Підприємці Львова готують масштабний похід на Київ з вимогою не вбивати податками мікробізнес
22:12 22 вересня 2020 р.
Уранці 22 вересня під будівлею Львівської обласної ради і Львівської обласної державної адміністрації пройшла масштабна акція протесту мікропідприємців (ФОП) Львівщини під гаслом «Право на працю» в рамках всеукраїнського руху «SaveФОП».
Відео: Львівський пресклуб
Протестувальники вимагали від депутатів ЛОР скерувати офіційне звернення до центральної влади щодо термінового розгляду законопроєктів 3853-1(2) і 3993. Також вони передали голові Львівської ОДА Максимові Козицькому листа з вимогою недопущення утисків прав підприємців під час карантину, пише DailyLviv.
Крім того, протестувальників дали пресконференцію у Львівському пресклубі, під час якої пояснили, чому вони вийшли на вулиці.
- Рік тому влада прийняла закони 128-ІХ та 129-ІХ, які мають вступити у дію з 1 січня 2021 року. Вони знищують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, - розповів підприємець Ігор Микуш. - І якщо вони запрацюють, мікробізнес не виживе. Ми не великі підприємства, щоб працювати за їхніми правилами. Ми не витримаємо нової системи оподаткування. Ми не можемо дозволити собі утримувати команду бухгалтерів і юристів. Малі підприємства почнуть масово закриватися, без роботи залишаться близько 10 млн людей
За словами одного з організаторів акції протесту Владислава Орлова, ці закони прийняли в інтересах великого бізнесу для того, щоб знищити ФОПів як конкурентів.
- У мене немає сумніву, що голова Податкового комітету Данило Гетманцев лобіює їхні інтереси. Ми намагались зустрітись із ним, але він банально втікає від підприємців, уникаючи розмови. Натомість розповідає в ЗМІ, що влада лише намагається зробити «чесну і прозору» систему оподаткування і від цього виграє споживач. Але це не так.
Цю думку поділяє Ірина Жовнірів:
- Постраждаємо не лише ми, ФОПи. Велика частина бізнесу відійде у тінь. Ті, хто залишиться в бізнесі, будуть шукати знайомства і давати хабарі, щоб обійти систему або уникнути штрафів. А ціни на товари і послуги зростуть, бо при новій системі оподаткування інакше не виживеш. Як підприємець я заявляю: я в таких умовах працювати не буду. Я не для того 12 років плавала, тонула, виринала, щоб тепер давати хабарі. Я закликаю колег їхати до Києва і вимагати, щоб ці закони скасували, натомість прийняли альтернативні.
Альтернативні – це закон 3853-1(2) і і 3993. Підприємці вимагають включити їх до порядку денного сесії ВР. За їхніми словами, про це вони домовились із Дмитром Разумковим під час ососбистої зустрічі. Крім того, їм вдалося поспілкуватися на цю тему із Президентом Володимиром Зеленським під час його нещодавнього візиту до Львова. Президент також пообіцяв з’ясувати ситуацію. Однак, кажуть підприємці, ці закони ніхто не розглядав навіть на засіданні Податкового комітету.
- Закон 3853-1(2) передбачає оподаткування кожної категорії малого бізнесудо мінімальної зарплати, - пояснив Владислав Орлов. - Поріг використання розрахункових операцій теж пропонуємо звести до «мінімалки». Таким чином ми «відсікаємо» великий бізнес і лобілюємо розвиток малого. Щодо закону 3993, то він передбачає добровільне використання книги обліку доходів. Тим, кому вона потрібна, нехай працюють із нею. Ті, хто хоче вести облік в іншому варіанті, можуть це робити також.
Владислав Орлов підкреслив, що тільки в таких умовах малий бізнес може розвиватися повноцінно. Він нагадав, що під час двох майданів підприємці були опорою революціїї. І зараз вони налаштовані дуже рішуче.
- Назріває вибух – і я не розумію, чому влада цим нехтує. Всі голови фракцій, крім «Слуга народу», підписали із підприємцями Меморандум, вони нас підтримали. Нам вдалося неможливе – об’єднати необ’єднане довкола цієї проблеми. Однак результату наразі немає. Ми розпочали зі Львова, попросивши депутатів Львіської облради офіційно звернутися до Києва. Якщо не допоможе – очікуйте великого походу на Київ, будуть протести.
Підприємиця Кетіно Равлюк зазначає, що іншого виходу у ФОПів немає.
- Ми не хочемо їхати на заробітки у Європу і спостерігати в смартфоні як ростуть наші діти. Ми знаємо, що таке мерзнути у наметах, тягати на собі тюки товару. Нам ніхто не залишив спадку і не дарував. Все, що ми маємо – ми досягли важкою працею. І зруйнувати це не дозволимо. Я упевнена: якщо влада не піде на поступки, вже дуже скоро у Києві буде справжня революція підприємців, уже в найближчі тижні, - зазначила вона.
Під час пресконференції львів’яни вийшли на зв’язок із своєю колегою Неллі Возною, яка перебувала під офісом Президента України в Києві. Вона намагалася передати Володимиру Зеленському звернення, яке він у Львові пообіцяв розглянути. Однак ніхто із його представників до неї не вийшов. Неллі Возна опустила листа до спеціальної скриньки для кореспонденції, які в офісі забирають щодві години. Другий примірник резолюції вона залишила у скриньці парламенту.
Питання, чи зроблять депутати Львівської обласної ради звернення до центральної влади залишилось відкритим. На продовження пленарного засідання по обіді 22 вересня вони не зібрались. Можливо, розглянуть листа на наступній сесії. Та чи готові так довго чекати підприємці, чий терпець увірвався?
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook