Прем'єр-міністр проти запровадження податку на землю для власників паїв | Новини Львова

Прем'єр-міністр проти запровадження податку на землю для власників паїв

22:33 8 липня 2020 р.

  • 5

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль вважає передчасним впровадження податку з кожного гектара сільгоспземель, як це пропонується в законопроєкті №3131.

"Це ідея на сьогодні, вважаю, передчасна. Збільшувати орендну плату в умовах кризи, в умовах, коли фермери просять підтримки від держави, - це не зовсім коректно", - сказав Шмигаль в середу, 8 липня, під час урядового засідання.

"Через профільне міністерство та профільний комітет ми проситимемо донести цю думку до парламентарів, щоб таке рішення під час кризи та труднощів в агросфері ми передчасно не ухвалювали", - додав український прем'єр, цитує агентство "Інтерфакс-Україна".

Раніше професор Київської школи економіки Олег Нів'євський назвав законопроєкт №3131 неприйнятним з точки зору розвитку галузі та сільської економіки. Законопроєкт, зокрема, пропонує впровадження поставленого податкового зобов'язання з кожного гектара (п'ять відсотків від нормативно грошової оцінки, або близько 1400 грн/га).

На думку колишнього в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка, справжня ціль законопроекту про введення встановленого податку з кожного гектара сільськогосподарської землі - змусити власників паїв продати свої наділи після відкриття ринку землі через рік.

"Вся західна цивілізація тримається на двох речах - конкуренції та підприємницькому дусі. Ухвалення законопроєкту №3131 має на меті їх знищити на користь агрохолдингів. Тому штамп популістів про "село гине" може стати сумною реальністю", - написав Мартинюк на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

"Ідея обкласти сільськогосподарську землю безумовним податком не нова. В році 2017 нам її пропонували народні депутати - представники великого агробізнесу. Імена називати не буду - гляньте склад аграрного комітету ВР попереднього скликання. Тоді ми ще не провели загальнонаціональну нормативну оцінку земель, тому пропонувались абсолютні цифри: нехай всі платять по 2500 грн з 1 га. Всі-всі, навіть бабуся з поліського села, чий пай вже давно заріс лісом? Так, всі. А землі, які мають призначення "для особистого селянського господарства"? Звичайно, за них теж треба платити безумовний податок. А якщо це 60 соток городу біля хати, що не рідкість в більшості сіл? Ну тут невдобно вийшло, треба щось придумати, але за ОСГ треба платити. На думку ініціаторів, новий податок не призводив до нових витрат власників землі, тому що платити за людей все одно мали орендарі. Але ми в Уряді розуміли, що якраз на плечі людей цей податок і ляже. І замість уявної детінізації ми отримаємо реальне посилення бідності. Тому далі розмов все це не пішло", - коментує Максим Мартинюк.

Про це повідомила DW.

Нагадаємо, що у разі прийняття у Верховній Раді законопроєкту №3131 власників земельних паїв змусять платити по 6 тисяч гривень річного податку.

Коментарі(5)

666

12:16 09 липня 2020 р.

Відповісти

... м-дя ... які мудрі голови(?) народжують такі от пропозиції і думки що до чергового пАкрАщення ( наведення "порядку" із українською землею) ) ! ... що вже казати про отих народних ( ....) ... Слава Україні ! ...

Тінь

03:38 10 липня 2020 р.

Відповісти

А хто обіцяв панові що введення землі у господарський обіг та у товарно-грошові відносини буде легким чи прозорим чи справедливим ??? Ніхто нічого нікому з приводу землі не обіцяв !!! Але більше 25 років в Україні земля офіційно не є повноцінним ринковим елементом економічних відносин проте крадькома деякі надто спритні особи оформляють землю у власне володіння за різними незаконними схемами ...

Петро

09:34 09 липня 2020 р.

Відповісти

Виглядає так, що сидить рагуль, обклався гектарами землі, нічого на ній не робить, платить мізер за землю і чекає дурня, щоб продати за шалені гроші. За 100000 доларів американських за сотку.

Тінь

03:23 10 липня 2020 р.

Відповісти

Чому лише рагуль ? Оно ватка почала скуповувати нерухомість у Львові й пізніше за землю візьметься ...

Тінь

07:12 09 липня 2020 р.

Відповісти

Глибоко помилкова думка - про передчасність ... Людей необхідно привчати до порядку та до податку на все проте починати слід з чисто символічної суми хай навіть 1-5-10 гривень щомісяця. І вилізе питання з пільговиками яке має бути вирішене монетизацією і геть усі пільги в державі мають бути монетизовані та з часом скасовані шляхом підвищення понад середній рівень виплат ... Повинна залишитися лише дотація-субсидія найбіднішим громадянам ... Не повинен пенсіонер-інвалід-чорнобилець-ветеран сваритися з водієм маршрутки - має бути підвищена виплата кожному своя, а сплачувати за проїзд повинні усі. І так має бути в усьому і для всіх - окрім незахищених та найбідніших якими мають перейматися відповідні установи ...

До теми

Останні новини

Посольство України в Польщі пояснило, хто не має проходити 14-денну самоізоляцію при в'їзді в Україну

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу