Набули чинності зміни до Податкового кодексу України (+відео)

20:18 1 січня 2015 р.

Фото до новини


Фото: dun.at.ua

Кількість податків скоротилася в нашій країні з двадцяти двох до дев'яти.


Відео: «Телевізійна служба новин» каналу «1+1»

В Україні 1 січня набув чинності закон про зміни в Податковий кодекс. У документі зазначено, що кількість податків скоротилася з 22 до дев`яти.

Зокрема залишилися податок на прибуток, податок на доходи фізичних осіб, податок на додану вартість, акцизний податок, рентна плата, збори. А також місцеві податки –податок на майно і єдиний податок.

Передбачена спеціальна система оподаткування підприємств аграрного сектора. Зернотрейдери не будуть мати права на відшкодування ПДВ. Воно залишається лише у виробників сільськогосподарської продукції.

Від 15% до 20% підвищується ставка податку для пасивних доходів фізичних осіб: відсотків, роялті та інвестиційних доходів. Для дивідендів, виплачених суб`єктами підприємницької діяльності, які є платниками податку на прибуток, ставка 5%. Для суб`єктів підприємницької діяльності, які не є платниками податку на прибуток – ставка 20%.

Що стосується податку на об`єкти житлової нерухомості, то Кабмін встановив мінімальні пороги оподаткування. Не оподатковується до 60 кв. м для квартири і до 120 кв. м для дому.

Також не оподатковується житлова нерухомість, яка використовується в аграрному секторі, промисловості, МАФи та кіоски, які є суб`єктами малого бізнесу, а також ринки. На постійній основі встановлена ставка рентної плати для нафти і конденсату – 45% з покладів до 5 кілометрів, 21% – з покладів понад 5 км; для природного газу, реалізованого не для потреб населення – 55% з покладів до 5 км, і 28% з покладів понад 5 км.

Поетапно підвищуються ставки незалежно від глибини видобутку щодо так званих договорів про спільну діяльність: 1-й квартал – 60%, 2-й квартал – 65%, починаючи від третього кварталу – 70%.

Зберігається на постійній основі стягнення рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку. 

Оподатковуватимуться одержані фізичною особою доходи від інститутів спільного інвестування за ставкою 20%. Для юридичних осіб доходи від інститутів спільного інвестування включаються в базу оподаткування.

Залишається збільшення фінансового результату платника податку на прибуток на 30% вартості товарів за окремими операціями з вилученням норми про обмеження віднесення на витрати товарів, робіт і послуг, придбаних у суб`єктів спрощеної системи оподаткування.

Збережено пільговий режим оподаткування для освіти та медицини.

Передбачається тестовий режим застосування електронної системи адміністрування ПДВ з 1 лютого до 1 липня.

Введений податок на розкішні автомобілі – як дизельні, так і бензинові машини з об`ємом двигуна понад 3 тис. куб. см, віком до п’яти років.

Встановлена ставка акцизного податку з роздрібних продажів пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і палива в розмірі 5% від обсягу реалізації. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк наголосив, що ці кошти будуть зараховуватися в місцеві бюджети.

Збережені чинні податкові пільги для підприємств громадських організацій інвалідів.

Введено й оподаткування обігу лотерей за ставкою 10%.

Від 1 липня вводиться електронний кабінет платника податків. Це повинна зробити податкова адміністрація, де фактично буде електронне досьє кожного платника податків. З часу введення електронного адміністрування ПДВ у повному обсязі припиняється перевірка вхідного ПДВ.

Про це повідомляє сьогодні, 1 січня, «Новое время». Як інформував «Щоденний Львів», для власників автотранспорту вводяться з 1 січня чотири додаткові податки.

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів