Ремонт комп’ютерів, встановлення відеоспостереження, робота на автоматизованій техніці: ІТ йде у профтехосвіту

15:56 7 грудня 2020 р.

Львівський ІТ-кластер вже понад 5 років працює з державними закладами вищої освіти над зміною навчальних програм. Цього року на стратегічній сесії компаній Львівського ІТ-кластеру виникла ідея перенести цей досвід на розвиток професійно-технічної освіти.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише DailyLviv.

«Раніше ми не працювали з цими закладами, але бачимо, що є потреба реформування. На даному етапі ми вивчаємо та аналізуємо ринок профтехосвіти та розробляємо концепцію спільної роботи», - розповіла менеджер освітніх проектів ІТ-кластеру Христина Мартиняк.

ІТ-сфера націлена переважно на вищу освіту, однак мало хто говорить, що вона може бути цікава закладам професійно-технічної освіти.

«Середня ланка в ІТ-галузі - це фахівці, яких можуть готувати заклади професійно-технічної освіти. Ремонт комп’ютерів, встановлення системи відеоспостереження, робота на автоматизованій техніці – це все прошарок ІТ-сфери, яку не охоплює вища освіта. Такі кадри затребувані і варто працювати над їх підготовкою», - переконаний начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної освіти Львівської ОДА Іван Пикус.

За його словами, професійно-технічна освіта області не може задовільнити потреби ІТ-сфери, адже не скерована на підготовку таких кадрів. Таких фахівців переважно готує вища школа, але ринок демонструє брак кадрів, адже вищі навчальні заклади не дають собі ради із підготовкою в достатній кількості працівників середнього прошарку ІТ-сфери.

«Учні училищ, якщо рівень їхній знань достатній, можуть стажуватись і практикуватись у наших компаніях. Проте, як показує практика і наш досвід, рівень знань студентів не завжди відповідає потребам ринку. Саме тому ми почали спершу працювати з університетами, а тепер хочемо використати цей досвід для ПТУ», - акцентувала Христина Мартиняк.

Уже два заклади на Львівщині  – Державний професійно-технічний навчальний заклад «Львівське вище професійне училище комп’ютерних технологій та будівництва» і Вище професійне училище №29 -   висловили готовність перелаштуватись, але ІТ-галузь вимагає кваліфікації «Молодший бакалавр».

«Це потребує зміни атестації через міністерство, заклад повинен мати викладачів відповідного рівня, володіти матеріальною базою для навчання тощо. Це затратно і в часі, і в коштах, але процес триває», - розповів Іван Пикус.

Завдяки співпраці університетів та ІТ компаній Львова триває модернізація та створення інноваційних бакалаврських програм в сфері ІТ. Кожна програма, яка є створена за підтримки ІТ-кластеру – розроблена експертами та викладачами Університетів. Цей процес можна імплементувати і у закладах професійно-технічної освіти.

«Як не прикро визнавати, однак розвитком професійної освіти довгий час ніхто цілеспрямовано не займався. Застаріле обладнання та програми навчання, брак комунікації закладів із роботодавцями призвели до того, що усі масово почали вступати у вищі навчальні заклади. Ми прагнемо створити альтернативу для учнів, які вже до 9-го класу обрали свій шлях та мають бажання навчатись та працювати в напрямку ІТ, а також готові вже у старшій школі здобувати професійну освіту», - резюмувала Христина Мартиняк.

Зазначимо, масштабне дослідження ІТ-ринку Львова продемонструвало, що частка ІТ-галузі у валовому регіональному продукті області становить понад 20%, а загальна кількість новостворених робочих місць у 2019 році становила більше 70 тисяч.

dailylviv.com

До теми

00:00 5 березня 2021 р.

Від 500 тис грн допомоги фермерам, які постраждали через негоду: у ЛОР пропонують нову програму

Заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод пропонує створити нову обласну програму для допомоги фермерам, які постраждали від наслідків негоди.

Рубрика: Економіка

19:24 4 березня 2021 р.

У Львові на 9 місяців закрили частину вулиці Богдана Хмельницького

Як повідомили у департаменті житлового господарства та інфраструктури ЛМР, з 08.00 год 8 березня і до 20.00 год 31 грудня 2021 року буде перекрито рух транспорту на вул. Б. Хмельницького, на ділянці від вул. Олійної до заїзду на автовокзал «Північний».

Рубрика: Економіка

19:16 4 березня 2021 р.

Директора департаменту ЛОДА звільнили з роботи за прогули на домініканських пляжах

Назарія Романчука з 1 березня звільнили з посади директора департаменту житлово-комунального господарства ЛОДА за те, що він впродовж більше місяця не приходив на роботу, зате відпочивав на зарубіжних курортах.

Рубрика: Економіка

19:07 4 березня 2021 р.

В Україні паперові трудові книжки використовуватимуть ще 5 років

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» № 1217-IX, який Верховна Рада ухвалила 5 лютого цього року.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу