Найбільш дотаційний регіон України – Донбас

20:00 13 лютого 2014 р.

Що більшими є видатки з бюджету, то темнішим кольором позначено регіон на мапі

Що більшими є видатки з бюджету, то темнішим кольором позначено регіон на мапі
Фото: «ТСН.ua»

Міф про «проїдання» аграрними областями нашої країни зароблених на індустріальному Сході грошей виявився розвінчаним: понад 50% державних дотацій у 2011 р. припало на Донецьку й Луганську області та столицю.

Принцип бюджетної системи щодо справедливості та неупередженості у розподілі видатків бюджету України при формуванні субсидій, поточних та капітальних трансфертів підприємствам, установам, організаціям (кошти, які можуть покривати поточні або капітальні видатки суб'єктів господарювання) не дотримано. Про це свідчить, як передає «Лабораторія законодавчих ініціатив», аналіз даних, отриманих у відповідь на запит про одержання публічної інформації від Державної казначейської служби України, 

Показово, що частка Донецької області у ВВП України в 2010 році становила 12%, а загальна сума отриманих цим регіоном субсидій, поточних та капітальних трансфертів становила у 2010-му – 21%, а у 2011-му – 27% від загальнодержавної суми. Аналогічна ситуація в Луганській області – при частці у ВВП України в розмірі 4%, видатки по області становили 8% (2010 р.) та 11% (2011 р.).

При цьому, наприклад, у Дніпропетровській області ситуація протилежна: при частці регіону у загальнодержавному ВВП в 11%, область одержала лише 2% зазначених субсидій і трансфертів у 2010 році, й 3,8% – у 2011 році. Такі ж диспропорції мають місце по більшості областей України, за винятком міста Києва, де ці показники приблизно однакові: частка у ВВП – 18%, частка видатків – 16% та 18,3% у 2010 та 2011 роках відповідно.

Загалом, у 2011 році три регіони – Київ, Донецька та Луганська області – одержали 56% від усього обсягу 31,2 млрд гривень субсидій та трансфертів. Про це інформує сьогодні, 13 лютого, «ТСН.ua».

dailylviv.com

До теми

21:39 15 січня 2021 р.

Енергетику України тримають під контролем п'ять олігархів, яким не потрібен ринок - екснардепка

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль лобіює інтереси ДТЕК Ріната Ахметова, вважає екссекретарка Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Рубрика: Економіка

21:09 15 січня 2021 р.

Ціни на газ для населення знизять з 1 лютого, - в.о. міністра енергетики

"За результатами моніторингу ринку природного газу було виявлено, що переважна частина постачальників - регіональні постачальні компанії - фактично зловживає своїм домінуючим становищем", - констатував виконувач обов'язків міністра.

Рубрика: Економіка

20:34 15 січня 2021 р.

Львівгаз став збитковим і прогнозує своє банкрутство: 800 тис клієнтів Львівщини можуть перейти до Нафтогазу

Різке зростання цін на газ, який АТ «Львівгаз» купує для технологічних потреб за тарифні кошти, призвело до отримання збитків за підсумками 2020 року.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу