"Нафтогаз України" примушуватимуть повернути гроші споживачам газу

20:09 4 березня 2019 р.

Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправною та нечинною постанову українського уряду №315 від 2016 року щодо порядку формування ціни на природний газ для потреб населення.

Про це суд повідомив у понеділок, 4 березня, на своєму сайті. Рішення було ухвалене у справі за позовом лідерки партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко та громадського руху "Тарифна мобілізація" до уряду.

Суд пояснив своє рішення тим, що уряд порушив порядок прийняття цієї постанови в частині її погодження з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства та Державною регуляторною службою України, оприлюднення проекту та інше. За даними суду, це призвело до усунення від участі у прийнятті даного рішення значного кола заінтересованих осіб. Вказані порушення були визнані судом суттєвими.

Повідомляється, що розгляд цієї справи відбувався з 2016 року. Такий тривалий строк пов'язаний, зокрема, зі зміною складу колегії суддів у зв'язку із закінченням їх повноважень, призначенням у справі судових експертиз та загальним навантаженням на суддів.

У партії "Батьківщина" заявили, що таким чином суд визнав, що старі та нинішні тарифи на газ не мають економічного підґрунтя. Тому тепер у юристів є база для оскарження всіх інших постанов про встановлення ціни на газ, які були ухвалені з такими ж ознаками. "Всі кошти, які люди сплатили за період дії постанови уряду, були сплачені за недійсною ціною на газ. Далі ми будемо домагатися, щоб вигодонабувач - НАК "Нафтогаз України" - з мільйонними зарплатами, броньованими автомобілями і з усім цим пафосом - повернув усі ці гроші українцям", - зазначив під час судового засідання представник Тимошенко у суді Олександр Трохимець, йдеться у повідомленні на сайті "Батьківщини".

27 квітня 2016 року Кабмін з 1 травня зобов'язав Національну акціонерну компанію "Нафтогаз України" продавати населенню природний газ за ціною 6879 гривень за тисячу кубометрів. Ця постанова втратила чинність у жовтні 2018 року після ухвалення урядом нової постанови щодо ринку природного газу.

Про це повідомила "Німецька хвиля". 

dailylviv.com

До теми

12:57 18 вересня 2020 р.

Літнім майданчикам у Львові дозволили працювати довше

Відповідно до сьогоднішнього рішення виконавчого комітету ЛМР «Про продовження терміну розміщення відкритих літніх майданчиків біля об'єктів ресторанного господарства», літні майданчики працюватимуть у Львові до кінця листопада.

Рубрика: Економіка

22:40 17 вересня 2020 р.

Ультиматум Садовому: 18 вересня львівські підприємці, що мирно протестують під Ратушею, обіцяють запалити шини

Протестувальники звели намет біля центрального входу до Львівської міської ради і будуть тут ночувати. На вирішення проблеми МАФів, які мерія хоче знести, міському голові і його команді дали 24 години. Якщо 18 вересня до 12.00 не відбудеться засідання робочої групи ЛМР з питань «проблемних» малих архітектурних споруд, підприємці перекриватимуть дороги і палитимуть шини.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу