НБУ заявив, що з 2021 року МФО повинні розкривати повну ставку про невеликі кредити

15:39 15 грудня 2020 р.

Регулятор зобов'яже фінансові компанії розкривати вартість послуг як у рекламних оголошеннях, так і на сайті.

Національний банк України опублікував на своїй офіційній сторінці Facebook повідомлення, в якому йшлося про необхідність посилити контроль над мікрофінансовими організаціями, що видають невеликі кредити. За словами регулятора, закон почне діяти з 2021 року.

Що зміниться

МФО в 2021 році будуть зобов'язані розкривати повну відсоткову ставку за мікрокредитами. Зараз компанії можуть рекламувати позики зі ставкою 0.01% та зірочкою. Під виноскою зазвичай публікуються повні умови позики, наприклад, що практично нульова відсоткова ставка діє тільки при оформленні кредиту на 5 днів у рамках акції. Якщо позичальник захоче взяти позику на 14 днів, ставка з 6 дня складе 2% в день.

Тепер регулятор хоче, щоб МФО розкривали повну вартість кредиту відразу. Повинні бути включені всі витрати споживача.

«Клієнти просто втечуть з фінансового ринку, якщо вони не будуть розуміти, скільки їм коштуватиме послуга», - пояснюють в прес-службі.

Як повідомляє сервіс Crezu, в основному позичальники беруть швидку позику на термін, що не перевищує 30 днів. Тому регулятор зобов'яже фінансові компанії розкривати вартість послуг як у рекламних оголошеннях, так і на сайті. На цьому етапі обговорюється методика, яка найкращим чином відобразить вартість таких кредитів.

За словами регулятора, рішення ґрунтується виключно на досвіді минулих років. Нульові ставки не повинні плутати позичальників. При цьому реальні відсоткові ставки, пропоновані МФО, повинні бути фінансово посильні позичальникам.

7 жовтня 2020 року Президент підписав закон, за яким фінансові організації повинні розкрити всі витрати на кредит, якщо він оформляється терміном менше 1 місяця та на суму, що не перевищує мінімальну заробітну плату. Сьогодні ця сума становить 5 тисяч гривень.

Як все починалося

Спочатку регулятор зобов'язав фінансові установи надавати ясну та чітку інформацію про послуги. Закон набрав чинності з 1 вересня 2020 року. Уже два місяці банки працюють в новому режимі, надаючи повні відомості про послуги на сайтах та в рекламі.

У прес-службі зазначили, що в НБУ залишилися задоволені результатами двох місяців. «Перший досвід показав, що провідні банки України є союзниками НБУ у справі захисту прав споживачів. Компанії усвідомлюють, що такий крок є інвестицією в майбутнє, він сприятиме збільшенню клієнтської бази», - розповів регулятор.

Зараз відомство тримає під контролем виконання всіх вимог, що стосуються розкриття інформації про кредити в рекламі та на сайтах. Відомство вважає, що необхідний інформаційний баланс у наданні послуг банками та небанківськими установами.

Понад 33 тисячі українців уже подали заяви на отримання матеріальної допомоги ФОПам у Дії

Уряд дав лише тиждень на здобуття одноразової матеріальної допомоги (інструкція)

До теми

19:01 3 березня 2021 р.

У Львові винесуть на громадське обговорення збільшення тарифу на проїзд у громадському транспорті

Управління транспорту ЛМР аналізує розрахунки, надані приватними і комунальними перевізниками. Як повідомив Орест Олеськів, керівник управління, у цій ситуації потрібно враховувати не лише економічний стан перевізників, але й фінансову платоспроможність пасажирів. Відповідно, наступного тижня відбудуться громадські обговорення щодо тарифу на проїзд у громадському транспорті, за результатами яких прийматимуть наступні рішення.

Рубрика: Економіка

18:49 3 березня 2021 р.

Іноземці, які вирощують картоплю на Львівщині, планують збудувати тут завод з виробництва крохмалю

Cьогодні голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький зустрівся з представниками компанії “Централ Плейнс Груп Україна”. Підприємство розташоване у Великосілках, Кам’янка-Бузького району і займається вирощуванням високоякісної картоплі столових та чіпсових сортів.

Рубрика: Економіка

14:26 3 березня 2021 р.

У Львові оновлено перелік недобросовісних підрядників та забудовників

Львівська міська рада застерігає мешканців бути обачними і не купувати квартири у неперевірених забудовників.Аби вберегтися від придбання квартир у компаній, які ведуть незаконну діяльність, радять користуватися сайтом із картою забудов, на якому можна отримати всю інформацію про ведення будівництва.

Рубрика: Економіка

12:54 3 березня 2021 р.

Львівелектротранс хоче збільшити штат водіїв евакуаторів

Із лютого 2021 року евакуацію неправильно припаркованих авто у Львові здійснює ЛКП «Львівелектротранс». Про це повідомив на комісії транспорту, зв’язку та міської мобільності начальник служби безпеки руху ЛКП «Львівелектротранс» Андрій Богуш.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу