Росія поверне нафтову трубу вбік Китаю

11:23 26 листопада 2013 р.

Це визнав міністр енергетики Російської Федерації, аналізуючи перспективи російського експорту. Згідно з доповіддю «Світова енергетика-2013» (WEO-2013) Китай незабаром стане найбільшим імпортером нафти, а Індія - найбільшим імпортером вугілля. Саме ці країни будуть впливати на постачальників енергоресурсів, впевнені експерти Міжнародного енергетичного агентства.

Для виконання договірних зобов'язань Росії щодо Китаю - постачання 360 мільйонів тонн нафти протягом 25 років - Росії доведеться диверсифікувати нафтовий маршрут  із західного напрямку на східний, пронозують фахівці енергоринку. При цьому сліж врахувати, що видобуток нафти в Росії у найближчі роки стабілізується, якщо не почне знижуватися. Ціну нафти на світовом ринку до 2020 року експерти очікують у межах  100-110 доларів за барель.

«Центр ваги в споживанні енергії рішуче переміщається в країни, що розвиваються, зокрема в Китай, Індію і країни Близького Сходу, які на третину підвищують світовий попит на енергію», - сказала виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Марія ван дер Ховен. На думку експертів МЕА, Китай незабаром стане найбільшим імпортером нафти, а Індія - найбільшим імпортером вугілля. США за рахунок сланцевої нафти і Бразилія (глибоководні родовища) будуть нарощувати видобуток до 2020 року. На початку 2020-х США будуть впевнено рухатися до енергетичної самодостатності. При цьому роль Близького Сходу в довгостроковій перспективі буде зростати. Всі ці зміни переорієнтують основні торговельні потоки енергоносіїв від Атлантичного басейну в напрямку Азіатського регіону. Іран також зможе знову посісти свою нішу. Адже США і ЄС зобов'язуються призупинити дії санкцій щодо експорту іранських нафтопродуктів. 

Про це сьогодні пише "Независимая газета".

Цікаво, чи відомий цей прогноз експертів енергоринку Адміністрації Президента України? Бо керівнику уряду Азарову - напевно, що ні. 

dailylviv.com

До теми

12:41 17 вересня 2021 р.

Випускник Імперського коледжу Лондона на колишній території Львівприладу збудує житло

Депутати Львівської міської ради вчора, 16 вересня, змінили цільове призначення ділянки ТОВ «Ламінат Сервіс» на вул. Академіка Сахарова, 39 на будівництво та обслуговування будівель змішаного використання з житловими одиницями у верхніх поверхах.

Рубрика: Економіка

12:41 17 вересня 2021 р.

Понад 80% об’єктів житлово-комунального господарства області готові до опалювального сезону, - ЛОДА

Про підготовку до опалювального сезону та тарифну політику на теплову енергію для побутових споживачів йшлося учора в межах брифінгу у Гал-інфо.

Рубрика: Економіка

11:53 17 вересня 2021 р.

Біля Львова відкрили лісорозсадницький комплекс: за 3 км від запланованого місця вирубування 20 га лісу

У смт Брюховичі відбулось відкриття інноваційного лісорозсадницького комплексу з вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою.

Рубрика: Економіка

10:45 17 вересня 2021 р.

Мерія отримала майже 200 заявок на оновлення історичних брам та вікон. Список переможців озвучать

У Львові завершився набір заявок для участі у Програмі співфінансування. «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища цього року отримало ще 119 заявок щодо реставрації історичних брам та 70 –на реставрацію вікон.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вакцинація від COVID-19: міфи, правда, статистика

Рубрика: Медицина

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу