Найбільша проблема для експорту – оформлення сертифікату EUR.1, – аграрії

22:48 18 квітня 2016 р.

Фото до новини

EUR.1 дає право експортувати товари до Європи з України. Видавати їх мають на митниці. Проте сьогодні, за словами аграріїв, там не вистачає спеціалістів, які би виконували цю роботу.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це сьогодні, 18 квітня, під час інтерв'ю-прес-конференції на тему: «Фермерські господарства Львівщини на роздоріжжі: розширювати внутрішній ринок збуту продукції чи прориватися на європейський?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив заступник директора «РСП Шувар»  Іван Стефанишин.

- Сьогодні орендна плата за землю є в середньому 30 доларів за га в рік. Уявіть собі, що людина, яка має два гектари і віддала їх в оренду, отримує на рік 400 гривень, - каже він.

І прибуток від землі отримує не землевласник, а той, хто її обробляє.

- Усі посилаються на те, що на Заході надають допомогу. Але ніхто не говорить, що та допомога має соціальну складову. Це – гроші, які скеровані на вирівнювання заробітної плати і умов життя на селі, - говорить експерт.

Він зауважив, що Україна в експорті має більше 60 відсотків сировини.

- Чим більше ми будемо мати сировини, тим більше ми будемо перетворюватися на сировинний придаток. Якщо запрацюють правила зі зняття мит з боку Європи і піде готова продукція з Європи в Україну, то їхній продукт вб’є нашу харчову промисловість, - прогнозує Іван Стефанишин.

Тому, на його думку, варто скеровувати кошти в нашу харчопереробну галузь, щоби ми могли зберегти нашу промисловість на внутрішньому ринку і виготовляти якісний продукт.

- Наприклад, у нас за день продають до 10 тон білоруської моркви. Вона дорожча, але якісніша, тому люди її беруть, - каже він.
Наступна проблема, яку треба вирішити, за словами експерта, в сільському господарстві, це – безпека продукції.

- Найбільша проблема для експорту – оформлення сертифікату походження. Щоби оформити EUR.1, треба мати сертифікат походження. І тут в більшості випадків стикаються з тим, що його просто не мають, аби підтвердити та ідентифікувати безпеку продукції. Може, продукт і добрий. Але немає документа, який би це характеризував, - наголошує Іван Стефанишин.

EUR.1 дає право  експортувати товари до Європи з України. Видавати їх мають на митниці. Проте сьогодні, за словами аграріїв, там не вистачає спеціалістів, які би виконували цю роботу.

Нагадаємо, що 27 червня 2014 року укладено Угоду про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, ратифіковану Законом України від 16 вересня 2014 року № 1678-VII (далі – Угода).

З 01 січня 2016 року в рамках цієї Угоди митниці ДФС здійснюють видачу сертифікатів з перевезення форми “EUR.1” при експорті товарів з України до країн ЄС.

Довідка

У Львівській області зареєстровано понад 1 тис. фермерських господарств, фактично господарську діяльність здійснюють близько 700 господарств. Фермерські господарства використовують 52 тис.га,  що складає майже 4%  площ землекористувачів області. Середня площа фермерського господарства - до 52 га.

Фермерські господарства виробляють щорічно валової сільськогосподарської продукції на суму понад 500 млн.грн., що у структурі валового сільськогосподарського виробництва складає 6%. Позитивно, що пріоритетом для фермерів є розвиток галузі тваринництва. Ними виробляється 18%(31,6 тис.тонн) м'яса, виробленого в області всіма категоріями господарств, близько 1% (4,7 тис.тонн) молока, 3,5% (18,9 млн.штук) яєць, 1,4% (0,3 тонни) вовни.

Особливістю фермерства Львівщини є його багатогалузевість: від м'ясо-молочного тваринництва до птахівництва, вівчарства, козівництва. У фермерських господарствах утримується 7,9 тис.голів ВРХ (4% всього поголів’я), 19,1 тис. голів свиней (9,7% всього поголів’я), 3,3 тис.голів овець (11%), 1,6 млн.голів птиці (21% всього поголів’я).

Фермерство вирішує і соціальні питання сільських територій, має вагоме значення у вирішенні проблем зайнятості сільського населення, ними створено 511 робочих місць. Розвиток фермерських господарств є основою формування заможного селянства, становлення середнього класу, а загалом і великих формувань кооперативного типу.



Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів