На Львівщині заохочують мешканців встановлювати сонячні та малі вітрові електростанції

15:23 2 жовтня 2020 р.

За бюджетні кошти відшкодовують відсоткові ставки за кредитами, отриманими на заходи з енергозбереження.

Цього тижня в рамках Програми енергозбереження для населення Львівщини з обласного бюджету профінансовано мешканцям області понад 193 тисячі гривень на відшкодування відсоткової ставки за кредитами, отриманими на заходи з енергозбереження. Також 44 тисячі гривень отримали мешканці області як  відшкодування частини тіла кредиту на встановлення сонячної електростанції приватного домогосподарства.  

Про це інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА, повідомляє DailyLviv.

Загалом ж цьогоріч мешканцям області в межах програми уже видано понад 900 кредитів на загальну суму 50 млн грн, з обласного бюджету відшкодовано 6 млн 828 тис гривень.

«Суть Програми полягає в тому, що жителі області отримують кредити на впровадження енергозберігаючих заходів з відшкодуванням 5%-15% річних відсоткової ставки з обласного бюджету. У 2020 році в обласному бюджеті на реалізацію цієї Програми передбачено 11 млн  грн», - розповіли у департаменті.

Також в області діє 15 районних та міських програм з обсягом фінансування більше ніж 3,3 млн грн.

Зокрема, для мешканців області, які встановлюють обладнання з використанням відновлювальної енергетики, в межах програми передбачено механізми відшкодування частини тіла кредиту і частини власних коштів в розмірі 10%:

- на встановлення сонячних та малих вітрових електростанцій за кредитні кошти (але не більше 100 тис грн  та відповідно не більше 120 тис грн на одну особу);

- вартості сонячних електричних станцій приватних домогосподарств, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 25 тис.грн. на особу;

- вартості малих вітрових електричних станцій приватних домогосподарств, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 50 тис грн на особу;

 - вартості теплових насосів  грунтового типу, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 50 тис грн на особу;

 - вартості теплових насосів повітряного типу, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 25 тис грн на особу;

- геліоколекторів, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 15 тис грн на особу.

«Закликаємо мешканців активно користуватись пільговими кредитами, встановлювати енергоефективне обладнання і відновлювальні джерела енергії та ощадно  використовувати енергоресурси в своїх домівках»,-  зазначив директор департаменту Богдан Кейван.

За останні кілька років стрімко зріс попит українців на сонячні панелі. Якщо на кінець 2014 р. було лише 20 родин із власними СЕС, то на кінець II кварталу 2020 р. – понад 25 тисяч сімей.

Також у рамках програми «теплих кредитів» діє державна підтримка для домогосподарств, які встановлюють геліоколектори, теплові насоси, твердопаливні котли, яку Уряд продовжив на 2021 рік.

На Львівщині назвали 10-ку боржників із зарплати.

Борги Львова розписані на 20 років: їх віддаватимуть навіть ті львів'яни, які не народилися.

dailylviv.com

До теми

11:04 24 жовтня 2020 р.

Нові зміни розкладу руху на Львівській залізниці через зимовий час і ремонти

Регіональна філія «Львівська залізниця» нагадує пасажирам про те, що 25 жовтня 2020 року о 04:00 год. за київським часом на всій території України відбудеться перехід на зимовий час, тож годинникову стрілку необхідно перевести на одну годину назад. Зважаючи на це, зазнає змін розклад руху деяких приміських поїздів.

Рубрика: Економіка

10:45 24 жовтня 2020 р.

З багатьох залізничних станцій буде відкрито продаж квитків на поїзди

З 00:01 26 жовтня, за рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, буде поновлено продаж квитків з більшості закритих залізничних станцій.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу