Підприємства ЄБА прагнуть закінчення надзвичайної ситуації в Україні

15:20 14 квітня 2020 р.

Майже 90% зі 122 підприємств-членів Європейської Бізнес Асоціації втратили половину і більше доходів.

Згідно з результатами експрес-опитування, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією, 50% респондентів підтримують послаблення обмежувальних заходів в Україні. При цьому 23% вважають, що варто все ж залишити чинні обмеження у повному обсязі.

Для розуміння динаміки настроїв бізнесу Асоціація проводить періодичні опитування серед членських компаній щодо їх реакції на поточну ситуацію в країні та дії влади. Загалом, 50% опитаних вважають запроваджені заходи обґрунтованими, зважаючи на ситуацію, ще 36% вважають їх жорсткими, 7% - м’якими та ще 7% вважають, що їх можна було б посилити.

Як повідомляють компанії-члени Асоціації, 83% підприємств на сьогодні працюють дистанційно. Аби втриматися на плаву у цей непростий період, 20% були змушені скоротити заробітну плату, 15% - відправили працівників у оплачувану відпустку, а 4% скоротили штат працівників. Водночас кожна четверта компанія шукає нові можливості для розвитку у цій ситуації, а ще 8% не відчули впливу.

У рамках опитування респондентів запитували, чи готові вони особисто відновлювати роботу вже зараз. 59% готовідо цього з урахуванням всіх правил індивідуального захисту. А 41% все ж хотіли би працювати дистанційно, навіть якщо це передбачатиме зниження доходу.

Бізнес вважає доречним компенсацію частини заробітної плати працівникам підприємств, які були вимушені піти на карантин; відновлення регулярного руху громадського транспорту; скасування оподаткування депозитів як для фізичних, так і для юридичних осіб; відміну стану надзвичайної ситуації.

Станом на 7 квітня більшість компаній, а саме 70% опитаних, зазнали до 50% втрат від доходів, ще 18% повідомлять про 50-75% втрат від доходів. Про збільшення доходів повідомляють 10%, ще 2% розглядають варіант закриття.

Опитування проводилось у період з 31 березня до 7 квітня 2020 року. У ньому взяли участь 122 учасники – представники членських компаній Європейської Бізнес Асоціації. 

З наступного тижня Польща буде «розморожувати економіку».

До теми

11:04 24 жовтня 2020 р.

Нові зміни розкладу руху на Львівській залізниці через зимовий час і ремонти

Регіональна філія «Львівська залізниця» нагадує пасажирам про те, що 25 жовтня 2020 року о 04:00 год. за київським часом на всій території України відбудеться перехід на зимовий час, тож годинникову стрілку необхідно перевести на одну годину назад. Зважаючи на це, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

10:45 24 жовтня 2020 р.

З багатьох залізничних станцій буде відкрито продаж квитків на поїзди

З 00:01 26 жовтня, за рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, буде поновлено продаж квитків з більшості закритих залізничних станцій.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу