На Львівщині створюють кадрову біржу

15:31 25 листопада 2016 р.

Фото до новини

У Львівській області створюють кадрова біржу. Вона націлена на три категорії потенційних працівників – школярів, свіжоспечених бакалаврів та магістрів і людей з досвідом роботи, які можуть бути експертами чи консультантами. З іншого боку біржа орієнтована на роботодавців.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це сьогодні, 25 листопада, під час прес-конференції на тему:  «Реформування ринку праці та зайнятості Львівської області: проблеми та перспективи», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив голова Регіональної ради підприємців Львівщини Ростислав Сорока.

- Усім цим категоріям ми пропонуватимемо реєструватися на біржі. Робоча назва проекту «Кадрова біржа бізнес-спільноти Львівщини». Кадрова біржа – це механізм подання заявок чи презентації людського капіталу самими учасниками цього процесу, тобто якась вільна та доступна реєстрація на ресурсі. І реєстрація потенційних замовників цього ресурсу, тобто підприємств, - пояснює він.
Біржу створюють для того, аби забезпечити кадрами 350 підприємств Львівщини.

- Найбільш проблема зараз – моніторинг. Ніхто не може сказати, які спеціальності зараз потрібні. Керівники вишів та училищ не знають потреб ринку. Тому на цьому майданчику люди зможуть говорити про свої потреби. А ми дізнаємося що їм треба, - каже Ростислав Сорока.

Він зауважив, що сусіди за кордоном розробляють цілі програми для залучення працівників з України. Це добре, тому що вони дбають про свою економіку. Але не добре для української економіки.

Спеціалісти з кадрової політики стверджують, що ринок праці зараз обмежує дія Закону «Про зайнятість населення». Кадрова біржа зможе закрити дірки на ринку праці, які нині Верховна Рада не врегулювала законодавчо.

- Наприклад, роботодавець уже може проплачувати навчання певних студентів, таким чином готуючи собі кадри. Але це – не кріпосне право. Якщо студент закінчить навчання, але не захоче йти працювати до цього працедавця, то мусить повернути кошти. І це буде обумовлено умовами біржі. Це – партнерські відносини, - наголошує директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.

За словами Ростислава Сороки, студент, чи учень, який реєструватиметься на кадровій біржі для пошуку коштів для навчання, мусить мати поручителя. І якщо в майбутньому цей студент відмовиться працювати на підприємстві того, хто оплатив його навчання, він поверне кошти з врахуванням коефіцієнту інфляції. З урахуванням облікової банківської ставки і, можливо, з врахуванням недоотримання прибутку від роботи цього працівника. Але якщо підприємство на момент завершення навчання не потребуватиме цього працівника, то цей дисконт може у нього викупити інший роботодавець.

На цей момент проект перебуває на стадії розроблення.
- Один із партнерів, з яким ми ведемо переговори, це – Львівська товарна біржа, яка має відповідні ліцензії на проведення аукціонів, - сказав Ростислав Сорока.

Кадрова біржа працюватиме у форматі сайту, де можуть реєструватися бажаючі.
- Наша мета – забезпечити кадрами наші підприємства, а не продавати кадри чи вакансії, - зауважив голова Регіональної ради підприємців Львівщини.

Підприємства, які будуть шукати працівників, зацікавлюватимуть їх пакетом доходів, який включатиме легальне працевлаштування, гідну зарплату, харчування, компенсацію за проїзд або довезення працівника до місця роботи, медичне страхування, навчання та перенавчання за рахунок компанії тощо.

- Колись кожне підприємство мало свої гуртожитки. Але можуть існувати промислові хостели. І це – економічно вигідно і для працівників, і для підприємства, - додав Ростислав Сорока ще один бонус до переліченого пакету.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів