Митні та транзитні «схеми Курченка» обікрали бюджет на 2 млрд.

15:34 28 лютого 2014 р.


Фото: gazeta.dt.ua

Розкриття транзитних і митних «схем Курченка» дозволить уряду наповнити бюджет на близько 2 млрд. грн. Про це заявив голова підкомітету з питань нафтової і газової промисловості комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки ВР Ігор Васюник, повідомила його прес-служба.

"Упродовж 2012 та 2013 років в Україні працювали злочинні схеми з ввезення нафтопродуктів, що призвело до втрат державного бюджету майже на 2 млрд. грн.  Йдеться про контрабанду та заниження митної вартості бензину та дизпалива, що здійснювалося через структури, наближені до голови спостережної ради ГК «СЄПЕК» Сергія Курченка.

Зокрема, упродовж 2013 року на територію України в митному режимі «транзит» було ввезено більше ста тисяч тонн нафтопродуктів, при цьому, ці нафтопродукти не вивозились в подальшому за межі України.

«Схема «перерваного транзиту» - це злочинна схема. Товар потрапляє на територію України як транзит, але за її межі не вивозиться, а потрапляє на внутрішній ринок. Така схема дозволяла не сплачувати податок на додану вартість та акцизний податок. За моєю інформаціє близько 80 тис. тонн нафтопродуктів, завезених за такою схемою, є на Одеському НПЗ», - розповів І. Васюник.       

Окрім того, за його словами, діяла інша злочинна схема - митного оформлення імпорту нафтопродуктів в Україну. За отриманою інформацією, митниці Міністерства доходів і зборів України дозволяли проводити митне оформлення нафтопродуктів за заниженою митною вартістю після отримання хабарів.

«При ринковій вартості дизпалива на рівні 1,26$/кг митне оформлення здійснювалось за вартістю 0,56-0,9$/кг, а при ринковій вартості бензину на рівні 1,4$/кг митне оформлення було за вартістю 0,84-0,99$/кг. За попередніми підрахунками втрати Державного бюджету можуть складати до 1,3 млрд. грн. Махінації в таких обсягах не могли не відбуватись за згоди та участі Міністерства доходів та зборів. Зі сторони Мінздоху кураторами даної схеми були перший заступник Міністра Дериволков та заступник директора Департаменту митної справи - начальник Управлiння митної вартостi Прокопенко. Є чіткий перелік фірм, які приналежні до Курченка і які завозили контрабанду та не сплачували податки. Якщо новий Уряд та Генпрокуратура прийме негайні міри, це дозволить попередити махінації та наповнити державний бюджет», - зазначив нардеп.

І. Васюник також додав, що вже скерував відповідні звернення на ім’я Генпрокурора та Прем’єр-міністра України із переліком структур, які можуть бути причетні до контрабанди нафтопродуктів.

dailylviv.com

До теми

10:32 21 січня 2021 р.

Антимонопольний комітет розпочинає справи щодо газопостачальних компаній через завищені ціни на газ для населення

Північне територіальне відділення Антимонопольного комітету України розпочинає справи щодо шести газопостачальних компаній через встановлення завищених цін на газ для населення. Західне відділення, яке охоплює Львівську, Волинську, Рівненську, Івано-Франківську та Закарпатську області, поки що мовчить.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу