Перший в Україні індустріальний парк коштуватиме бюджету Львова 10 мільйонів гривень

09:00 23 червня 2015 р.


Фото: dyvys.info

50 мільйонів євро вкладе в «Рясне-2» компанія «СТР», стільки ж залучать виробники-орендарі.

Проект будівництва ¬першого в Україні індустріального парку запустили у Львові. Комплекс з'явиться в промисловій зоні району Рясне-2 й матиме таку ж назву. Це західна околиця міста, поряд із міжнародною трасою Краківець-Львів.

Індустріальний парк Рясне-2 займатиме 24 га з можливістю подальшого розширення. Виробничі площі становитимуть 100 тис. кв. м. Нещодавно міська рада завершила тендер. Право на будівництво й обслуговування парку отримала голландська компанія «СТР».

– Це була єдина компанія, що подала заявку. Через війну в нашій країні, – розповідає Ольга Сивак, 41 рік, начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міської ради. – Ми зі «СТР» вели переговори близько року, їздили за кордон, оглядали її індустріальні парки в інших країнах. Усі екологічні норми, безпека праці там дотримані на вищому рівні. На ринку Європи ця компанія працює близько 20 років. Є номером один у Чехії та четверта в Європі – за кількістю збудованої комерційної нерухомості.

– У чому суть індустріального парку?

– Компанія зводить великий комплекс виробничих приміщень, складів і запрошує туди фірми-виробники. Компанія сама вирішує, які фірми там працюватимуть. Сьогодні в базі «СТР» їх є понад 400, зокрема – «Бош», «Сіменс», «Лєґо». Вона сама шукатиме інвесторів для роботи в парку. Переважно це будуть іноземні компанії з виготовлення техніки. Якщо «СТР» взялася за проект, отже потенційні інвестори в неї вже є. Частина приміщень буде розрахована й на українські компанії.

– Яка вартість проекту?

– 50 мільйонів євро вкладе «СТР», ще стільки ж залучать виробники-орендарі. Місто має підвести лише всі комунікації. Це нам обійдеться в 10 мільйонів гривень – із міського бюджету.

– Чому такі індустріальні парки в Україні досі не будували? І чому вирішили почати зі Львова?

– Бо це великі капіталовкладення. А інвестиційний клімат в Україні не дуже добрий. Чому Львів? Бо він близько до кордону з ЄС, а також цього дуже прагнула міська влада. Коли парк запрацює на повну потужність, Львів щороку отримуватиме 15 мільйонів євро податків.

У Рясному-2 буде до 30 підприємств. А це – три тисячі робочих місць. Ще півтори тисячі буде обслуговуючого персоналу парку. Тому слід покращити транспортний зв'язок із районом Рясне-2. Екологічно небезпечних виробництв, хімічної промисловості там не буде – ми ставили такі умови.

Люди побачать іншу культуру виробництва. Плюс – до іноземних фірм-виробників приїжджатимуть торгові партнери, а це добре для готельного й ресторанного бізнесу.

– Коли завершать будівництво індустріального парку Рясне-2?

– Зараз погоджуємо документацію. Це займе близько року. Потім візьмемось за інфраструктуру. Тоді ще два-три роки зводитимуть перші об'єкти. Повністю завершити будівництво планують за п'ять років.

П’яте місце посідає Львів у рейтингу найкращих європейських міст середнього розміру за показником «ефективність витрат для ведення бізнесу». Після латвійської Риги, молдовського Кишинева та українських Одеси й Запоріжжя. Рейтинг торік уклав британський фінансовий журнал «ФДІ магазин». Аналізували 468 міст.

Про це повідомили сьогодні, 23 червня, в київській «Газеті по-українськи».

dailylviv.com

До теми

18:34 14 травня 2021 р.

За спиртзавод у Рава-Руській змагалися два купці. Переміг той, хто заплатив на 5 млн грн більше

14 травня відбувся онлайн аукціон з приватизації окремого майна Рава-Руського місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП «Укрспирт», за результатами якого до держбюджету мають надійти 31,74 млн грн.

Рубрика: Економіка

13:24 14 травня 2021 р.

У центрі Львова встановлять пілотну модульну вбиральню: оплата готівкою або карткою

У Львові в рамках пілотного проєкту на пр. Свободи встановлять автоматизовану модульну вбиральню. Відповідне рішення сьогодні прийняв виконавчий комітет ЛМР.

Рубрика: Економіка

09:22 14 травня 2021 р.

У Львові хочуть збільшити податки на землю і нерухомість

13 травня у рамках консультацій з громадськістю відбулось представлення проектів ухвал «Про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2022 рік» та «Про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку на 2022 рік».

Рубрика: Економіка

07:20 14 травня 2021 р.

Реприватизація чи рейдерство: у Стрию забирають у підприємців майно, придбане на аукціоні

Звинувачені у самозахопленні земель Міноборони стрийські підприємці організовують юридичний самозахист, щоб зберегти свої законні майнові права.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу