Порушення в сфері держзакупівель перевіряють або під час планової ревізії, або за рішенням суду, – Держфінінспекція

15:57 21 грудня 2015 р.

За останні півроку під час моніторингу державних закупівель, які відбуваються у Львові, за кошти місцевого бюджету тільки однією громадською організацією було виявлено близько 80 порушень.

Про це сьогодні, 21 грудня, під час прес-конференції на тему:"Результати піврічного антикорупційного контролю за проектами рішень Львівської міськради та держзакупівлями за кошти місцевого бюджету", яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив юрисконсульт ГО «Свідомі-Львів»  Тарас Герляк.

- По суті ми полегшуємо роботу контролюючим органам, скеровуючи їм звернення, в яких містяться факти конкретних порушень. Контролюючим органам залишається лише відреагувати та ці звернення та провести повноцінну перевірку, - каже він.

Але, за словами активіста, уповноважені до контролю органи є байдужими.

- Надійшли банальні відписки. Вони пишуть, що це не належить до їхньої компетенції, що територіальні органи не наділені повноваженнями оскарження, що ці оскарження розглядаються у судовому порядку і  перекладають повноваження контролю одне на одного, - розказує Тарас Герляк.

Проте, за його словами, після того як активісти поскаржилися на територіальні органи у центральні,  розпочалися перевірки за їхніми зверненнями. Так, Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України витребувало в Личаківського відділу освіти та в департаменту містобудування Львівської міської ради документи щодо закупівлі та пропозицій конкурсних торгів.

- А за одним із звернень антимонопольний комітет розпочав розгляд справи за виявленими ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Мова йде про учасників закупівлі «Еталон.ком» та ТзОВ «Центр технологій будівництва». Тут дві фірми пов’язані між собою, - каже юрист.

За словами керівника ГО «Свідомі-Львів»  Івана Яцишина, ще раніше Держфінінспекція у Львівській області на звернення активістів відповіла таке:

- «Протягом вересня від вашої організації надійшло 15 однотипних звернень». Однак за жодним з цих звернень вони не розпочали перевірку. Це був натяк - «припиніть писати», - каже він.

У  той же час начальник відділу правової роботи Держфінінспекції у Львівській області Олег Волянський каже, що ніхто не мав наміру казати активістам, аби вони не писали.

- Ми тільки повідомили факт, що отримали стільки звернень. Ми в жодному випадку не відмовили, ми їх беремо до виконання. Але щоби вийти на перевірку, ми повинні дотримуватися умов закону. І законом не передбачено, щоби ми вже і негайно пішли. Ми можемо перевірити в ході ревізії. А якщо ревізії в планах немає, то лише за рішенням суду, - каже він.

За його словами, якщо вони не дотримаються цих вимог, то потім з ними ті, кого позапланово перевірили, будуть позиватися.

Працівники Держфінінспекції у Львівській області також зазначили, що зараз вони перевіряють справи з держзакупівель на загальну суму 142 млн грн за рік.

dailylviv.com

До теми

19:24 26 жовтня 2020 р.

Пасічникам Львівщини скерували майже 10 млн грн дотації за бджолосім’ї

Відповідно до «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції», у 2020 році з державного бюджету передбачено дотацію для пасічників, які утримують понад 10 бджолосімей.

Рубрика: Економіка

11:04 24 жовтня 2020 р.

Нові зміни розкладу руху на Львівській залізниці через зимовий час і ремонти

Регіональна філія «Львівська залізниця» нагадує пасажирам про те, що 25 жовтня 2020 року о 04:00 год. за київським часом на всій території України відбудеться перехід на зимовий час, тож годинникову стрілку необхідно перевести на одну годину назад. Зважаючи на це, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

10:45 24 жовтня 2020 р.

З багатьох залізничних станцій буде відкрито продаж квитків на поїзди

З 00:01 26 жовтня, за рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, буде поновлено продаж квитків з більшості закритих залізничних станцій.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу