На Львівщині євроколію з Рави-Руської дотягнуть до Брюховичів

17:35 22 лютого 2024 р.

Фото до новини

А для вантажних перевезень – від Мостиськ до Скнилова.

Для транспортної інтеграції з ЄС необхідно перебудувати залізничну інфраструктуру під європейський стандарт. Про це повідомив начальник управління транспорту департаменту дорожнього господарства ЛОВА Степан Рудницький, пише DailyLviv.com.

У міжнародному контексті маємо радянську ширину колії 1520 міліметрів, під яку підв'язана вся інфраструктура. В Європі ширина колії 1435 міліметрів. Львівщина має чотири точки входу – Рава-Руська, Мостиська, Нижанковичі біля Хирова і Смільниця.

«Працюємо над розробкою проєктно-кошторисної документації, щоб євроколію з Рави-Руської дотягнути до Брюховичів – ближче до Львова. Для вантажних перевезень – від Мостиськ до Скнилова. Є проєктно-кошторисна документація, USAID готовий профінансувати частину робіт, цього року очікуємо зрушень», – повідомляє директор департаменту дорожнього господарства ЛОВА Орест Шуліковський.

Наразі вже повністю відновлена євроколія до Хирова, з польськими партнерами пропрацьований запуск потяга. Равою-Руською рух потяга відновлений і продовжений до інших областей. Місцева мережа маршруток теж підв’язана під його графік. Пасажир з іншої області може добратися потягом, а в межах області – маршруткою до Львова чи до Рави-Руської, щоби потрапити на потяг до Варшави.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів