Новий закон допоможе купити за кордоном нерухомість, акції або відкрити компанію

14:12 12 липня 2018 р.

Закон про валюту та валютні операції запрацює 7 лютого 2019 року. До того часу НБУ повинен запровадити низку правових нормативних актів.

Про це сьогодні, 11 липня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда-7-2018», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив засновник групи компаній «Західна консалтингова група», «Яновський і партнери», «Збережені активи» та «Академія професійного бухгалтера», адвокат Олексій Яновський.  

- Попереднє законодавство, яке регулювало валютні операції, було прийнято в 1992-1993 роках, - каже юрист.

Новий закон опублікований 6 липня 2018 року, набув чинності 7 липня 2018 року. І до 6 січня 2019 року НБУ матиме час, аби привести у відповідність нормативно-правові акти та ще місяць – для їхнього оприлюднення. 

Олексій Яновський  наголосив, що зараз ще діють шість типів генеральних ліцензій НБУ на здійснення валютних операції. Але з лютого всі вони будуть скасовані. Натомість діятиме одна генеральна ліцензія. 

- Ще сім місяців діятиме вимога, що всі операції підпадають під валютний контроль. Потім почне діяти валютний нагляд для операцій на суму, що перевищує поріг фінансового моніторингу. Зараз цей поріг становить 150 тисяч гривень. Я вже бачив пропозиції НБУ – підняти до 300 тисяч гривень, - говорить юрист. 

Також, на сьогодні  існує граничний строк розрахунків за операціями ЗЕД, який становить більше 180 днів. З лютого це обмеження скасовують. А інформацію щодо строків закриття контрактів ЗЕД збиратимуть для статистики.

- Це означає, що НБУ буде збирати інформацію для того, аби знати ситуацію на ринку, - пояснює Олексій Яновський.

Новий закон також скасовує реєстрацію кредитів з-за кордону, припинення зовнішньо-економічної діяльності через порушення строків закриття контрактів та декларування валютних цінностей за кордоном. 

- Припинення зовнішньо-економічної діяльності – це була санкція для підприємств чи підприємців, - зазначив він. 

Водночас, НБУ залишило за собою достатньо інструментів для впливу на ринок та валютне регулювання. 

- Нацбанк може встановлювати і строки розрахунків, і обмеження з нормативів відрахування обов’язкового продажу виручки. Але, за замовчуванням, цього в законі немає. Закон побудований так, що Нацбанк того ж дня, коли запрацює цей закон, має право видати свою постанову, якою щось врегулює, - говорить юрист. 

Погодження різноманітних обмежень та санкцій регулюватиме рада Нацбанку. 

Новий закон дає можливість громадянам України інвестувати за кордон для купівлі інших компаній, відкриття представництв, дочірніх компаній та розширення ринків збуту; інвестувати за кордон у цінні папери, нерухомість, майнові права; розміщувати на закордонних рахунках валюту; ввозити та вивозити цінні папери; переказувати за кордон валюту як гарантію для участі в тендерах на поставки товарів; надавати кредити нерезидентам за кордон в іноземній валюті. 

- Якщо не буде лімітів, які встановить Нацбанк, то можна буде без проблем купити за кордоном нерухомість, акції або відкрити компанію в Польщі або Сполучених Штатах, - передбачає Олексій Яновський.

Також в Україні з’являються органи валютного нагляду та агенти валютного нагляду. 

- Органами валютного нагляду стануть Нацбанк та ДФС. Агентами валютного нагляду – банки та інші фінансові установи, пояснює адвокат. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу