На очисних спорудах у Львові вироблятимуть біогаз

13:44 30 грудня 2015 р.

Базова установка в Познані, схожу на яку планують спорудити у Львові

Базова установка в Познані, схожу на яку планують спорудити у Львові
Фото: прес-служба Львівської міськради

За оцінкою шведських експертів, для приведення очисних споруд у нашому місті до європейських стандартів необхідно вкласти щонайменше 150 мільйонів євро.

«Сьогодні, 30 грудня, на сесії Львівської міської ради погодили умови кредиту ЄБРР для реалізації проекту реконструкції очисних споруджень та будівництва станції переробки мулу для очистки та утилізації стічних вод та виробництва біогазу для когенерації у Львові», – повідомили сьогодні, 30 грудня, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також розповіли подробиці:

«Загальна вартість проекту становить 31,5 мільйона євро, з яких кредитні кошти ЄБРР – 15 мільйонів євро, кредит НЕФКО – п’ять мільйонів євро, грантові кошти від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля 7,5 мільйона євро, а місцевий внесок – чотири мільйони євро. у ЛМКП «Львівводоканал» розповіли:

«Ми уже кілька років працюємо у напрямку залучення інвестицій в модернізацію діючих очисних споруд. Це є гостра проблема, яка вкрай потребує вирішення. За оцінкою шведських експертів, для приведення очисних споруд у Львові до європейських стандартів необхідно вкласти щонайменше 150 мільйонів євро.

Таким шляхом йшли наші найближчі сусіди з Польщі. За останнє десятиліття на усіх каналізаційних очисних спорудах Польщі відбулися модернізації, переоснащення та будівництво біогазових станцій. До прикладу реконструкція очисних у Познані вартувала 100 мільйонів євро». 

У ЛМКП «Львівводоканал» зазначають, що проект забезпечить суттєву економію витрат підприємства на електроенергію та містить значну кількість екологічних переваг, таких, як зменшення викидів СО2, зменшення транспортних витрат на 30%, гігієнізація мулу, а також очистка піску. Реалізація проекту мінімізує шкідливі викиди у річку Полтва, що забезпечить суттєве поліпшення екологічної ситуації в місті.

Проект біогазової станції складається зі станції для зброджування надлишкового мулу на каналізаційних очисних спорудах (надалі КОС). Мул забирається з відстійників і зброджується. Утворений біогаз із метантенків використовується для виробництва електроенергі, яка буде скерована  для роботи КОС, а тепло – для підігріву мулу й будівель на території.

Реконструкція очисних споруд 1-2 включає нові пісколовки, нове обладнання для первинних і вторинних відстійників, а також модернізацію аераційної частини очисних споруд. Будівництво станції з виробництва біогазу зменшить кількість мулу і за рахунок роботи станції при термофільних температурах відбудеться краще обеззаражування мулу.

Після зброджування мул можна використовувати як добриво, можна висушувати, спалювати або покривати ним сміттєзвалища і шахти тощо. Нові пісколовки буде побудовано відповідно до належного сучасного проекту і видалятимуть пісок та жир. Їх буде оснащено промивкою піску та зневодненням.

Розміщення пісколовок на території КОС 1-2 буде таким, що їх можна буде використати в майбутньому, якщо будуватимуть нову КОС. Нова система аерації КОС 1-2 матиме енергоефективні аератори, системну контролю повітропостачання, яка відповідатиме потоку стоків та забрудненню. 

Загалом, цей проект – це другий крок з модернізації очистки каналізаційних стоків м. Львова. Першу модернізацію проводили у 2003-2006 роках і фінансували з грантових коштів, кредиту Світового Банку, а також коштів ЛМКП «Львівводоканал». Ця модернізація включала нові вхідні решітки, нове обладнання для головної каналізаційної насосної станції на КОС 3-4, нові повітродувки й контроль за витратою повітря для КОС 3-4, нові центрифуги для зневоднення мулу й нові мулові насоси».

dailylviv.com

До теми

11:04 24 жовтня 2020 р.

Нові зміни розкладу руху на Львівській залізниці через зимовий час і ремонти

Регіональна філія «Львівська залізниця» нагадує пасажирам про те, що 25 жовтня 2020 року о 04:00 год. за київським часом на всій території України відбудеться перехід на зимовий час, тож годинникову стрілку необхідно перевести на одну годину назад. Зважаючи на це, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

10:45 24 жовтня 2020 р.

З багатьох залізничних станцій буде відкрито продаж квитків на поїзди

З 00:01 26 жовтня, за рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, буде поновлено продаж квитків з більшості закритих залізничних станцій.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу