Ризик другого Алчевська: у Львові розкритикували старт опалювального сезону в Новояворівську

23:20 22 жовтня 2020 р.

Фото до новини

21 жовтня на сайті Львівської ОДА було розміщено інформацію про те, що область на 100 % увійшла в опалювальний сезон. Зокрема, повідомлено про запуск ТЕЦ Новоярівська і вчасне подання теплоносія містянам. А 22 жовтня альтернативну оцінку стану ТЕЦ, тепломереж і опалювального сезону дали ексголови Яворівської РДА і директор компанії “Енергія-Новояворівськ”, яка раніше забезпечувала теплом і гарячою водою мешканців міста.


Відео: Львівський пресклуб

Не замінені старі мережі, електротехнічна частина - в аварійному стані. А це – величезний ризик залишити без тепла 30-тисячне місто вже з першими морозами.  

Про це йшлося у Львівському пресклубі на пресконференції "Ризики та наслідки запуску Новояворівської та Нюовороздільської ТЕЦ. Зрив опалювального сезону через недбалість управителів", пише Dailylviv.

- Запустити сезон – не означає провести його до кінця, - пояснив Андрій Гнатуш, директор компанії “Енергія-Новояворівськ”. - Цього року оновлювали дві теплоенергоцентралі, які готові максимум на 30%. Електрична частина повністю не готова до нового сезону, у жодному трансформаторі не замінено мастило. Із 52 метрів мереж не замінено жодного метра. Взимку почнуться проблеми. При мінус 15 градусах або навіть вище, якщо зима буде вологою, системи і мережі вийдуть з ладу. Під загрозою можуть опинитися 70% Новояворівська, і місто повторить долю Алчевська, коли людей з холодних домівок рятували всією країною.

За словами Андрія Гнатуша, влітку, коли потрібно було готуватися до опалювального сезону, нові управителі ТЕЦ цього не робили. У теплоенергоцентраль не вкладали гроші, які були закладені в тариф, хоча мешканці сплачували кошти за надані послуги.

- Схоже, що дії, які вчинялись стосовно нашого підприємства два роки тому, коли на ТЕЦ увірвалися люди в масках, робили з одною метою – зібрати гроші з мешканців і піти. Але господарський сектор і політика не сумісні. Гарні фотографії, відео і брифінги до допомагають вирішити проблем. Господарка на популізмі не працює, – сказав він.

Нагадаємо, у 2018 році заарештоване майно Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ було передане в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) на підставі судової ухвали. У листопаді-грудні 2019 року АРМА застосувало переговорну процедуру та обрало управителем арештованого майна ТОВ "Нафтогаз Тепло". 4 вересня 2020 року Окружний адміністративний суд міста Києва частково задовольнив позов до АРМА власників Новороздільської та Новояворівської ТЕЦ – ТОВ "Енергія-Новий Розділ" та ТОВ "НВП "Енергія-Новояворівськ". Рішенням суду визнано протиправними дії АРМА щодо обрання ТОВ "Нафтогаз Тепло" управителем арештованих майнових комплексів на Львівщині та розміщення відповідного оголошення на офіційному сайті Агентства. Водночас суд відмовив у задоволенні позову в частині визнання протиправним та скасування рішення Тендерного комітету АРМА про обрання управителя ТОВ "Нафтогаз Тепло".

Нині на офіційному сайті АРМА повідомляють: "За короткий час новий управитель забезпечив відновлення роботи обох підприємств, поточний ремонт мереж та виплати трудовим колективам ТЕЦ. Це дозволило успішно пройти опалювальний сезон протягом 2019-2020 років та здійснити необхідні заходи з підготовки до наступного опалювального сезону".

- Але мені важко із цим погодитись, –  каже Ігор Самардак, голова Яворівського районного осередку партії “Європейська солідарність». – Новий управитель ні бази, нічого не створив. Я не хочу вдаватися в деталі судового процесу і ставати на той чи інший бік, проте як людина, котра очолювала Яворівську РДА, знаюся на проблемі. Я можу пояснити, з яких об’єктивних причин виникали проблеми з мережами у минулі роки. Але я не розумію, чому сьогодні так. Державне підприємство, яке в першу чергу мусить думати не як заробити, а як нормально функціонувати. Вони мають бюджетні кошти, можливості для субвенції, то чому нічого не замінили влітку, не модернізували? Якого біса ви не працюєте, а "героїчно боретесь", маючи такі ресурси і можливості?! Змінили управителів, але я не бачу господарського підходу до справи. Це схоже на війну за мережі, а не на турботу за людей, –  наголосив він.

Сьогодні правильним рішенням було би створення комунального підприємства і розроблення комплексного плану переходу міста на індивідуальне опалення, каже Ігор Самардак. Адже місцеві чиновники будуть більш відповідальними за господарські питання, тому що громада питатиме з них за результат.

Із цією думкою погоджується Іван Стецькович, голова Яворівського районного осередку партії ВО “Батьківщина”, який працював заступником голови РДА з 2005 року до 2010 року, а також був головою Яворівської РДА у 2014 році.

- Свого часу ми не мали таких проблем, бо від 1970-х до 90-х років минулого століття тепломережами опікувалось успішне і заможне підприємство "Сірка", а пізніше прийшов інвестор, який вклав туди мільйони. Упродовж 15-ти  років місто не мало проблем із водою і опаленням. Але все рано чи пізно зношується, потребує заміни. Те, що відбувається нині, я би прокоментував так: конкуренції між олігархами не існує – існує боротьба за монополії. Але якщо у цивілізованій країні для вирішення проблеми наймають фахових менеджерів то в нас підкуповують слідчих і наймають кілерів. А те, що в період епідемії багатотисячне місто може ще й замерзнути, нікого не хвилює, - підсумував він.  

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів