Народний банкір рекомендує

09:00 27 жовтня 2015 р.

Фото до новини

Щотижня на телеканалі «Україна» виходить програма «Народний банкір». Себастіан Рубай, заступник голови правління ПУМБ, відповідає на численні запитання глядачів, дає фінансові поради, допомагає з’ясувати складні банківські процеси. Ми розпитали «народного банкіра» Себастіана Рубая про те, що сьогодні хвилює вкладників, що відбувається у фінансовій системі і яким банкам можна довіряти.

- Себастіане, ми бачимо вас щотижня у телепрограмі «Народний банкір». Ви відповідаєте на численні листи. Скажіть, які питання сьогодні вам найчастіше ставлять українці?

- Сьогодні банківський ринок переживає складний період. Ми бачимо, як один за одним закриваються банки, навіть ті, які раніше вважалися досить надійними. Тому сьогодні українців, насамперед, хвилює те, як вибрати надійний банк, якому можна довірити свої гроші.

- І що ви порадите глядачам і читачам?
- При виборі банку я раджу, передусім, звертати увагу на репутацію банку і досвід подолання криз – минулих і особливо теперішньої кризи 2014-2015 років. Насамперед, про надійність банку говорить те, як він виконує свої зобов'язання перед клієнтами.
Хороший показник, якщо банк є партнером Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з виплати грошових компенсацій вкладникам інших банків. Наприклад, ПУМБ (Усі види банківських послуг. Банківська ліцензія НБУ №8 від 06.10.2011р.) уже здійснив виплати більше, ніж тридцятьом тисячам вкладників неплатоспроможних банків, таких як СityCommerce Bank, «Київська Русь», «Імексбанк», банк «Надра», «Фінансова ініціатива ». Для нас таке партнерство – підтвердження високої фінансової стійкості банку.

- Як часто вам ставлять питання про депозити?
- Депозитами цікавляться часто. Під час кризи банківська система зіткнулася з великим відтоком коштів – вкладники масово знімали депозити. Проте вже кілька місяців, як ситуація стабілізувалася, і гроші почали повертатися в систему. Люди зрозуміли, що зберігати гроші вдома – не варіант, оскільки інфляція може просто знецінити ці кошти. До того ж, це нерозумно з точки зору безпеки. На даний момент альтернативи банкам немає. Тому вже півроку ми спостерігаємо протилежну тенденцію – все більша кількість клієнтів починає повертати свої заощадження на депозитні рахунки в банки. Сьогодні банки пропонують досить високі процентні ставки за депозитами – до 25% річних, і багато вкладників поспішають цим скористатися.

- Які ще тенденції на ринку депозитів ви бачите?

- Важливо відзначити, що сьогодні збільшуються терміни розміщення вкладів. Якщо ще півроку тому вкладники боялися довіряти гроші банкам більше, ніж на 3 місяці, то сьогодні терміни вкладів значно збільшилися. Українці розміщують кошти на 6, 9 місяців і навіть більше. Це – позитивний сигнал, який говорить про стабілізацію ситуації у фінансовій системі і повернення довіри до банків.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів