Пережити важку зиму. Польща пропонує виробляти електроенергію для України на своїх вугільних ТЕС

18:56 8 липня 2024 р.

Фото до новини

Прем'єр-міністр Польщі пропонує електроенергію, вироблену польськими електростанціями з польського вугілля за європейські гроші, через наявний енергоміст спрямовувати до України.

Польща працює над тим, щоб мати можливість спалювати польське вугілля, не сплачуючи за викиди, а вироблену електроенергію за європейські гроші передавати Україні.

Про це прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив під час пресконференції з Президентом України Володимиром Зеленським, пише DailyLviv.com. 

"Питання про енергетику має вирішальне значення. Ми зараз працюємо над цим у Польщі, і наші фахівці обговорюють те, як ми можемо безпосередньо допомогти електропостачанню України перед настанням зими", - сказав Туск.

Він наголосив, що всі енергетичні об'єкти в Україні перебувають під загрозою атак з боку Росії "з очевидних причин".

"На цей час ми працюємо над тим, щоб мати можливість спалювати польське вугілля, якого в нас зараз багато, щоб не платити за його спалювання, тобто за викиди, а електроенергію, вироблену польськими електростанціями з польського вугілля за європейські гроші, через наявний енергоміст спрямовувати до України", - розповів прем'єр Польщі.

За його словами, "загалом проблему з електроенергією це звісно, не вирішить, але може хоча б частково допомогти Україні пережити цю важку зиму".

Читайте також: Швеція допомагає відновлювати генерацію електроенергії в Україні

У Польщі основними виробниками електроенергії є традиційні теплові електростанції. У 2012 році ТЕС, виробляючи енергію для розподілу та продажу в національній енергетичній системі, генерували 82 % електроенергії, в тому числі 54,5 % з кам'яного вугілля, 25,2 % з бурого вугілля та 2,3 % з природного газу. З 18 діючих ТЕС лише 4 працюють на бурому вугіллі, тоді як ще 12 працюють на кам'яному вугіллі. Також у 2017 та 2018 роках до ладу стали дві ТЕС на природному газі, що дещо збільшить частку останнього в електроенергетичному балансі.

Читайте також: Укренерго скасувало заплановані дні без обмежень електропостачання

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів