На Львівщині більше і вирощують фруктів та ягід, і споживають: 150 г на день

10:51 27 червня 2021 р.

Фото до новини

Вирощуванням ягідних культур у Львівській області займаються 66 суб’єктів господарювання, у яких площа ягідних насаджень становить 630,2 га, в тому числі в плодоносному віці 474,3 га.

У Львові на базі ТзОВ РСП «Шувар» відбулася науково-практична конференція «Ягідництво - реальний стан та стратегія розвитку», яка об’єднала більше 50-ти сільгспвиробників галузі ягідництва, представників департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації,  наукових установ.

Про це повідомив Департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА, пише Dailylviv.

Під час заходу обговорювались перспективи розвитку  галузі ягідництва в Україні та на Львівщині зокрема. Розглядались новітні підходи до технологій створення інтенсивних ягідників та їх подальшого обслуговування, передові технології і агроприйоми, практичні програми збільшення рентабельності та окупності вкладень. 

Львівщина - один з перспективних регіонів України для ефективного розвитку садівництва. За останні три роки Львівщина збільшила обсяги виробництва плодів і ягід на 8,3 тис. тонн. Щороку підвищується рівень споживання фруктів і ягід на одну особу (близько 55 кг в рік), який за останні п’ять років збільшився на 20,8 відсотків. 

За твердженням експертів, світове споживання фруктів та ягід щорічно зростає на 3-4%, а органічних продуктів – на 8%. Із збільшенням внутрішнього споживання і за рахунок імпортозаміщення ринок фруктів і ягід в Україні може швидко зрости. 

«Сегмент аграрного ринку ягідництва на Львівщині характеризується господарствами, які пропонують високу якість, застосовують новітні технології та мають високу врожайність продукції. Вирощуванням ягідних культур в області займаються 66 суб’єктів господарювання, у яких площа ягідних насаджень становить 630,2 га, в тому числі в плодоносному віці 474,3 га. 

У 2020 році  обсяг  виробництва ягідної продукції у Львівській області склав 6,7 тис. тонн, з них сільськогосподарськими підприємствами вироблено 1,3 тис. тонн ягід.

Держава  вже кілька років поспіль активно підтримує розвиток галузі, надаючи фінансову  підтримку для виробників у закладанні нових площ насаджень, розвитку інфраструктури зберігання та переробки  плодово-ягідної продукції. Так, за сприяння державної програми підтримки цієї галузі впродовж трьох останніх років фінансову підтримку з державного бюджету отримали 60 сільгосптоваровиробників області в сумі 67,9 млн. грн. у вигляді компенсації витрат за придбання саджанців, спорудження шпалер, встановлення краплинного зрошення та будівництво об’єктів зберігання та переробки фруктів та ягід», - інформував начальник управління сталого розвитку сільськогосподарського виробництва, інфраструктури та земельних відносин департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Ігор Вус.

Опісля конференції учасники здійснили переїзд у село Лосятин Кременецького району Тернопільської області, де відвідали господарство, що спеціалізується на вирощуванні ягідної продукції різних культур та мали можливість ознайомитись з роботою проекту з ягідництва, обговорити актуальні теми, інновації, нові бізнес-рішення, налагодити бізнес-партнерські взаємовідносини.

Чотири галузі Львівщини мають найбільший потенціал для інвестицій зі Швейцарії

На Львівщині найбільше прибутків отримали підприємства гуртової і роздрібної торгівлі

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів