Польща не продовжить контракту з Ґазпромом

14:20 13 вересня 2021 р.

Уповноважений польсього уряду в справах стратегічної енергетичної інфраструктури заявив, що Польща не продовжить контракту з російським монополістом.

Усе вказує на те, що 1 жовтня наступного року газ до Польщі надходитиме газопроводом Baltic Pipe, – заявив у понеділок, 13 вересня уповноважений уряду в справах стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наїмський. – Ми не продовжимо контракту з російським Ґазпромом, – додав він. Про це повідомила Українська служба Польського радіо, пише Dailylviv.com.

Пйотр Наїмський в ранковому ефірі католицьких радіостанцій Siódma9 зазначив, що Польща муситиме це вугілля «чимось» замінити. «Частково будемо замінювати газом, кількість газу, який використовуватимемо в Польщі, буде рости – не на 100 відсотків, а на 50 відсотків до 2030 року», – сказав  він.

Уповноважений уряду Пйотр Наїмський запевнив, що Польща не стане залежною від російського постачання. «Російський контракт закінчується наступного року (з Ґазпромом – PAP), і, звичайно, ми не будемо його продовжувати».

Контракт між польською компанією PGNiG та Ґазпромом закінчується 31 грудня 2022 року.

На думку Пйотра Наїмського, підключення до польської газової системи, які створює компанія Gaz-System, «дозволять імпортувати необхідну для польської економіки, для всіх споживачів кількість газу з інших джерел, ніж російські».

Кажучи про газопровід Baltic Pipe, Пйотр Наїмський заявив: «усе сьогодні вказує, що 1 жовтня наступного року до Польщі надійде газ маршрутом Baltic Pipe».

Уповноважений уряду пояснив, що проблему запізнень, про які повідомлялося, пов’язаних з екологічними питаннями та захистом деяких видів тварин, уже вирішили данські партнери Польщі. Тому тепер, за його словами, «треба бути доброї думки». Як він сказав, «здається, після п’яти років реалізації цієї інвестиції ми можемо сказати, що вона буде завершена наступного року, й це відбудеться у визначений термін, а отже, «це означає, що ми контролюємо ситуацію».

«Ми зможемо цей газ купити в разі необхідності», – додав Пйотр Наїмський. Як він пояснив, у Європі на ринковому рівні змішують газ, наприклад, з Норвегії або Росії, але – як підкреслив – «це вже не має значення в контексті безпеки».

«Ми – на останньому етапі реалізації стратегії диверсифікації напрямків та джерел постачання газу до Польщі», – сказав Наїмський. За його словами, «це – мета наших дій, і я переконаний, що наступного року зможемо сказати, що мети досягнуто».

Baltic Pipe – це стратегічний проєкт, який має створити новий маршрут постачання природного газу з Норвегії на данський та польський ринки та до кінцевих споживачів у сусідніх країнах. Газопровід зможе транспортувати до Польщі 10 мільярдів кубометрів природного газу на рік та 3 мільярди кубометрів з Польщі до Данії. Інвесторами є оператори: данський Energinet та польський Gaz-System.

dailylviv.com

До теми

21:52 21 вересня 2021 р.

Туристи з Саудівської Аравії на Львівщині надають перевагу закладам вищого сегменту, з Туреччини - колибам

У межах Форуму медичного та оздоровчого туризму 18-20 вересня відбувся промотур Львівською областю для представників бізнесу гостинності Саудівської Аравії, Туреччини, Узбекистану та Німеччини.

Рубрика: Економіка

21:40 21 вересня 2021 р.

Трекер доставки та вигідні умови: що пропонує Domino's Pizza?

Швидка та вигідна доставка їжі — це два компоненти, що забезпечують гарний вечір у компанії друзів або нової серії улюбленого серіалу. Тож такі умови зберігаються у піцерії Domino's Pizza у Львові та на території всієї країни.

Рубрика: Економіка

16:34 21 вересня 2021 р.

Книші, ощипки, грибна юшка, колочений горох, мачанка та чорні пироги: 26 вересня - майстерка бойківської кухні

26 вересня «Асоціація гірських провідників «Ровінь» запрошує скуштувати автентичну бойківську кухню та спробувати свої сили у приготуванні страв. На дні «Карпатського моря» – на хуторі Ровінь села Довге – вже вдруге відбудеться фестиваль «Майстерка бойківської кухні». Партнер проєкту – Східницька селищна рада.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу