Росіяни скуповують борги України

22:27 4 грудня 2013 р.


Фото: iPress.ua

Чим Янукович та Азаров будуть розраховуватися з цими кредиторами – теренами країни чи суверенітетом усієї держави?

«ТСН.ua» інформує сьогодні, 4 грудня, в повідомленні «Після призупинення євроінтеграції борги українського уряду почали скуповувати росіяни, – ЗМІ»:

«Сплеск купівлі держпаперів нерезидентами стався одразу після «замороження» асоціації з ЄС. Початок великих купівель валютних паперів збігся зі зміною зовнішньополітичного курсу України.

Нерезиденти збільшили свій інтерес до облігації внутрішньої держпозики України. Так, крім попиту з боку державних банків, експерти заявляють про невідомих російських покупців.

Вчора Мінфін продав ОВДП, номінованих у доларах, на $ 49,9 млн. «Попит на валютні ОВДП активізувався, проте покупець цих паперів ринку невідомий. Трейдери обговорюють, що ці папери купують росіяни через банки з російським капіталом, що працюють в Україні», – повідомив виданню «Коммерсант-Украина» скарбник одного з банків з іноземним капіталом.

За словами фахівця відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергія Фурси, початок великих купівель валютних паперів збігся зі скасуванням євроінтеграції. «Враховуючи, що ці розміщення неофіційно пов'язують з росіянами, не виключено, що ми бачимо приховану фінансову підтримку з боку Росії», – заявив експерт.

Україна оголосила про паузу в євроінтеграції 21 листопада. Напередодні портфель ОВДП, що належать нерезидентам, побільшав на 400 млн гривень – до 3,94 млрд гривень, йдеться в звіті НБУ.

У день оголошення про «заморожування» асоціації нерезиденти купили рекордний обсяг валютних паперів уряду – на 2,4 млрд грн ($ 300 млн), а в день відкриття саміту Східного партнерства – ще на 1,6 млрд грн ($ 200 млн). Ці суми ідентичні обсягам розміщення валютних ОВДП на аукціонах 19 та 26 листопада.

Після розгону Євромайдану та ескалації політичної напруги нерезиденти докупили в понеділок боргів уряду ще на 308 млн. грн. Вчора вранці в їхньому портфелі перебували ОВДП на 9,3 млрд грн, що є рекордним показником з 4 травня 2011 року.

«Враховуючи, що західні інвестори тепер дуже ретельно оцінюють наші ризики, мова йде про купівлю ОВДП саме російськими інвесторами», – зазначив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Раніше в Росії попередили, що не будуть просто так «рятувати Україну».

Чим Янукович та Азаров будуть розраховуватися з цими кредиторами – теренами країни чи суверенітетом усієї держави?

dailylviv.com

До теми

16:08 23 січня 2021 р.

97% побутових споживачів в Україні будуть шоковані платіжками у лютому, - ексміністр ЖКГ

Населення мало би купувати газ за собівартістю його видобування плюс невелика рентабельність, але для цього треба обмежити апетити монополіста - НАК «Нафтогаз України».

Рубрика: Економіка

21:45 22 січня 2021 р.

Нафтогаз України восени спаплюжив репутацію ТОВ Регіональна газова компанія

Акціонерне товариство “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз Україниˮ за рішенням суду спростувало недостовірну інформацію про Товариства з обмеженою відповідальністю “Регіональна газова компаніяˮ, що була поширена у вересні 2020 року.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу