На Львівщині заохочують мешканців встановлювати сонячні та малі вітрові електростанції

15:23 2 жовтня 2020 р.

За бюджетні кошти відшкодовують відсоткові ставки за кредитами, отриманими на заходи з енергозбереження.

Цього тижня в рамках Програми енергозбереження для населення Львівщини з обласного бюджету профінансовано мешканцям області понад 193 тисячі гривень на відшкодування відсоткової ставки за кредитами, отриманими на заходи з енергозбереження. Також 44 тисячі гривень отримали мешканці області як  відшкодування частини тіла кредиту на встановлення сонячної електростанції приватного домогосподарства.  

Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА, повідомляє DailyLviv.

Загалом ж цьогоріч мешканцям області в межах програми уже видано понад 900 кредитів на загальну суму 50 млн грн, з обласного бюджету відшкодовано 6 млн 828 тис гривень.

«Суть Програми полягає в тому, що жителі області отримують кредити на впровадження енергозберігаючих заходів з відшкодуванням 5%-15% річних відсоткової ставки з обласного бюджету. У 2020 році в обласному бюджеті на реалізацію цієї Програми передбачено 11 млн  грн», - розповіли у департаменті.

Також в області діє 15 районних та міських програм з обсягом фінансування більше ніж 3,3 млн грн.

Зокрема, для мешканців області, які встановлюють обладнання з використанням відновлювальної енергетики, в межах програми передбачено механізми відшкодування частини тіла кредиту і частини власних коштів в розмірі 10%:

- на встановлення сонячних та малих вітрових електростанцій за кредитні кошти (але не більше 100 тис грн  та відповідно не більше 120 тис грн на одну особу);

- вартості сонячних електричних станцій приватних домогосподарств, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 25 тис.грн. на особу;

- вартості малих вітрових електричних станцій приватних домогосподарств, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 50 тис грн на особу;

 - вартості теплових насосів  грунтового типу, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 50 тис грн на особу;

 - вартості теплових насосів повітряного типу, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 25 тис грн на особу;

- геліоколекторів, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 15 тис грн на особу.

«Закликаємо мешканців активно користуватись пільговими кредитами, встановлювати енергоефективне обладнання і відновлювальні джерела енергії та ощадно  використовувати енергоресурси в своїх домівках»,-  зазначив директор департаменту Богдан Кейван.

За останні кілька років стрімко зріс попит українців на сонячні панелі. Якщо на кінець 2014 р. було лише 20 родин із власними СЕС, то на кінець II кварталу 2020 р. – понад 25 тисяч сімей.

Також у рамках програми «теплих кредитів» діє державна підтримка для домогосподарств, які встановлюють геліоколектори, теплові насоси, твердопаливні котли, яку Уряд продовжив на 2021 рік.

На Львівщині назвали 10-ку боржників із зарплати.

Борги Львова розписані на 20 років: їх віддаватимуть навіть ті львів'яни, які не народилися.

dailylviv.com

До теми

20:58 27 січня 2022 р.

Через втрати мільйонів гривень на Львівщині планують запровадити щоденний облік туристів

Найвищий туристичний збір на Львівщині у Львівській, Трускавецькій, Східницькій, Славській та Судовишнянській територіальних громадах, а Львівська область – третя в Україні за підсумками 2021 року з показником туристичного збору 23 млн.

Рубрика: Економіка

14:04 27 січня 2022 р.

Земельні ділянки, нерухомість, родовища корисних копалин: на Львівщині презентували інтерактивну карту інвестпривабливості

Більше, ніж пів року, фахівці команди департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації спільно з колегами з Львівської обласної ради працювали над створенням платформи, де будь-яка фізична чи юридична особа зможе розмістити та/або знайти найкращі інвестиційні пропозиції.

Рубрика: Економіка

22:38 26 січня 2022 р.

82-річний співзасновник ІТ-компанії ELEKS щодня програмує на С++

Співзасновник компанії ELEKS Олексій Іванович Скрипник має 40-річний досвід у програмуванні. Нині він у свої 82 роки щоденно по кілька годин кодить на С++, а перед тим уранці пішки проходить шість кілометрів. Олексій Іванович розповів нам про програмування на великих машинах у 1970-х і розробку моделі електромережі для атомних субмарин.

Рубрика: Економіка

19:37 26 січня 2022 р.

Завод з виготовлення електромобілів: Садовий озвучив ціль представникам ЄІБ

У Львівській мерії відбулася зустріч міського голови Андрія Садового з представниками Європейського інвестиційного банку. Посадовці міськради презентували низку цікавих ініціатив, які планують втілити в життя у місті, а також обговорили поточну реалізацію підпроєктів Банку.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу