Львові дослідили, чого найбільше потребують бізнесмени від місцевої влади

Напередодні місцевих виборів команда експертів провела масштабне опитування серед львівських підприємців, щоб довідатись, які проблеми в місті найбільше заважають їм працювати.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу