Названо міста і райони Львівщини, де безробіття зросло в 2-3 рази

14:01 14 квітня 2021 р.

Фото до новини

У січні-березні цього року статус безробітного в області набули 13,5 тис. осіб, а загалом соціальними послугами центрів зайнятості Львівщини за цей період скористалися понад 41,7 тис. безробітних, що на 18,6 тис. більше, аніж у першому кварталі торік.

Про це Dailylviv поінформували у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Львівського обласного центру зайнятості.

«У перших числах квітня допомоги у працевлаштуванні потребували 27,1 тис. безробітних, серед котрих 62% складали жінки, – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. – Торік у цей час ми надавали послуги 15,1 тис. безробітних. Збільшення обсягів безробіття відбулося в усіх містах і районах області. Приміром, у Кам’янка-Бузькому районі майже в три рази, у Львові, Бориславі, Трускавці, Червонограді, Городоцькому, Жовківському, Сколівському районах – вдвічі».

За його словами, з-поміж охочих трудитися найчисельнішою була група осіб віком 55-59 років (4,2 тис. або 15,5%) та 35-39 років (4,0 тис. осіб або 14,7%), 58% безробітних мали вищу освіту, 31% – професійно-технічну, решта – 10% – середню. За професійною ознакою найбільшу частку безробітних – 20% – склали працівники сфери торгівлі та послуг, 16% належали до законодавців, вищих державних службовців, керівників і менеджерів.

Обсяги зареєстрованого безробіття в області здебільшого формувалися з числа працівників, звільнених з роботи за згодою сторін, котрі у термін до одного року після припинення трудових відносин звернулися за допомогою у працевлаштуванні (46,5%), натомість вивільнені особи становили 11,8%, незайняті трудовою діяльністю з різних причин понад рік – 11,4%, звільнені за власним бажанням – 9,0%.

Як повідомили працедавці, упродовж перших трьох місяців у області налічувалося 14,7 тис. вільних робочих місць і вакантних посад, тоді як торік було на 6,0 тис. більше. Станом на 01.04.2021 року неукомплектованими залишалися 3580 вакансій, у тому числі 2205 – для робітників, 1056 – для службовців, 319 – для тих, хто не має професії та спеціальної підготовки. У середньому за одну вакансію конкурували 8 безробітних (у кінці березня торік було 4).

У першому кварталі за скеруванням служби зайнятості вдалося працевлаштувати 7,9 тис. жителів області, у тому числі 4,9 тис. безробітних, ще 1,5 тис. клієнтів служби зайнятості охоплено професійним навчанням, перенавчанням або підвищенням кваліфікації.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів