Пікети на захист мікробізнесу: Львів передав естафету Києву

08:06 13 травня 2020 р.

Фото до новини

Сьогодні, 13 травня, о 10.00 у Києві біля будівлі Кабінету міністрів представники руху #SaveФОП продовжать одиночні пікети на захист конституційних прав підприємців.


Про це 12 травня на пресконференції у Львівському пресклубі повідомив голова ВГО "Союз захисту підприємництва", координатор Руху #SaveФОП Сергій Доротич.  

12 травня у Львові до одиночного пікету під стінами міської Ратуші, за словами голови Ліги підприємців України Владислава Орлова, приєдналося 400 підприємців. Їхні вимоги стосувалися, зокрема, розблокування роботи мікробізнесу.

- Львівщина - одна з небагатьох областей України, де робота мікропідприємців залишилася заблокованою, незалежно від постанови Кабміну про розблокування діяльності мікробізнесу.  Сьогодні був проведений одиночний пікет. До нього приєдналося 400 підприємців. Сьогодні було дуже влучне гасло “Кожен з нас -“Епіцентр”. За аналогією “Кожен з нас - президент”. Ми - такий самий “Епіцентр”. Ми - такі самі підприємці, але трохи менші і також хочемо працювати, і можемо організувати на своєму робочому місці навіть ліпші умови, ніж великі мережі,- наголосив Владислав Орлов.

За його словами, люди перестали довіряти владі. Оскільки вона ділить підприємців:  одним дає все, інших заганяє в карантин. 

- Чим відрізняється робота кав’ярні на відкритому повітрі від павільйону на відкритому ринку? - риторично запитує Владислав Орлов.

І сам дає відповідь на це запитання: “Лобізмом. Кожен день простою мікробізнесу і кожен день роботи великого бізнесу - це мільйонні статки для великого бізнесу. Тому вони так за кожен день і тримаються”.

Народний депутат України Олег Синютка вважає, що влада не знає як вийти з цієї ситуації і діє двома методами - заборона або зняття заборони.

- Сьогодні влада не допомагає бізнесу Не хотів би порівнювати нас з Великою, Британією, Німеччиною чи іншими державами. Тому що ресурс економіки США і України це - різні ресурси, але влада не демонструє чіткого підходу, що ті люди, які були самозайняті, і ті люди, які втратили роботу і ринок, мали би отримати соціальну допомогу. Влада не займається протекціонізмом для власного виробника. Але найгірше, що влада демонструє подвійні стандарти. Різниця в лобізмі власника. Один може достукатися в урядові кабінети і отримати преференції А інший просто не може туди потрапити і терпить збитки. Такі подвійні стандарти наштовхують на думку про корупцію, - зазначив Олег Синютка.

Депутата Львівської міської ради Мирослав Данилківа і ФОПа другої групи дивує, чому місто не зацікавлене в діяльності мікропідприємців.

- ФОПи - основні платники податків міста. Місто мало би хвилюватися за бюджет. А з іншого боку ми бавимося в наперстки. У нас всі рішення приймаються підкилимно. Для чого збирати міську комісію з надзвичайних ситуацій, якщо вона не приймає рішення. Міський голова Садовий каже: “Чекаємо 15 числа і рішення, яке прийме обласна комісія”. Нехай передасть повноваження, як ми передавали по сміттю, обласній адміністрації, Козицькому (голові ЛОДА - ЩЛ). Для чого тоді міський голова? - запитує Мирослав Данилків.

Підприємиця Кетіно Равлюк розповіла, що її сусіди у торговельному центрі, які  продають одяг, змушені закрити бізнес.

- Карантин зламався ще на рівні “Епіцентрів”, коли були відкриті “Епіцентри”, а всі решта закриті. Немає в людей грошей. Далі народ просто вибухне. Люди в розпачі. Нам треба відкриватися вже і негайно, - закликає Кетіно Равлюк.

Шістдесят два дні, які мікробізнес прожив за умовами карантину, за словами підприємця Ігоря Микуша, впевнили його в тому, що підприємці мають максимально згуртуватися, аби захищати свої права. Тоді їх будуть чути.

Продовжуючи думку колеги, Владислав Орлов повідомив, що саме 12 травня відбулося перше судове засідання у справі їхнього активіста Олександра Гумірова.

- Наш колега, одесит Олександр Гуміров подав судовий позов на неправомірні дії Кабміну. Сьогодні мало бути засідання суду. Перенесли на 25-те травня Якщо суд буде виграно, будемо також позиватися до конкретних посадових осіб, які спричинили цей безлад. І один з них - головний санітарний лікар Ляшко, який зокрема визнав, що парки і сквери можна було не закривати, - сказав Владислав Орлов.

Сергій Доротич додав, що рух #SaveФОП, співорганізаторами якого є 32 особи, буде надавати юридичну підтримку підприємцям у судових позовах. 

- За результатами позовів можна буде ініціювати звернення до владних структур для компенсації збитків підприємців. Зараз працюємо на вулиці і в кабінетах намагаємося переконати владу - скасовувати обмеження і дозволити бізнесу працювати, щоб не наразитися на банкрутство, - підсумував Сергій Доротич. Він також оприлюднив вісім вимог, які сьогодні, 13 травня, будуть передані Уряду.

Подаємо їх повнотекстово:

“1. Негайно поновити роботу регулярних пасажирських перевезень за умови дотримання санітарно-гігієнічних вимог, а саме:

- поновити роботу регулярних пасажирських перевезень автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, міжобласному та міжнародному сполученні з роботою автостанцій, за умови дотримання санітарно-гігієнічних вимог;

- терміново вжити заходів для збереження і підтримки вітчизняного перевізника.

2. Забезпечити рівні можливості ведення легальної підприємницької діяльності, що гарантовані 42 статтею Конституції України (відкриття усіх типів ринків, магазинів і крамниць, при запровадженні рівних умов та обмежень для дотримання необхідних санітарно-епідеміологічних норм). Встановлювати санітарні вимоги до роботи бізнесу на основі консультацій з підприємцями, уникати встановлення надмірних та нереалістичних вимог, які призведуть до вибіркового застосування штрафів і санкцій до окремих бізнесів, а тому тільки сприятимуть корупції і не захищатимуть громадян.

3. Компенсувати підприємцям на законодавчому рівні сплачені податки за ввесь період карантину, впродовжд якого бізнес не провадив свою діяльність у зв'язку з обмеженнями та заборонами.

4. Скасувати фіскалізацію для мікропідприємництва, передусім - норм, запроваджених Законами №№ 128-ІХ, 129-ІХ, шляхом ухвалення законопроектів №№ 2644, 2645.

5. Проведення реформи Державної податкової та Державної митної служб України у відповідності до стандартів ЄС задля забезпечення прозорих та простих процедур стягнення податків, розмитнення товарів, що передбачає усунення будь-яких проявів корупції.

6. Запровадження мораторію на перевірки мікробізнесу до проведення реформи контролюючих органів. Головним критерієм реформ має стати рівень зменшення втручання чиновників у господарську діяльність.

7. Утворення при Президентові України постійно діючого органу, що буде опікуватися розвитком мікропідприємництва в Україні. Цей орган повинен бути створений на паритетних засадах участі в ньому представників влади та представників мікропідприємництва, і всі зміни до законодавства, що стосуються умов ведення діяльності мікропідприємництва, мають вноситись на затвердження лише після їх обговорення з представниками мікробізнесу та ґрунтовного прогнозування їхніх наслідків.

8. Запровадження пільгового кредитування для мікробізнесу з однозначними, простими і чіткими умовами отримання кредитів”.

Учора ввечері під час діалогу на радіо “НВ” Сергій Доротич одержав публічну згоду від заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Дмитра Романовича прийняти до розгляду ці пропозиції підприємців.

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

 

Останні новини