На українсько-польському кордоні – довжелезні черги

12:59 3 січня 2014 р.


Фото: radiosvoboda.org

Щороку кількість людей, які перетинають його, зростає на 10 відсотків.

Понад 15 мільйонів осіб перетнули торік українсько-польський кордон. Половина з них – мешканці прикордоння, учасники малого прикордонного руху. Щороку кількість людей, які перетинають кордон України з Польщею зростає на 10 відсотків, наголошують польські прикордонники, а відтак і черги тут величезні.

Пункт пропуску Рава-Руська-Гребенна. Вже о 5 годині ранку тут довжелезна черга з автомобілів. Переважна більшість водіїв і пасажирів – мешканці прикордоння, які мають право пересуватись Польщею у зоні 30 кілометрів.

Ці люди почуваються господарями. Їздять щодня через кордон як на роботу, перевозячи сигарети, алкоголь, пальне, а привозячи інші товари. Вони ігнорують чергу і впродовж трьох годин пропустили поза чергою понад 200 машин.

150 гривень і їдеш поза чергою

Молодий чоловік запропонував проїхати поза чергою аж до воріт митниці, повз прикордонника за 150 гривень. 

– А які гарантії, що за 150 гривень десь посеред черги не дістанемо по голові? 

– Ви проїдете. Все буде добре. 

– Можна гроші потім біля воріт заплатити? 

– Можна потім. 

– Гаразд, але погоджуємось за 50 гривень. 

– Ви що? Я всі гроші віддам, а собі що залишу, – каже чоловік.

Грошей нікому не платила. Але схему пропуску машин поза чергою вивчила.

Посеред дороги прикордонник вносить у список номери машин. Відтак той, хто має пропустити автомобіль за гроші, за домовленістю, звісно, вносить номер потрібної машини у цей список.

Перед в’їздом на митницю два інші прикордонники звіряють список. Машина, яку переді мною пропустили поза чергою, була у тому списку.

Прикордонник пояснив: «Усі машини, які їдуть по іншій смузі поза чергою, їдуть на розворот або когось підвозять. У нас лише по списку».

Ніяких машин, які їхали поза чергою і повертались не бачила. Не зрозуміло для чого лише прикордонники вносять у списки номери машин, якщо поза чергою їдуть десятки авто, водії яких ігнорують усіх, хто дотримується правил перетину кордону.

Більше пунктів – менше черг

Щоби навести лад на кордоні, зменшити довжелезні черги, потрібно відкривати нові пункти пропуску, такий вихід із ситуації бачить польський прикордонник, полковник Роберт Рогуз. На сьогодні є сім пунктів пропуску на українсько-польському кордоні. Невдовзі відкриють новий – Угринів-Долгобичув.

«А в перспективі розпочнемо будівництво пункту «Нижанковичі-Мальговіце» у Львівській області. Ці два пункти будуть організовані по польській стороні і відбуватиметься спільний контроль з українськими колегами. Розбудуємо ми і пункт переходу Корчово-Краковець, який обслуговуватиме автомагістраль А-4. Це справа 2-3 років. Але і українська сторона має модернізувати кордон», – говорить польський прикордонник.

Спільний контроль українських і польських митників та прикордонників пришвидшує процедуру перетину кордону. Відтак зменшуються черги і зловживання з боку мешканців прикордоння.

Наприкінці минулого року відкрито новий пункт пропуску «Грушів-Будомєж», але дорога зі Львова до кордону жахлива досі. 

Рух на українсько-польському кордоні з року в рік лише зростає. Однією з причин є погіршення економічної ситуації в Україні, а тому українці частіше перетинають кордон, щоб чз сусідньої держави перевозити різні товари, які там значно дешевші, ніж в Україні.

Про все це журналіст Галина Терещук розповіла в публікації «Українсько-польський кордон – черги, бізнес, гроші», розміщеній на сайті «Радіо Свобода» сьогодні, 3 січня.

Як інформував «Щоденний Львів», ще 4000 українців пробудуть у Польщі довше року.

dailylviv.com

До теми

19:12 23 січня 2021 р.

У ВР вимагають негайно перевірити Львівгаз через масові штрафи за нібито втручання споживачів у лічильники

Перший заступник голови комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг у Верховній Раді України IX скликання Олексій Кучеренко звернувся до керівництва компанії РГК з пропозицією негайно з'ясувати ситуацію з масовими штрафами у Червонограді Львівської області і провести ретельну перевірку адекватності дій компанії Львівгаз.

Рубрика: Економіка

18:15 23 січня 2021 р.

Львівгаз виправдовується: щороку він виявляє лише плюс-мінус 300 втручань у лічильники

842 тисячі - загальна кількість споживачів АТ "Львівгаз". Щорічно виявляють 0,036% порушень від загальної кількості споживачів, запевняє голова правління АТ "Львівгаз" Тарас Китриш.

Рубрика: Економіка

16:08 23 січня 2021 р.

97% побутових споживачів в Україні будуть шоковані платіжками у лютому, - ексміністр ЖКГ

Населення мало би купувати газ за собівартістю його видобування плюс невелика рентабельність, але для цього треба обмежити апетити монополіста - НАК «Нафтогаз України».

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу