Ринки, які не дотримуються карантину, треба віддавати в управління влади, - директор

14:40 29 квітня 2020 р.

  • 0

Ринки Львова мали би підписати меморандум з владою про дотримання карантинних вимог і після цього розпочати роботу.

Про це заявив директор ТОВ “РСП “Шувар” Іван Федишин.

- Ми готові підписати меморандум з центральною владою, з міською про правила роботи в умовах карантину. Це - і використання засобів індивідуального захисту, і антисептиків, і журналу термометрії з замірами температури, - перелічує Іван Федишин.

За його словами, наприклад, на “Шуварі” ведуть журнали прибирання згідно з технологічними картами. Обладнали дві одиниці техніки, яка постійно їздить зі спецрозчинами і миє територію. Поверхні прилавків миють кілька разів на день. З онлайн камер йде безперервна трансляція. 

Іван Федишин згадав, що в перші дні карантину відбулася зустріч з директорами роздрібних ринків і комісією з надзвичайних ситуацій ЛМР, на якій були розроблені правила роботи ринків в умовах пандемії. 

- З середини березня ми почали працювати в такому режимі. Після закриття ринків ми, поспілкувавшись з директорами найбільших гуртових ринків України, скерували в Мінекономрозвитку лист-звернення, в якому пропонували, в яких умовах ринки можуть працювати. Це робили виключно для того, щоб не ставили всі ринки в один ряд, а щоб зважали на особливості об'єкту і виконання ним умов карантину, - каже Іван Федишин.

Цей меморандум, за словами Івана Федишина, був надісланий на розгляд Кабміну минулого тижня.

Якщо ринки не відкрити, то, за словами Івана Федишина, найбільше постраждає місцевий дрібний виробник.

- Більшість дрібних плодоовочевих виробників - це сімейні господарства або середні ферми. Вони вирощують трудомісткий продукт і для них ринки - головний канал збуту. Це - не пшениця. Люди вже зазнали немалих втрат. Якщо ми подивимося на інфографіку цін, то вже сьогодні у нас ціна на сільгосппродукцію найнижча з 2016 року. Деякі фермери приймають рішення не збирати товар з полів. Це ми це відчуємо наприкінці літа - на початку осені. Бо якщо дрібний виробник не продасть товар, він не зможе нічого посадити. І ми зіткнемося з тим, що переважна більшість плодоовочевої групи буде імпортна, а значить - дорожча, - аналізує ситуацію Іван Федишин.

На думку Івана Федишина, якщо якийсь з ринків не може витримати вимог, його треба віддавати в управління місцевій владі до кінця карантину.

- Карантинні заходи не можуть бути компромісними. Бувають дні, коли ми по 5-6 машин випроваджуємо з ринку за недотримання прав карантину, без права повернення до кінця карантину. Якщо ж продавці не дотримуються правил в стаціонарній споруді - опечатуємо магазин, - наголошує Іван Федишин.

Сьогодні Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови №211 від 11 березня 2020 року, якими впорядкував діяльність агропродовольчих ринків на період карантину. Прийняті зміни дозволять забезпечити населення харчовими продуктами за доступними цінами. Крім того, будуть створені умови для збуту харчових продуктів, вирощених фермерами і сімейними господарствами, а також отримання ними доходів.

"Щоденний Львів" повідомляв, що Президента Зеленського просили зі Львова перетворити українське село на французьке.

Іван Федишин, директор ТОВ "РСП "Шувар"
Відео: Львівський пресклуб.

Коментарі(0)

До теми

15:57 30 травня 2020 р.

На заході України пасажирські потяги поїдуть на кілька днів пізніше, ніж в інших регіонах

Швидкісні потяги готові розпочати рух, відновлення пасажирських залізничних перевезень розпочнеться з 1 червня, з 4 червня розпочнеться рух у західному регіоні.

Рубрика: Економіка

09:51 30 травня 2020 р.

На Львівщині зареєстровано більше одного мільйона земельних ділянок

У 2020 році державні кадастрові реєстратори територіальних підрозділів Головного управління Держгеокадастру у Львівській області зареєстрували в Державному земельному кадастрі 46397 земельних ділянок, з них 44852 (95% від їх загальної кількості) заяв надійшли за допомогою онлайн-сервісу Держгеокадастру.

Рубрика: Економіка

17:07 29 травня 2020 р.

Міськрада Львова просить Уряд розблокувати оренду майна

Сьогодні Львівська міська рада звернулася до Кабінету міністрів України з проханням якнайшвидше розглянути та прийняти постанову, яка передбачатиме порядок надання в оренду комунального та державного майна. Адже відсутність цієї постанови з 1 лютого цього року унеможливила процес надання в оренду майна по всій Україні.

Рубрика: Економіка

16:34 29 травня 2020 р.

Як відшукати роботу мрії у Львові

Робота мрії - для багатьох недосяжний ідеал, поняття розмите, ефемерне. Як визначити для себе рамки тієї самої роботи, що варто робити для досягнення мети - розповімо у статті.

Рубрика: Економіка

Останні новини

У Львові в замкненій квартирі вже місяць лежить мертва жінка, - ріелтор

Угорщина відклала відкриття чотирьох пунктів пропуску на кордоні з Україною

На заході України пасажирські потяги поїдуть на кілька днів пізніше, ніж в інших регіонах

На Львівщині вшанували рятувальників, які загинули на полігоні ТПВ в Грибовичах

Львівщина - лідер за кількістю хворих на Covid, - МОЗ

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу