Перший в Україні індустріальний парк коштуватиме бюджету Львова 10 мільйонів гривень

09:00 23 червня 2015 р.

  • 0


Фото: dyvys.info

50 мільйонів євро вкладе в «Рясне-2» компанія «СТР», стільки ж залучать виробники-орендарі.

Проект будівництва ¬першого в Україні індустріального парку запустили у Львові. Комплекс з'явиться в промисловій зоні району Рясне-2 й матиме таку ж назву. Це західна околиця міста, поряд із міжнародною трасою Краківець-Львів.

Індустріальний парк Рясне-2 займатиме 24 га з можливістю подальшого розширення. Виробничі площі становитимуть 100 тис. кв. м. Нещодавно міська рада завершила тендер. Право на будівництво й обслуговування парку отримала голландська компанія «СТР».

– Це була єдина компанія, що подала заявку. Через війну в нашій країні, – розповідає Ольга Сивак, 41 рік, начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міської ради. – Ми зі «СТР» вели переговори близько року, їздили за кордон, оглядали її індустріальні парки в інших країнах. Усі екологічні норми, безпека праці там дотримані на вищому рівні. На ринку Європи ця компанія працює близько 20 років. Є номером один у Чехії та четверта в Європі – за кількістю збудованої комерційної нерухомості.

– У чому суть індустріального парку?

– Компанія зводить великий комплекс виробничих приміщень, складів і запрошує туди фірми-виробники. Компанія сама вирішує, які фірми там працюватимуть. Сьогодні в базі «СТР» їх є понад 400, зокрема – «Бош», «Сіменс», «Лєґо». Вона сама шукатиме інвесторів для роботи в парку. Переважно це будуть іноземні компанії з виготовлення техніки. Якщо «СТР» взялася за проект, отже потенційні інвестори в неї вже є. Частина приміщень буде розрахована й на українські компанії.

– Яка вартість проекту?

– 50 мільйонів євро вкладе «СТР», ще стільки ж залучать виробники-орендарі. Місто має підвести лише всі комунікації. Це нам обійдеться в 10 мільйонів гривень – із міського бюджету.

– Чому такі індустріальні парки в Україні досі не будували? І чому вирішили почати зі Львова?

– Бо це великі капіталовкладення. А інвестиційний клімат в Україні не дуже добрий. Чому Львів? Бо він близько до кордону з ЄС, а також цього дуже прагнула міська влада. Коли парк запрацює на повну потужність, Львів щороку отримуватиме 15 мільйонів євро податків.

У Рясному-2 буде до 30 підприємств. А це – три тисячі робочих місць. Ще півтори тисячі буде обслуговуючого персоналу парку. Тому слід покращити транспортний зв'язок із районом Рясне-2. Екологічно небезпечних виробництв, хімічної промисловості там не буде – ми ставили такі умови.

Люди побачать іншу культуру виробництва. Плюс – до іноземних фірм-виробників приїжджатимуть торгові партнери, а це добре для готельного й ресторанного бізнесу.

– Коли завершать будівництво індустріального парку Рясне-2?

– Зараз погоджуємо документацію. Це займе близько року. Потім візьмемось за інфраструктуру. Тоді ще два-три роки зводитимуть перші об'єкти. Повністю завершити будівництво планують за п'ять років.

П’яте місце посідає Львів у рейтингу найкращих європейських міст середнього розміру за показником «ефективність витрат для ведення бізнесу». Після латвійської Риги, молдовського Кишинева та українських Одеси й Запоріжжя. Рейтинг торік уклав британський фінансовий журнал «ФДІ магазин». Аналізували 468 міст.

Про це повідомили сьогодні, 23 червня, в київській «Газеті по-українськи».

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

19:39 2 червня 2020 р.

Пішохідний перехід “Угринів” між Україною і Польщею відновить роботу

У Львові обіцяють надати 350 тисяч гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації для проведення поточного та середнього ремонту дороги Хоробрів-Угринів, облаштування митного переходу.

Рубрика: Економіка

17:24 2 червня 2020 р.

Родичам померлих від COVID-19 медпрацівників обіцяють по 100 тисяч гривень

У Львівській області пропонують зробити виплати родинам померлих від COVID-19 працівників обласних лікарень, що перебувають на передовій у боротьбі з коронавірусом. Ці ініціативи розгляне Львівська обласна рада у четвер, 4 червня.

Рубрика: Економіка

Останні новини

На Львівщині за добу - 96 позитивних результатів ПЛР-тестів

Нардеп звинуватив мера Львова у "медійній корупції"

На Львівщині склалася критична ситуація з формуванням ОТГ

Держпродспоживслужба Львівщини не називає порушників норм водопостачання

Італія скасувала всі обмеження пересування для громадян ЄС і країн Шенгену

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу