Магазин на Львівщині вирішив не приймати металеві гривні всупереч рішенням НБУ

18:59 7 вересня 2021 р.

Металеві гривні, виготовлені у 2006, 2011, 2012 роках, магазин "Ромашка" у Дрогобичі вирішив не приймати від покупців.

Про це розповів у Фейсбуці Дмитро Коваль, пише Dailylviv.com. Сьогодні він зайшов купити хліб "Ромашка", що в центрі Дрогобича поблизу "Рукавички" і під час розрахунку на касі дав три монети по 1 гривні взірця 2006, 2011, 2012 років, якими йому минулої суботи дала як решту в цьому ж магазині інша продавчиня.

Та цього разу продавчиня сказала, що монети вже не приймають. 

Покупець наполягав, що металеві гривні, виготовлені після 2004 року, у магазині зобов'язані прийняти. Після дискусії на цю тему і дві продавчині почали, за словам покупця, ображати його і погрозили викликом поліції за тривожною кнопкою. Шокований такою реакцією покупець прокинув магазин. Його образила не матеріальна, а моральна втрата від такого спілкування.

На сторінці відгуків про роботу магазину "Ромашка" у Дрогобичі інший покупець Володимир Саламаха також написав про те, що тут відмовляються приймати металеві гривні. 

Нагадаємо, що Національний банк України ще рік тому повідомив, що монети номіналом 25 копійок та банкноти гривні старих зразків до 2003 року перестають бути засобом платежу з 1 жовтня 2020 року. Водночас громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти монети номіналом 25 копійок та старі банкноти, уведені в обіг до 2003 року, на монети та банкноти інших номіналів і зразків упродовж наступних трьох років:

- в усіх українських банках – упродовж одного року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2021 року включно;

- у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ) – упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2023 року включно.

Крім того, Національний банк з 01 жовтня 2020 року розпочне активніше вилучати з обігу банкноти номіналом 1 і 2 гривні зразків 2003–2007 років та обігові монети номіналом 1 гривня старого зразка, виготовлені до 2018 року (золотистого кольору). Потрапляючи в банки, вони не будуть більше повертатися в обіг, а вилучатимуться та передаватимуться до Національного банку. Проте, на відміну від застарілих банкноти та монет номіналом 25 копійок, банкноти номіналом 1 і 2 гривні зразків 2003–2007 років та монети номіналом 1 гривня старого зразка, виготовлені до 2018 року, поки що залишаться дійсним платіжним засобом. Ними можна буде розраховуватися, їх не потрібно спеціально обмінювати. Водночас поступово в обігу їх ставатиме дедалі менше, а їхнє місце займуть відповідні "сріблясті" монети номіналом 1 та 2 гривні зразка 2018 року випуску.

dw.de/

До теми

22:31 17 вересня 2021 р.

Львівська область потрапила у шістку областей, де споживають найменше риби

У 2020 році рівень споживання риби та рибних продуктів в Україні склав 12,4 кг на одну особу. Загалом протягом минулого року фонд споживання риби та рибних продуктів становив 517,4 тис. тонн.

Рубрика: Економіка

22:30 17 вересня 2021 р.

Львівтеплоенерго втратило двох постачальників-змовників, - АМКУ

ДП «Солевиварювальний Дрогобицький завод» і ТОВ «Ірман» діяли узгоджено під час підготовки та участі у відкритих торгах на закупівлі, замовником яких було ЛМКП «Львівтеплоенерго».

Рубрика: Економіка

21:32 17 вересня 2021 р.

На Львівщині нідерландська компаня Koudijs відкрила завод з виробництва мінерально-вітамінних добавок

У селі Хильчиці, що в Золочівському районі, відкрився новий сучасний завод «Коудайс Україна». Він спеціалізуватиметься на виробництві мінерально-вітамінних добавок для сільськогосподарських тварин.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вакцинація від COVID-19: міфи, правда, статистика

Рубрика: Медицина

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу