На Львівщині замість "Галсільлісу" хочуть створити лісогосподарські підприємства ОТГ

12:20 15 травня 2020 р.

В ОТГ мають бути створені власні комунальні лісогосподарські підприємства. Обласний «Галсільліс» або повністю треба реформувати в нову структуру, або ліквідувати, а окремі його функції (ті, які, відповідно до законодавства, комунальне підприємство ОТГ не зможе здійснювати) має перебрати держлісгосп.

Такий кардинальний план реформування комунального підприємства Львівської облради - "Галсільліс" запропонував сьогодні, 15 травня, активіст громадського руху «Стоп Лісоцид» та громадської організації Люди Країни Василь Курій.

- Обласна рада, яка є політичним органом і аж ніяк не суб’єктом господарювання, втрачає вплив, а політичні еліти області будуть позбавлені тіньового джерела доходів. «Галсільліс» створений та працює з порушенням законодавства, також лісгоспи об’єднали в собі кілька функцій. Як показав час, це провокує корупцію, в ОТГ це все можна виправити і спрямувати гроші в місцевий бюджет,- так пояснив підстави для реформування галузі Василь Курій.

За його словами, зараз в «Галсільлісі» є 18 дочірніх підприємств, які розділені на 44 лісництва. Працює 541 працівник. Замість одного районного «Галсільлісу» – Львівщина отримає 2-5 комунальних підприємств в районі (це залежить від кількості ОТГ). До прикладу, Старосамбірський  - 4 КП, до 12 працівників, Турківський – 2 КП, до 6 працівників, Самбірський – 4 КП, до 12 працівників. Загалом в області в комунальних підприємствах буде працювати до 200 людей, всі інші (охоронці, бригади, які займаються лісогосподарськими роботами) будуть приватними підприємствами, КП при ОТГ буде наймати для виконання тих чи інших робіт.

- Унаслідок децентралізації 146,5 тисяч гектарів лісів Львівської області, на яких здійснює діяльність «Галсільліс», мають перейти до комунальних підприємств ОТГ, які мають мати 100% право власності цих підприємств, - наголосив Василь Курій.

Він докладно розписав структуру майбутніх комунальних лісогосподарських підприємств ОТГ.

- Штат: 2-3 лісники-лісничі. Обов’язок – вести документацію, забезпечити наявність лісовпорядних документів, робити відводи, контролювати процеси вирубок, приймати завершення рубок, організовувати насадження та догляд.

Бухгалтерські послуги надає бухгалтерія ОТГ, юридичні – юрист ОТГ, охорону лісу забезпечує охоронна фірма (4-6 охоронців), господарську діяльність (рубки, догляд і ін.) здійснюють 2-5 лісорубних бригад. І охоронні фірми, і лісорубні бригади створюють та реєструють місцеві підприємці, так ми отримуємо робочі місця, податки від ПДФО.

Голова ОТГ, депутатський корпус, місцеві жителі здійснюють громадський контроль за діяльністю КП. З того моменту в ОТГ вже не має бути пилорамників (які в основному здійснюють і безпосередньо вирубку), в нас будуть лісозаготівельники та деревообробні підприємства, які створюють робочі місця та наповнюють бюджет.

Усе дуже просто. Ліси реально переходять в користування громад, ми розділяємо функції охорони, господарської діяльності, управління",- підсумував Василь Курій.

Історія створення "Галсільлісу"

Колгоспи мали у своєму користуванні ліс та землю, що була експропрійована в господарів. Після розпаду Радянського Союзу землі (ріллю, пасовиська) колгоспів розпаювали, а землі, покриті лісом (ліс), - ні.

У 2000 році Львівська обласна рада створила комунальне підприємство на 146,5 тис га лісу, що складають 21,1% площі лісів Львівської області. 8 лютого 2000 року Львівська обласна рада прийняла Рішення №249 «Про створення  КП Галсільліс», а 28 грудня 2000 року Рішення №409 «Про передачу дочірнім підприємствам Галсільліс для ведення лісового господарства земельних ділянок  в постійне лісокористування".


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

22:06 12 травня 2021 р.

Президент підписав закони про пільгове розмитнення євроблях

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов'язкових платежів, об'єктом оподаткування якими є транспортні засоби» № 1402-ІХ.Також Глава держави підписав Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України» № 1403-ІХ.

Рубрика: Економіка

16:25 12 травня 2021 р.

Платіжка за комунальні послуги виросла на 46%

Нарахування за житлово-комунальні послуги з урахуванням електроенергії в березні 2021 року склали 22,9 млрд грн. Це на 46% більше, ніж у березні минулого року (15,7 млрд грн).

Рубрика: Економіка

13:58 12 травня 2021 р.

Шахтарям Львівщини перерахували 197 млн грн боргу із заробітної плати

Сьогодні, 12 травня, на рахунки ДП «Львіввугілля» надійшли кошти з державного бюджету в сумі 197 млн грн для погашення заборгованості із виплати заробітної плати шахтарям.

Рубрика: Економіка

12:45 12 травня 2021 р.

На Львівщині продають водонапірну вежу і ще майже 20 будівель

В межах малої приватизації у Львівській області готуються аукціони з продажу 19 об’єктів нерухомості, більшість з яких - нежитлові будівлі. Взяти участь в аукціонах може кожен охочий Нові пропозиції з’являються щотижня.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу