На Львівщині частіше реєструють нерухомість

11:02 21 жовтня 2020 р.

Фото до новини

Цього місяця у Центрах надання адміністративних послуг, які розташовані у малих громадах, значно зріс попит на послугу реєстрація нерухомості.

Про це повідомили в департаменті адміністративних послуг ЛМР, пише Dailylviv.

У підрозділах ЦНАП в с. Лисиничі, смт. Брюховичі, Рудно та м. Винники цю послугу замовили 346 разів. Загалом щомісяця у ЦНАПах — понад 2 тисячі замовлень послуг цього напрямку. Від початку жовтня 2020 року уже взято на опрацювання від мешканців 1381 комплект документів.

«Ми щомісячно аналізуємо прийняті рішення по реєстрації нерухомості, робимо висновки, проводимо навчання для адміністраторів та надаємо більше інформації замовникам послуг. За 2020 рік серед 14 тисяч поданих звернень отримано лише 4% відмов, в більшості це відсутність правових підстав для прийняття позитивного рішення. Наш лідер напрямку Ірина Кирилюк підібрала найбільші помилки клієнтів і роз’яснює, що потрібно робити, щоб уникнути відмов державного реєстратора», — зазначила Валентина Бартошик, директорка департаменту адміністративних послуг ЛМР.

«Як уникнути відмов при реєстрації нерухомості? При реєстрації права власності на земельну ділянку, необхідно звернути увагу на ідентичність відомостей у документі, який посвідчує право власності та інформації, яка міститься у Державному земельному кадастрі, а саме: площі земельної ділянки, цільовому призначенні, відомостей про власника земельної ділянки (за наявності таких). Наявність розбіжностей між поданими документами та інформацією у Державному земельному кадастрі є підставою для відмови у державній реєстрації права власності на нерухоме майно», — пояснила Ірина Кирилюк, адміністраторка Центру надання адміністративних послуг м. Львова.

При реєстрації права власності на садовий та житловий будинки слід пам’ятати, що дані технічного паспорта актуальні протягом року з дати проведення технічної інвентаризації. Ця норма стосується технічних паспортів, виданих після 15.01.2019. (Згідно Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженої Наказом Мінрегіону від 26.07.2018 року № 186).

При реєстрації договору оренди земельної ділянки або продовження дії договору, необхідно звернути увагу на те, що дата закінчення дії договору обчислюється з дати його укладення. Ця норма, найперше, стосується договорів оренди, укладених з органами місцевого самоврядування, оскільки строк цих договорів визначається в ухвалі про надання земельної ділянки в оренду із зазначенням терміну його дії та, зазвичай, відрізняється від дати укладення самого договору, що суперечить ст. 19 З. України «Про оренду землі».

При реєстрації права власності на нерухоме майно за заявою спадкоємця, необхідно звернути увагу на те, що реєстрація права власності спадкодавця за заявою спадкоємця має наслідок не виникнення права власності спадкодавця в момент такої реєстрації, а офіційне визнання і підтвердження державою факту набуття спадкодавцем речових прав на нерухоме майно, що відбулось в нього за життя. Державній реєстрації в безспірному порядку підлягають лише ті права, які спадкодавець набув за життя, однак з тих чи інших причин не зареєстрував.

   

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів