Ринок українських єврооблігацій позитивно відреагував на підсумки виборів

13:00 1 квітня 2019 р.

Фото до новини


Фото: minfin.com.ua

Керівник аналітичного відділу інвесткомпанії «Конкорд Капітал» Олександр Паращій запевнив, що перша реакція міжнародного боргового ринку на підсумки першого туру виборів президента позитивна.

Керівник аналітичного відділу інвесткомпанії «Конкорд Капітал» Олександр Паращій повідомив про це у понеділок, 1 квітня, у коментарі інформаційної агенції «Інтерфакс-Україна». За його словами, ставки за суверенними облігаціями знизилися станом на 10:30 ранку від 0,26 процентного пункту за день за євробондами-2020 (0,46 процентного пункту за тиждень) до 0,07 процентного пункту за євробондами-2026 (0,18 процентного пункту за тиждень).

Аналітик пояснив: «Причиною такої динаміки, на мою думку, є те, що стало остаточно зрозуміло – в Юлії Тимошенко немає шансів стати президентом. Адже саме варіант із Тимошенко видавався найбільш ризиковим для суверенного боргу, виходячи з позицій щодо ключових питань, які суперечать програмі МВФ».

На думку керівника аналітичного відділу « Конкорд Капітал», поточні котирування міжнародних боргів України значною мірою враховують перемогу Володимира Зеленського на президентських виборах, адже про це свідчили соціологічні рейтинги.

«Такий сценарій пов'язаний зі значною невизначеністю – він кращий, ніж визначеність по-тимошенківськи, але гірший, ніж визначеність по-порошенківськи», – зазначив Паращій.

Говорячи про чинники, на які найближчими тижнями може реагувати ринок, він відзначив збільшення шансів на перемогу нинішнього президента Петра Порошенка, реакція на яку, скоріше, буде позитивною, оскільки це більш зрозумілий президент для Заходу. Другим фактором він назвав більшу конкретику з вуст Зеленського стосовно економічної політики, відносин з МВФ та іншими західними інститутами, перспектив обслуговування боргу.

«Найімовірніше, така конкретика буде конструктивною, тому можна очікувати позитивної реакції ринку», – додав аналітик.

У разі остаточної перемоги Зеленського реакція ринку, як прогнозує Паращій, буде, скоріше, нейтральною, оскільки його перемога вже врахована в ціні. «Але не виключені ні позитивні, ні негативні зміни настроїв ринку, залежно від риторики Зеленського та його оточення», – зазначив експерт. На його думку, в разі перемоги Порошенка реакція учасників ринку єврооблігацій України буде позитивною.

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини