«Сбербанк Росcии», банк «ВТБ» реалізовують політичні і економічні інтереси РФ на Львівщині | Новини Львова

«Сбербанк Росcии», банк «ВТБ» реалізовують політичні і економічні інтереси РФ на Львівщині

14:49 7 жовтня 2013 р.

  • 0

«Сбербанк Росcии», банк «ВТБ» («Внешторгбанк Росии») розширюють свою присутність на Львівщині. Це, фактично, державні банки північного сусіда, які реалізують політичні, економічні і фінансові інтереси Російської Федерації в Україні.

Про це у відеопрограмі Львівського прес-клубу «Одне питання» розповів заступник директора з наукової та міжнародної роботи Університету банківської справи НБУ, доктор економічних наук Олексій Другов.

А хто керує банківською системою, той керує економікою України. Бо саме банки і люди, які за ними стоять, визначають, які галузі економіки кредитувати, кого підтримувати. Упродовж двох останніх років, за словами Олексія Другова, притік іноземного капіталу в банківську  систему України поступово починає зменшуватися. Але відплив відбувається за рахунок банків з європейських країн, американських банків. Натомість спостергіємо збільшення частки капіталу банків з Росії.

«Ми проводили зараз цікавий економіко-математичний аналіз і побачили, що саме російські  банки проводять найбільш активну політику. Вони швидше нарощують активні операції, збільшують капітал і досягають високих показників ефективності. Це означає, що Росія дуже зацікавлена в банківській системі України. Але українці більше довіряють іноземним банкам, ніж українським. А серед іноземних – більше  європейським, ніж російським»,- наголосив  Олексій Другов.

Хоча, якщо відсоткові ставки у російських банках будуть вищими, ніж в європейських, то частина вкладників може зробити вибір на користь російських банків, зазначив О. Другов.


Відео:

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

19:41 3 липня 2020 р.

Власникам зруйнованих паводком будівель виплатять по 300 тисяч гривень на сім'ю

А сім’ям, які відселені з житлових будинків, що підлягають капітальному ремонту, держава відшкодує лише 50 тис. гривень. На Львівщині вже підтоплено три райони і одне місто

Рубрика: Економіка

17:14 3 липня 2020 р.

Голову НАБУ звільнили, і він пішов з високо піднятою головою при стабільному курсі долара

Після подання президента Верховна Рада на позачерговому засіданні звільнила Якова Смолія з посади голови Національного банку. За це рішення проголосували 286 депутатів. Увечері 1 липня голова Національного банку подав у відставку, пояснюючи це рішення "систематичним політичним тиском".

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу