На Львівщині – понад півмільйона осіб трудиться в «тіні» або не працює, – директор центру зайнятості

15:00 25 листопада 2016 р.

Фото до новини

На обліку у всіх центрах зайнятості Львівської області перебувають понад 16 тисяч безробітних. Водночас працездатного населення в області є один мільйон 135 тисяч осіб. І тільки половина з них працюють офіційно та сплачують податки.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це сьогодні, 25 листопада, під час прес-конференції на тему:  «Реформування ринку праці та зайнятості Львівської області: проблеми та перспективи», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.

- А ще понад 560 тисяч осіб в області або працюють в «тіньовому» ринку, або й взагалі не працюють з різних причин, - каже він.
Центр зайнятості шукатиме таких необлікованих безробітних та пропонувати їм офіційну роботу. Адже робота та робочі місця в області є. Понад те, роботодавці відчувають кадровий голод. Причому, за його словами, цей феномен – кадровий голод – особливо відчутний цього року.

- Центр зайнятості повинен захистити безробітного, який втратив роботу. І він має у нас знайти фінансовий прихисток на перший час. І, найважливіше, знайти підходящу роботу. Але є друга частина нашої роботи – пошук працівників, які є поза центром зайнятості, - говорить Василь Барилюк.

Він нагадав, що завод в Яворівському районі, який нещодавно відкрили, відразу подав заявку на півтори тисячі працівників швейного виробництва. Натомість усі навчальні заклади Львівської області, які спеціалізуються на підготовці таких фахівців, за рік готують в десятки разів менше спеціалістів.

- Крім того, працівники, які навчилися добре шити і отримали досвід на підприємстві, звільняються та їдуть працювати за кордон, - розповідає директор Львівського обласного центру зайнятості.
Аби стримати цей процес, роботодавці пропонують найманим працівникам не тільки роботу та оплату, але й додатковий соціальний пакет.

- Так, на «Фуджікурі» (ЩЛ. – підприємство з виробництва кабелів для автомобілів) потрібно було 1300 працівників. Із них понад 900 скеровані за допомогою служби зайнятості. Це – дві третини. Причому, половина з них не перебувала в нас на обліку. Ми їх знайшли через інші заходи, наприклад, під час ярмарків вакансій, - говорить Василь Барилюк.
Перевищення пропозицій над попитом на ринку праці він пояснює йтим, що дуже багато хороших спеціалістів просто виїжджають за кордон.

- Тому роботодавці пропонують і довезення на роботу, і харчування, створюють дуже хороші умови праці. І – легальна зайнятість, - каже він.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини