На Львівщині – понад півмільйона осіб трудиться в «тіні» або не працює, – директор центру зайнятості

15:00 25 листопада 2016 р.

На обліку у всіх центрах зайнятості Львівської області перебувають понад 16 тисяч безробітних. Водночас працездатного населення в області є один мільйон 135 тисяч осіб. І тільки половина з них працюють офіційно та сплачують податки.

Про це сьогодні, 25 листопада, під час прес-конференції на тему:  «Реформування ринку праці та зайнятості Львівської області: проблеми та перспективи», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.

- А ще понад 560 тисяч осіб в області або працюють в «тіньовому» ринку, або й взагалі не працюють з різних причин, - каже він.
Центр зайнятості шукатиме таких необлікованих безробітних та пропонувати їм офіційну роботу. Адже робота та робочі місця в області є. Понад те, роботодавці відчувають кадровий голод. Причому, за його словами, цей феномен – кадровий голод – особливо відчутний цього року.

- Центр зайнятості повинен захистити безробітного, який втратив роботу. І він має у нас знайти фінансовий прихисток на перший час. І, найважливіше, знайти підходящу роботу. Але є друга частина нашої роботи – пошук працівників, які є поза центром зайнятості, - говорить Василь Барилюк.

Він нагадав, що завод в Яворівському районі, який нещодавно відкрили, відразу подав заявку на півтори тисячі працівників швейного виробництва. Натомість усі навчальні заклади Львівської області, які спеціалізуються на підготовці таких фахівців, за рік готують в десятки разів менше спеціалістів.

- Крім того, працівники, які навчилися добре шити і отримали досвід на підприємстві, звільняються та їдуть працювати за кордон, - розповідає директор Львівського обласного центру зайнятості.
Аби стримати цей процес, роботодавці пропонують найманим працівникам не тільки роботу та оплату, але й додатковий соціальний пакет.

- Так, на «Фуджікурі» (ЩЛ. – підприємство з виробництва кабелів для автомобілів) потрібно було 1300 працівників. Із них понад 900 скеровані за допомогою служби зайнятості. Це – дві третини. Причому, половина з них не перебувала в нас на обліку. Ми їх знайшли через інші заходи, наприклад, під час ярмарків вакансій, - говорить Василь Барилюк.
Перевищення пропозицій над попитом на ринку праці він пояснює йтим, що дуже багато хороших спеціалістів просто виїжджають за кордон.

- Тому роботодавці пропонують і довезення на роботу, і харчування, створюють дуже хороші умови праці. І – легальна зайнятість, - каже він.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

15:59 30 липня 2021 р.

На Львівщині нарубали лісу на 20% більше, ніж торік

За І-ше півріччя 2021 року підприємствами управління від усіх видів рубок заготовлено 418123 кбм деревини, що на 69744 кбм, або на 20% більше порівнянно з відповідним періодом 2020 року.

Рубрика: Економіка

15:36 30 липня 2021 р.

Львівавтодор отримав нового керівника з досвідом прикордонника

Сьогодні колективу ЛКП «Львівавтодор» представили нового керівника – Миколу Власюка. Оксані Єстеферовій, яка досі очолювала це комунальне підприємство, Олександр Одинець подякував за роботу для громади міста.

Рубрика: Економіка

14:08 30 липня 2021 р.

На автодорозі Стрий-Івано-Франківськ-Чернівці-Мамалига відмили 650 тис грн

Прокурори Львівської обласної прокуратури до суду скерували обвинувальний акт стосовно начальника одного із відділів Служби автомобільних доріг у Львівській області за фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч.2 ст.367 КК України).

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу