15:11 13 грудня 2024 р.
Сьогодні виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив перший список мешканців, яким буде виплачена грошова допомога на придбання нового житла,
Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.
Сьогодні виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив перший список мешканців, яким буде виплачена грошова допомога на придбання нового житла, оскільки їхні помешкання були зруйновані від обстрілу 4 вересня цього року. Йдеться про мешканців будинків на вул. Братів Міхновських, 37, 38, 40а, які, відповідно до звіту про технічне обстеження, визнані такими, що не підлягають відновленню. Загалом у цих будинках було 20 квартир, і мешканці повністю втратили свої помешкання.
«Затвердили сьогодні перший список мешканців, яким буде виплачена грошова допомога на придбання нового житла. До нього увійшло двоє мешканців – з будинку на вул. Братів Міхновських, 37 і 40а. Вони надали весь необхідний пакет документів і отримають грошову допомогу, відповідно до Програми, яку було затверджено на останній сесії Львівської міської ради», – пояснив Владислав Іванов, керівник управління житлового господарства ЛМР.
Зокрема, мешканці квартири у будинку на вул. Братів Міхновських, 37 (площа зруйнованого помешкання становила 41,2 м2) місто виплатить приблизно 2,8 млн грн.
Мешканцю квартири у будинку на вул. Братів Міхновських, 40а (площа зруйнованого помешкання становила 17,3 м2) місто виплатить приблизно 1,2 млн грн.
Нагадаємо, ворожий обстріл 4 вересня завдав різного роду пошкоджень 189 будинків Львова. Зараз за кошти міського бюджету та кошти благодійників тривають відновлювальні роботи у цих будинках. А мешканцям 63 квартир місто виплачує компенсацію на оренду житла.
Три будинки на вул. Братів Міхновських, 37, 38, 40а, відповідно до звіту про технічне обстеження, визнані такими, що не підлягають відновленню. Загалом у цих будинках було 20 квартир, мешканці цих помешкань повністю втратили своє житло.
Щоб допомогти постраждалим, місто провело багато зустрічей, консультацій і спільно з мешканцями напрацювало механізм і спосіб, як їм допомогти. Відтак на сесії Львівської міської ради було затверджено Програму надання грошової компенсації власникам (співвласникам) знищених внаслідок збройної агресії російської федерації об'єктів нерухомого майна.
«Щоб отримати компенсацію, мешканці (власники/співвласники) квартир мають подати у ЦНАП відповідний пакет документів і відкрити рахунок у банку, куди місто перерахує кошти. Якщо є кілька співвласників квартири, то кожен може звернутися і отримати кошти за свою частку або делегувати повноваження одному з них. Мешканці мають відкрити рахунок у банку зі спеціальним режимом використання», – повідомив Орест Тимчишин, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.
Розмір компенсації визначається у такий спосіб – площу зруйнованої квартири множать на вартість за 1 м2 – це сума, яка встановлена державними нормами, з коефіцієнтом 3 (три).
Для отримання грошової компенсації власники (співвласники) 20 зруйнованих квартир мають подати у ЦНАП заяву на ім'я директора департаменту житлового господарства та інфраструктури, до якої додається:
1. Копія паспорта.
2. Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.
3. Копія документа про право власності на квартиру.
4. Зобов'язання про припинення права власності на знищений об'єкт нерухомого майна (жиле приміщення, квартиру).
Заяву про надання грошової компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна (жилого приміщення, квартири) подає власник квартири, або ж може бути подана кожним співвласником окремо або одним із співвласників такого об’єкта за погодженням зі всіма співвласниками. При цьому така згода засвідчується нотаріально.
Розмір грошової компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна (жиле приміщення, квартиру) розраховує департамент житлового господарства та інфраструктури щодо кожного отримувача компенсації та кожного знищеного об’єкта нерухомого майна (жилого приміщення, квартири) окремо та затверджується рішенням виконавчого комітету.
Розрахунок здійснюється зважаючи на загальну площу знищеного об'єкта нерухомого майна (жилого приміщення, квартири) помножену на показник опосередкованої вартості спорудження 1 м2 житла у місті на час прийняття цієї Програми з коефіцієнтом 3. Показник опосередкованої вартості спорудження 1 м2 житла за регіонами України затверджується наказом Міністерства розвитку громад та територій України.
Також власник (співвласник) знищеного об’єкта нерухомого майна (жилого приміщення, квартири) повинен буде припинити право власності на такий об'єкт.