Польща кредитуватиме ремонт п’яти доріг на Львівщині

21:24 10 листопада 2016 р.

Польща спрямує 68 мільйонів гривень євро кредиту на проведення капітального ремонту близько 175 кілометрів на шести прикордонних автомобільних дорогах Західної України.

Зокрема – на п'яти дорогах у Львівській області, а також – на одній у Волинській області.  Як повідомила прес-служба Державного агентства автомобільних доріг України («Укравтодор»), відповідне рішення внесено в протокол українсько-польської робочої групи з питань транспорту, який було підписано заступником міністра інфраструктури і будівництва Республіки Польща Єжи Шмітом і заступником міністра інфраструктури України Юрієм Лавренюком. 

У повідомленні зазначається, що це рішення було ухвалено сьогодні в ході візиту представників міністерства інфраструктури Польщі в Україну. Зокрема, планується відремонтувати окремі ділянки на дорогах Яворів – Грушів, Грушів – Немирів, Нижанковичі – Самбір – Дрогобич – Стрий, Червоноград – Рава-Руська, КПП «Смільниця» – Старий Самбір, Устилуг – Луцьк – Рівне.

Очільник «Укравтодору» Славомір Новак зауважив із цього приводу: «Досить символічно, що саме з Польщею ми плануємо втілити цей важливий проект із розвитку прикордонних доріг. Для України кожен капітально відремонтований кілометр є вкрай важливим. Впевнений, що у нас вийде хороша команда і для обох країн ця інвестиція відкриє нові транзитні та туристичні можливості та закріпить наші торгово-економічні відносини».

Про це повідомили сьогодні, 10 листопада, в інформаційній агенції УНІАН, в якому також нагадали, що у вересні 2015 року Україна і Польща уклали міжурядову угоду про надання кредиту в розмірі 100 мільйонів євро на покращення прикордонних доріг та митного сполучення.  А на початку жовтня 2016 року Верховна Рада ухвалила відповідний закон, яким розподілила кредит Польщі на умовах пов'язаної допомоги таким чином: 68 мільйонів євро – на ремонт доріг, 25 мільйонів євро – для Державної фіскальної служби і митниці і сім мільйонів євро – для Державної прикордонної служби. 

Згідно зі звітом Ініціативи з прозорості будівництва проекту «Constrution Sector Transparency Initiative» («CoST») в Україні, майже 50%, або 4,87 млрд. гривень, фінансування дорожнього сектору України в 2016 році отримали п'ять областей – Львівська, Івано-Франківська, Одеська, Дніпропетровська та Полтавська. У звіті зазначається, що інші 19 областей на ремонт доріг державного значення цього року отримали 5,42 млрд. гривень, або 53% від загального фінансування.

Відповідно до держбюджету на поточний рік, фінансування дорожньої галузі становило 18,7 млрд. гривень. З цієї суми 6,5 млрд. було виділено на розвиток і утримання автомобільних доріг, ще 12 мільярдів гривень – на виконання боргових зобов'язань за раніше залученими кредитами. При цьому в проекті держбюджету на 2017 рік на дорожній сектор пропонується виділити 14,8 млрд. гривень.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини