Колектив Львівського бронетанкового заводу відправлять у неоплачувану відпустку

11:25 26 січня 2017 р.

У державному концерні «Укроборонпром» заявили в четвер, що він «муситиме відправити у неоплачувану відпустку більшість колективу Львівського бронетанкового заводу».

«Через брак коштів оборонка відправляє у «відпустки», а техніка йде за кордон», – заявили сьогодні, 26 січня, в державному концерні «Укроборонпром». – Українські військові не отримують сучасні танки «Оплот», бронемашини «Дозор-Б» та іншу новітню техніку через недофінансування з держбюджету.

«Укроборонпром» муситиме відправити у неоплачувану відпустку більшість колективу Львівського бронетанкового заводу, заявили у держконцерні. Станом на сьогодні можливості «Укрборонпрому» в кілька разів перевищують можливості державного бюджету України», – попередили також у концерні.

У заяві «Укроборонпрому» також зазначено:  «Так, ми виконали державне оборонне замовлення на 100%, тобто віддали армії все, що вона замовляла. Але давайте говорити чесно: наше ДОЗ у кілька разів менше за обсяг коштів, передбачений програмою розвитку ОПК України».

«Говорячи простою мовою, держава здатна закривати лише мінімальні потреби, без інвестицій у виробництво, без інвестицій у технології. Для порівняння – оборонний бюджет Росії майже 50 мільярдів доларів, він більший за весь консолідований бюджет України», – йдеться також у заяві концерна.

В «Укроборонпромі» також запевняють, що роблять усе можливе для мінімізації шкоди від браку бюджетних коштів, однак наголошують: «Інвестиції, спільні підприємства, трансферт технологій, наукові розробки – це ті інструменти, які підтримують конкурентоздатність нашої оборонки».

У концерні додають: «Завдяки внутрішнім ресурсам ми самі, без державної допомоги вийшли на розробку та виробництво таких новинок, як «Дозор», «Фантом», «Горлиця». Навіть проект з виробництва М-16 в Україні – це не просто гвинтівка. Це спосіб залучити технології, принести в країну гроші, створити робочі місця, масштабувати промислову базу та експертизу наших працівників».

Важливим чинником розвитку «оборонки» в концерні також називають експорт. В заяві «Укроборонпромі» зазначено також: «Кожен проданий на експорт танк – це кілька танків для нашої армії коштом платників податків інших країн. Цю просту аксіому мають запам’ятати всі. Експорт дозволяє нам масштабувати виробництво, вкладати в нові верстати, навчати людей, піднімати їхню експертизу. Критикувати його можуть лише неуки та відверті вороги української незалежності».

«Раніше держконцерн презентував стратегію реформування оборонно-промислового комплексу Україні. Вона передбачає корпоратизацію, аудит, кластеризацію, захист технологій і запуск платформи розвитку інновацій», – повідомили також в «Укроборонпромі».

«У рамках стратегії «Укроборонпром» створить п’ять кластерів із можливістю залученням приватних компаній: підприємства будуть структуровані по видах озброєння та військової техніки: авіаційна техніка; бронетанкова техніка; суднобудування й морська техніка; радіолокація, радіозв’язок, РЕБ; високоточна зброя  й боєприпаси. За такою схемою вже створено перший авібудівний кластер – Українську авіабудівну корпорацію – на фундаменті легендарного «Антонова», – повідомили також у заяві, опублікованій сьогодні, 26 січня, на сайті «Укроборонпрому!.

dailylviv.com

До теми

14:36 25 червня 2022 р.

До Львова прибула зіркова американська кулінарка Рейчел Рей: що і з ким готувала

Учора до Молодіжного навчального центру імені святого Івана Боско завітала зіркова американська кулінарка, авторка популярних кулінарних книжок Рейчел Рей. Прибула вона на запрошення та у супроводі Андрія Футея, Президента Українського конгресового комітету Америки.

Рубрика: Економіка

18:48 24 червня 2022 р.

Блокування, купівля черги: ситуація на польсько-українскому кордоні в останній тиждень нульового розмитнення

На польсько-українському кордоні перегінники автомобілів блокують ті легковики на транзитних номерах, які хочуть проїхати без черги на "нульове розмитнення".

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу