Президент запевнив у Львові у впевненому зростанні економіки України

15:05 3 листопада 2016 р.

Фото до новини


Фото: president.gov.ua

Глава держави назвав 2016-й рік переломним.

У четвер, 3 листопада, Президент України Петро Порошенко під час робочої поїздки до Львівської області взяв участь в роботі XVI Міжнародного економічного форумі «Львівщина – фабрика Європи», на якому він наголосив, що цього року по всій Україні відбуваються інвестиційні форуми, що свідчить про значне зростання інтересу до нашої країни з боку інвесторів і дає можливість створення тисяч нових робочих місць. При цьому він відзначив, що Галичина є одним із лідерів в Україні з прямих іноземних інвестицій.

Глава держави назвав 2016-й рік переломним, а також запевнив: «Перший рік, коли після 14-ти кварталів економічного падіння, економіка продемонструвала своє впевнене зростання».

Президент зазначив, що в умовах агресії усі сили були кинуті на розбудову української армії і лише зараз, після створення потужної боєздатної армії, з’явилися перші, але переконливі, ознаки запроваджених реформ, стабілізації та економічного зростання. Глава держави наголосив на важливості реформи децентралізації, яка принесла реальний фінансовий ресурс місцевим громадам.

Петро Порошенко зазначив: «Бюджети міст зросли вдвічі за два роки. Бюджети розвитку зросли в п’ять разів. Нарешті з’явилися власні інвестиційні спроможності українських міст і українських регіонів. І не треба більше нічого погоджувати в Києві». 

Президент також акцентував увагу учасників форуму на реформі дерегуляції та наголосив, що «цю дорогу треба продовжувати». Він також повідомив, що підпише закон, які знімає адміністративні обмеження при експорті послуг.

Петро Порошенко запевнив: «Більше не треба буде укладати контракти про експортні послуги, наймати перекладачів, не треба паперової роботи. Підписав електронний інвойс, відправив і здійснюй чи отримуй послугу».

Глава держави нагадав про рішення Національно ради реформ про узгодження проекту змін до Податкового кодексу, де сконцентровані новації з адміністрування податків, насамперед – забезпечення повноцінного функціонування електронного кабінету платника податків, нові повноваження міністерства фінансів  з адміністрування баз даних Державної фіскальної служби.  Президент також наголосив на тому, що процедура відшкодування ПДВ має бути повністю позбавлена ручного втручання та створення потужного антикорупційний засобу – єдиного публічного реєстру заяв на таке відшкодування.

Президент стверджував: «Ніхто не пересуне платника податків, щоб відшкодувати ПДВ. Все публічно і прозоро…Немає чого більше підприємству зустрічатися з податківцем. Включилися обов’язки держави».

Петро Порошенко наголосив на рішучий політичній волі для повного втілення цих реформ в життя й зосередив увагу на впровадженні системи електронних закупівель «ProZorro» з абсолютно прозорим механізмом, яка дозволила зекономити десятки мільярдів коштів державних підприємств, державного бюджету та місцевих бюджетів. 

Президент зазначив: «Україна значно покращила позиції в рейтингу Світового банку «Doing Business». Створено передумови для повної легалізації заробітної платні, що суттєво покращує наповнення Пенсійного фонду та збір податків доля місцевих бюджетів. Він також наголосив, що збільшення мінімальної заробітної плати до 3200 грн принесе до місцевих бюджетів близько 7 млрд грн. додаткових надходжень. «Це демонструє нашу рішучу боротьбу з бідністю і захист працюючої людини».

Глава держави також наголосив на зростанні України в рейтингу «Tax Paying Rank» – спільному рейтингу Світового банку та «PWC», який досліджує податковий клімат економік світу. За його словами, за останні роки кількість годин, які український бізнес витрачає на сплату податків, скоротилася майже вдвічі, безпрецедентним стало кардинальне, майже вдвічі, зниження з 2016 року для роботодавців ставки єдиного соціального внеску та скасування його сплати працівниками.

Президент підсумував, що зараз правильний час і правильне місце для інвестиції в Україну, а також повідомив, що європейські партнери відзначають, що за останні два роки в плані реформ було зроблено українською владою більше, ніж за 23 попередні роки. При цьому він зазначив, що реформи є незворотними.

Президент наголосив: «Аналіз досвіду багатьох країн свідчить про досягнення перших незаперечних результатів змін через три-сім років після їхнього початку. Сінгапур, який є зразком боротьби з корупцією, перші результати отримав через 16 років. І я кажу, що у нас нема цих 16 років, ми навіть 16 місяців не збираємось чекати. Нам результати реформ потрібні вже і зараз».

Глава держави також підкреслив, що Україна одночасно проводить реформи низки галузей: сектору оборони і безпеки, поліції, економіки та державних закупівель, дерегуляції і децентралізації тощо. Петро Порошенко наголосив, що все це робиться спільно з громадськістю, й саме це є запорукою нашої перемоги, а також запевнив, що вірить в спільний успіх і розраховує на підтримку.

Про це повідомили сьогодні, 3 листопада, на сайті Офційного інтернет-представництва Президента України, де також поінформували, що в роботі форуму взяли участь понад 700 представників українських підприємств, компаній з іноземними інвестиціями, майбутніх інвесторів, представників бізнес-асоціацій, дипломатичних, фінансових установ.

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини