На Львівщині прогресує натуралізація аграрних господарств - експерт

12:53 29 листопада 2013 р.

Сільськогосподарські підприємства та фізичні особи Львівщини, здебільшого, використовують техніку українського, білоруського і китайського виробництв. Великі агрохолдінги закуповують сільськогосподарську техніку виробників Німеччини, Нідерландів і Сполучених Штатів Америки.

Про це повідомила Державна інспекція сільського господарства в Львівській області у відповіді на інформаційний запит Львівського прес-клубу.

За три роки (2010-2013 р.р.) на Львівщині зареєстровано 8 643 одиниці техніки. Більша частина цієї техніки - за фізичними особами - 6 703 одиниці.

З цієї техніки – 1 603 одиниці - нові машини, 2010–2013 років виготовлення, з яких: 1 344 - трактори, 71 – спеціальні машини, 115 – причепів, 21 – комбайн, 34 – машини для обробітку грунту, посівні, посадкові та комбіновані, 18 – інші механізми.

Фізичні особи придбали 1 141 одиницю, в тому числі 1 101 одиницю нових тракторів.

Державні інспектори управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки під час планових перевірок сільськогосподарських підприємств області з питань дотримання законодавства у сфері експлуатації і технічного обслуговування машин заборонили експлуатацію 1 070 машин, інформує Держсльгоспінспекція у Львівській області.

"ЩЛ" попросив прокоментувати цю статистику Івана Стефанишина, експерта з аграрних питань, який має багаторічний досвід роботи в АПК. Стефанишин вважає, що лише технічне забезпечення фермерських і невеликих приватних господарств не вирішує аграрних проблем і майже не збільшує товарного виробництва на селі. Наприклад, спостерігається тенденція зі збільшення придбання мінітракторів і мініблоків. З 2008 до 2012 року року цієї малогабаритної техніки купили на 32% більше. Але це майже не дає приросту валової продукції.  В особистих господарствах товарне виробництво зросло за цей період лише на 2,8%. Тобто на Львівщині і надалі відбувається натуралізація аграрних господарств.


Довідка

Cтаном на 20 листопада 2011 року електронна база зареєстрованих машин містить відомості про 27 588 одиниць сільськогоподарської техніки, з яких: 17 122 - трактори, 3 057 – спеціальні машини, 5 414 – причепи, 1 520 – комбайни, 281 – машини для обробітку грунту, посівні, посадочні та комбіновані,194 – інші механізми.

20 747 одиниць техніки зареєстровано за фізичними особами та 6 841одиниця – за юридичними. Із числа юридичних осіб, за агроформуваннями та селянськими фермерськими господарствами зареєстровано 3 462 одиниці техніки.

dailylviv.com

До теми

19:54 20 вересня 2021 р.

На Львівщині порахували кількість арабських туристів і суму, яку кожен з них витрачає за 5-7 днів

Улітку 2020-го був скасований візовий режим із країнами Близького Сходу. Представники авіакомпанії «Flynas» розпочали авіарейси між містами Саудівської Аравії і Львовом. Завдяки цьому авіасполученню на Львівщину упродовж усього літа й зараз, у вересні, приїжджає велика кількість гостей.

Рубрика: Економіка

18:22 20 вересня 2021 р.

Ринок сільгоспземлі на Львівщині: назвали вартість продажу і оренди за перші три місяці

З 1 липня в Україні запрацював ринок землі, який скасовує дію мораторію на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Про результати перших місяців функціонування ринку та реакцію аграрного сектору Львівщини на можливість купувати та продавати земельні ділянки говорили сьогодні під час брифінгу у Львівському пресклубі.

Рубрика: Економіка

13:37 20 вересня 2021 р.

Порошенко та Ахметов, Епіцентр та Приватбанк: кого і що найчастіше перевіряли в YouControl?

Онлайн-системі для перевірки контрагентів YouControl у вересні виповнюється 7 років. Вдалося з'ясувати, які підприємства та яких фізичних осіб найчастіше перевіряють користувачі за допомогою відкритих даних.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу