Селяни можуть навчити міських чиновників як розумно розпоряджатися грошима

21:39 20 жовтня 2015 р.

Партій стало менше, але їх все одно багато. Політтехнологи і далі правлять бал і вводять в оману виборців. Біллбордів не стало менше, а більше. Люди і далі вірять політичним брендам, мало звертають увагу на конкретні програми.

Про це сьогодні, 20 жовтня, під час публічних дебатів на тему: «Які корективи у виборчий процес внесла децентралізація влади?»,  що відбулися у Львівському прес-клубі, заявив кандидат до місцевої ради від партії «БПП-Солідарність» Валерій П’ятак.

Проте, за його словами, депутатів в органах місцевого самоврядування стане менше. Але не достатньо мало.
- Було би краще, якби було би ще менше, тоді би краще працювали, - вважає він.

Але, на його думку, сьогодні виборче законодавство і децентралізація – це трошки різні речі. І вплив децентралізації на вибори не суттєво великий.
- Децентралізація – це той шлях, на який ми обов’язково повинні стати. Не ставши, ми не зробимо помилок, ми не побачимо завдань. Якщо ми цього не зробимо,  то й не зробимо краще для громади. Це є об’єктивно найважливіша реформа, яку ми повинні зробити для розвитку громади, - вважає кандидат від партії влади.

Валерій П’ятак каже, що децентралізація – це розмежувати повноваження компетенцій. Це означає, що держава не втручається в органи самоврядування, область не втручається в район, район не втручається в місто і село. Кожен повинен робити своє і за це відповідати.

Він також навів статистику: сільських мешканців стає менше, а сільських рад – більше.
- На Львівщині за останні 25 років стало менше на 110 тисяч мешканців села. Натомість маємо приріст на 150 сільських рад. І з 710 сільських рад тільки 10% є самодостатніми, - каже політик. 

Але, на його думку, саме в селах та маленьких містечках мешкають дуже розумні люди.
- Децентралізація має ризики, що ці кошти, які зваляться завтра на громаду, будуть неефективно використовуватися. Але не думайте, що оцей бюрократ зі Львова чи ще звідкість, краще використає ці кошти, ніж мудрі люди, які є в громаді. Практика показує, що останні десять років міста і селища навчилися господарювати краще, ніж ми на рівні держави і області. Вони зробили набагато більше кращих ініціатив, ніж ми. Вони сьогодні більше готові, тому що вони реалізовують мікропроекти, вони реалізовують міжнародну технічну допомогу, проекти зі співфінансування. Це є міжнародні процедури, і вони нас сьогодні можуть навчити, як використовувати кошти, - каже Валерій П’ятак, депутат обласної ради.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

20:19 28 лютого 2021 р.

Діти гулятимуть на терасі даху? Мешканці мікрорайону Липової Алеї просять Садового зупинити проєкт депутата Різника

Мешканці мікрорайону Липової Алеї-стадіону "Україна" просять міського голову Андрія Садового накласти вето на ухвалу сесії від 25 лютого 2021 року з питання затвердження детального плану території у районі вулиці Липова Алея, провести громадські слухання щодо зміненого ДПТ і скликати погоджувальну комісію, яка би складалась не менше, як на 50% з мешканців мікрорайону.

Рубрика: Економіка

13:55 28 лютого 2021 р.

86-річна Ярослава Гроцька зі Львівщини напише німецькою листа у Відень мільярдеру Фірташу про газоцид

З надією, що власник групи "Регіональна газова компанія", до якої належать АТ "Львівгаз" і ТОВ "Львівгаз збут", вплине на своїх підлеглих швидше, ніж Національна комісія з питань державного регулювання енергетики і комунальних послуг.

Рубрика: Економіка

19:23 27 лютого 2021 р.

У Львові Сільпо не купить Фуршет, - АМКУ

Тому що концентрація двох активів в одних руках могла б призвести у Львові до обмеження конкуренції, - офіційна версія.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу