Підприємці непідконтрольної території Луганської області сплачують податок «лнр», – відеоміст «Львів-Луганськ»

14:57 6 березня 2015 р.

Товари в окупований Луганськ надходять, але про якісь торгові зв’язки говорити не варто. Дрібні підприємці на своїх машинах, на автобусах намагаються провозити по полях,по лісах, всіма можливими шляхами продукти харчування та товари першої необхідності.

Про це сьогодні, 6 березня, під час відеомісту між Львовом і Луганськом (включення з Луганська і Сєвєродонецька) на тему: «Економіка в зоні АТО: куди ідуть податки і якими є підприємницькі зв'язки з великою Україною» повідомив підприємець з Сєверодонецька Олег Кліменчуков.

- Не можна стверджувати, що рух між непідконтрольною та підконтрольною територіями відновився в попередньому обсязі так, як було два чи три місця тому. Навіть за наявності перепусток існують складнощі з перетином, так званого, кордону, - каже підприємець.

За його словами, це – криза, передкатастрофічна ситуація.
-  Але вона не за один день склалася. Тому казати зараз, що ось вже буде катастрофа, - неправильно. Так, є великі проблеми з перетином кордону. Катастрофа була два-три місяці тому. А зараз в кращий бік нічого не змінилося. І це перемир’я не дає можливості для повноцінного руху як в той, так і в інший бік, навіть за наявності всіх документів та перепусток, - каже Олег Кліменчуков.

Що стосується Луганська та частини Луганської області, яка на непідконтрольній території, то люди виживають як можуть. Кожна галузь намагається пристосуватися. У кого є можливість, той дрібними партіями, на своєму транспорті возить товари з України. Але це – не масово.
За словами представника Агентства стійкого розвитку Луганського регіону Катерини Федотової, яка займається зараз більше гуманітарним забезпеченням, навіть гуманітарний вантаж зараз перевезти дуже важко.

- Україна постійно запроваджує якісь новації: то якісь перепустки потрібні, то якісь супроводжуючі листи. Вантаж може стояти і місяць, і два, його неможливо перевезти, - скаржиться вона. 
Що стосується торгівлі, то, за її словами, ситуація зараз дуже критична.

- Є дуже багато переселенців: на 3 березня ми маємо 138 тисяч 500 осіб у Луганській області. З них пенсіонерів – 102 тисячі 42 особи. Тут немає роботи, в Луганській області залишилося всього три міста – Сєвєродонецьк, Лисичанськ і Рубіжне, все інше – невеличкі селища. В селищах і раніше не було роботи. А в містах і раніше не було великої промисловості. До того ж, зараз дуже зросла квартплата і оренда, констатує Катерина Федотова.

За інформацією організатора відеомосту Луганського медіа-клубу, в податковій так званої “лнр” переєструвалися понад 6 500 підприємців і станом на січень сплачено 500 тисяч ринкового збору. Основний податок, встановлений в “лнр”, - податок з обігу – 5-6%. Єдиний податок сплачується в тих же обсягах, що в Україні. Але якщо раніше це був єдиний податок + відрахування в пенсійний фонд, то тепер ці кошти в пенсійний фонд не надходять, всі гроші йдуть в бюджет “лнр”.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

14:22 7 березня 2021 р.

Річна ціна на газ не змінюватиметься з 1 травня до 30 квітня наступного року, - пропозиція НКРЕКП

Усі постачальники природного газу, які матимуть намір здійснювати постачання природного газу побутовим споживачам, будуть зобов’язані у термін до 25 квітня довести до відома побутовим споживачам ціну на природний газ, яка буде діяти впродовж року, і опублікувати її на своїх вебсайтах.

Рубрика: Економіка

13:24 5 березня 2021 р.

Садовий знає, коли у Львові «всі ці мешканці прийдуть сюди, будуть нас роздирати"

Виконавчий комітет Львівської міської ради 5 березня затвердив чергові містобудівні умови та обмеження ТОВ «Тібет» та ТОВ «Львівська інвестиційна компанія» на будівництво багатоповерхівок на вул. Кульпарківській, 96 у Львові.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу