Колектив Львівського бронетанкового заводу відправлять у неоплачувану відпустку

11:25 26 січня 2017 р.

У державному концерні «Укроборонпром» заявили в четвер, що він «муситиме відправити у неоплачувану відпустку більшість колективу Львівського бронетанкового заводу».

«Через брак коштів оборонка відправляє у «відпустки», а техніка йде за кордон», – заявили сьогодні, 26 січня, в державному концерні «Укроборонпром». – Українські військові не отримують сучасні танки «Оплот», бронемашини «Дозор-Б» та іншу новітню техніку через недофінансування з держбюджету.

«Укроборонпром» муситиме відправити у неоплачувану відпустку більшість колективу Львівського бронетанкового заводу, заявили у держконцерні. Станом на сьогодні можливості «Укрборонпрому» в кілька разів перевищують можливості державного бюджету України», – попередили також у концерні.

У заяві «Укроборонпрому» також зазначено:  «Так, ми виконали державне оборонне замовлення на 100%, тобто віддали армії все, що вона замовляла. Але давайте говорити чесно: наше ДОЗ у кілька разів менше за обсяг коштів, передбачений програмою розвитку ОПК України».

«Говорячи простою мовою, держава здатна закривати лише мінімальні потреби, без інвестицій у виробництво, без інвестицій у технології. Для порівняння – оборонний бюджет Росії майже 50 мільярдів доларів, він більший за весь консолідований бюджет України», – йдеться також у заяві концерна.

В «Укроборонпромі» також запевняють, що роблять усе можливе для мінімізації шкоди від браку бюджетних коштів, однак наголошують: «Інвестиції, спільні підприємства, трансферт технологій, наукові розробки – це ті інструменти, які підтримують конкурентоздатність нашої оборонки».

У концерні додають: «Завдяки внутрішнім ресурсам ми самі, без державної допомоги вийшли на розробку та виробництво таких новинок, як «Дозор», «Фантом», «Горлиця». Навіть проект з виробництва М-16 в Україні – це не просто гвинтівка. Це спосіб залучити технології, принести в країну гроші, створити робочі місця, масштабувати промислову базу та експертизу наших працівників».

Важливим чинником розвитку «оборонки» в концерні також називають експорт. В заяві «Укроборонпромі» зазначено також: «Кожен проданий на експорт танк – це кілька танків для нашої армії коштом платників податків інших країн. Цю просту аксіому мають запам’ятати всі. Експорт дозволяє нам масштабувати виробництво, вкладати в нові верстати, навчати людей, піднімати їхню експертизу. Критикувати його можуть лише неуки та відверті вороги української незалежності».

«Раніше держконцерн презентував стратегію реформування оборонно-промислового комплексу Україні. Вона передбачає корпоратизацію, аудит, кластеризацію, захист технологій і запуск платформи розвитку інновацій», – повідомили також в «Укроборонпромі».

«У рамках стратегії «Укроборонпром» створить п’ять кластерів із можливістю залученням приватних компаній: підприємства будуть структуровані по видах озброєння та військової техніки: авіаційна техніка; бронетанкова техніка; суднобудування й морська техніка; радіолокація, радіозв’язок, РЕБ; високоточна зброя  й боєприпаси. За такою схемою вже створено перший авібудівний кластер – Українську авіабудівну корпорацію – на фундаменті легендарного «Антонова», – повідомили також у заяві, опублікованій сьогодні, 26 січня, на сайті «Укроборонпрому!.

dailylviv.com

До теми

20:46 19 січня 2021 р.

Повний аудит тарифів: перевірятимуть від газу до евакуації авто

Володимир Зеленський доручив заступнику керівника Офісу Президента Кирилу Тимошенку, відповідальному за регіональну політику, зробити повний аудит тарифів у Києві та в усіх областях України.

Рубрика: Економіка

12:08 19 січня 2021 р.

Усі газопостачальні компанії виконуватимуть рішення Кабміну. Навіть РГК Фірташа

Газопостачальні компанії готові виконувати рішення уряду про тимчасове встановлення граничної ціни на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 грн за кубометр.

Рубрика: Економіка

11:45 19 січня 2021 р.

НКРЕКП чекає на пропозиції до проекту постанови про зниження тарифів для операторів ГРС від 3,5% до 30%

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила зниження тарифів на розподіл газу для низки операторів газорозподільних мереж.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу