Райцентр на Львівщині опалюють дровами вже другий місяць (відео)

21:55 24 грудня 2013 р.


Фото: 5 канал

Оскільки раніше в Золочеві щороку виходило по 3 млн. боргу за газ, тепер там використовують некомерційну деревину. Тобто – дрова.

Другий місяць сім котелень райцентру Золочів на Львівщині працюють на дровах. Місто цьогоріч першим в Україні перейшло на такий вид палива і відмовилося від газу.

«Колись щороку нам виходило 3 мільйони боргу за газ, – розповідає заступник міського голови Олег Сидорович. – Бо держава не повертала різницю в ціні за газ. Ми вирішили перейти на дрова. І нашу ідею підтримали лісгоспи. Щороку в області заготовляють 1,5 мільйона кубометрів деревини. Половина з них – некомерційна, тобто дрова. У Золочівському лісгоспі є 46 тисяч кубометрів планової вирізки щороку. А на всі котельні нашого міста треба лише вісім-дев'ять тисяч на рік».

У Золочеві – 25 тисяч жителів. На центральному опалені залишилися 448 квартир. Бюджетні установи опалюють міські котельні.

«Ми підрахували, що на дровах зекономимо 3,5 мільйона гривень за опалювальний сезон. А наші мешканці давно перейшли на індивідуальне – поставили газові котли. Бо для населення газ дешевший, ніж для організацій», – повідомив також Олег Сидорович

Про те, що після переходу міста на дрова Росія знизила ціну на газ, у мерії не шкодують.

«Ніяких розцінок від «Нафтогазу» нам ще не надходило, – каже Сидорович. – Якщо виставлять нові цифри й побачимо, що газом тепер буде дешевше палити, то перейдемо знову на нього. Адже всі котельні можуть одночасно працювати і на газі – старе обладнання ми не ліквідовували».

Про це інформує у вівторок «Газета по-українськи».


Відео: 5 канал

dailylviv.com

До теми

18:40 26 січня 2021 р.

ЛОР вирішила разом з "Львівгаз" і "Львівгаззбут" скласти списки газорозподільних систем, щоб передати їх тергромаді

Львівська обласна рада підготувала проєкт рішення щодо передачі газорозподільних систем у спільну власність територіальних громад Львівщини. З такою ініціативою депутати обласної ради звернуться до Кабінету Міністрів та Міністерства енергетики України.

Рубрика: Економіка

17:33 26 січня 2021 р.

На Львівщині надаватимуть в середньому по 220 тис грн кредиту для будівництва житла в селі

У межах проєкту Комплексної програми надання житлових кредитів окремим категоріям громадян Львівської області в 2021 році планують надати 12 кредитів для сільських забудов.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу