На Львівщині порахували кількість пасічників

15:11 21 травня 2021 р.

Вчора, 20 травня, у світі відзначали День бджіл. Такий день запроваджений у 2017 році за ініціативою ООН з метою підвищити обізнаність громадськості про важливість бджіл та інших опилювачів, а також допомогти вжити заходів для забезпечення виживання бджіл на благо всього людства.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.

«На Львівщині є близько 4,2 тис. пасічників, які утримують 66,4 тис. бджолосімей. Бджоли мають важливу господарську цінність: вони виконують функцію запилення, що сприяє підвищенню врожайності сільськогосподарських культур на 30-60%, є біоіндикаторами екосистеми та стану довкілля. Окрім меду, галузь бджільництва виробляє цінні продукти харчування і сировину для фармацевтичної промисловості - пилок, маточне молочко, віск прополіс, бджолину отруту, які повністю задовольняють потреби внутрішнього ринку і є важливою складовою українського експорту товарів. Сьогодні Україна серед країн-лідерів з виробництва меду», - розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Бджоли вважаються третіми за рахунком корисними тваринами після корів і свиней, відіграють важливу роль в харчуванні людини та сприяють збереженню біорізноманіття в природі. Однак, вчені спостерігають в різних регіонах світу тенденцію скорочення популяції бджіл. Серед основних причин вимирання – монокультури і використання пестицидів у сільському господарстві.

dailylviv.com

До теми

14:25 19 червня 2021 р.

У центрі Львова розпочав роботу фермерський ярмарок

19 червня, на площі Ринок стартував другий сезон Львівського фермерського ярмарку літнього сезону. Відтак, аж до середини жовтня щосуботи усіх охочих запрошують відвідати ярмарок та придбати продукцію місцевих фермерів, підтримавши цим локального виробника. Також, у межах заходу, мешканці міста під керівництвом досвідченого садівника долучились до створення спільної клумби у центрі міста.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу