Податкова обіцяє не штрафувати за складну техніку, поки Кабмін не складе перелік, – аудитор

17:52 25 січня 2017 р.

З 1 січня всі підприємці, які продають технічно складні побутові товари, мусять мати касові апарати, навіть якщо їхній дохід не сягає одного мільйона гривень.

Про це сьогодні, 25 січня, у відеопроекті «Бухгалтерська правда», який відбувся у Львівському прес-клубі, повідомила керівник служби контролю фінансів компанії «Західна консалтингова група», лектор Академії професійного бухгалтера Людмила Шахно.

- Але тільки після 19 січня ДФС на своїй сторінці у соціальній мережі повідомила, що поки Кабмін не визначить окремий перелік оцих технічно складних побутових товарів, доти нікого штрафувати не будуть, - каже вона.

У статтю 9-у Закону України «Про застосування реєстратора розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» були внесені певні зміни, наголошує аудитор.

- Звертаю увагу виробників, які виробляють і продають технічно складні побутові товари і користувалися пільгою та могли не застосовувати касовий апарат, у вас цю пільгу забрали. Також фізичні особи-підприємці, які належать до груп платників єдиного податку, мусять мати касовий апарат або працювати з безготівкою. Касові апарати мають встановлені на ринках, на лотках, в кіосках.

Цей закон про РРО вніс дуже багато змін, - попереджає Людмила Шахно.

Також, за її словами, перелік товарів, які можна продавати тільки за допомогою касового апарата є. Але він стосується інших документів.

Тому податківці наголошують, що це мусить бути саме перелік, який узгоджений з законом про РРО.

- Тому наразі можна спати спокійно, цього переліку ще немає, - заспокоює аудитор.

Людмила Шахно передбачає, що перелік можуть взяти з уже існуючих законів.

А щодо штрафів, які загрожують підприємцям згодом, то перший штраф складає одну гривню. Надалі штраф становитиме стовідсоткову вартість проданих з порушенням товарів, а також – п’ятикратний розмір неоприбуткованої суми і адмінвідповідальність – від 1700 до 3400 гривень.

dailylviv.com

До теми

21:45 22 січня 2021 р.

Нафтогаз України восени спаплюжив репутацію ТОВ Регіональна газова компанія

Акціонерне товариство “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз Україниˮ за рішенням суду спростувало недостовірну інформацію про Товариства з обмеженою відповідальністю “Регіональна газова компаніяˮ, що була поширена у вересні 2020 року.

Рубрика: Економіка

21:36 22 січня 2021 р.

Потяг з найдовшим маршрутом Ужгород – Лисичанськ зупиняється на понад 40 станціях

У 2020 році поїздом № 45/46 Ужгород – Лисичанськ подорожували 461,5 тис. пасажирів. Цей поїзд не лише входить до п’ятірки найпопулярніших поїздів Укрзалізниці та єднає схід і захід України, а й є беззаперечним лідером за протяжністю свого маршруту.

Рубрика: Економіка

21:16 22 січня 2021 р.

На газі збагачується Нафтогаз: собівартість українського газу становить $50 за тисячу кубів – експерт

Собівартість газу українського видобутку, з урахуванням інвестиційної складової становить 50 доларів. Якби в Україні був ринок, про який заявив Нафтогаз, то Укргазввидобування мало би цей газ продати на біржі, а будь-яка комерційна структура його би купувала.

Рубрика: Економіка

19:24 22 січня 2021 р.

15 тисяч скарг на приведення газу до “еталону”. Нацкомісія перевірить облгази (відео)

За минулий рік Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), отримала 15 тисяч скарг на застосування облгазами коефіцієнту приведення газу до стандартних умов. Тут є найбільша кількість зловживань.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу